Jump to content

Κατασκευη ενυδρειου


Recommended Posts

Χαιρετω την παρεα.Τον τελευταιο καιρο πηρα αποφαση να φτιαξω ενα ενυδρειο με δικες μου διαστασεις και οχι σαν του εμποριου.Ετσι λοιπον,ηρθα σε επαφη με δυο μαγαζια που φτιαχνουν ενυδρεια αλλα το κοστος ηταν αρκετα μεγαλο.Εγω εχω την δυνατοτητα να αγορασω τα υλικα απο τον θειο μου σε τιμη κοστους με αποτελεσμα να μενει μονο η δουλεια για την κατασκευη.Εχω διαβασει πως να κατασκευασω αλλα δεν θα ηθελα να το ρισκαρω καθως μιλαμε για πολλα λιτρα που χρειαζεται καποια εμπειρια.Θελω να μου πειτε αν ξερετε καποιον που να αναλαμβανει την κατασκευη ενυδρειου ωστε να μπορεσω να ερθω σε επαφη μαζι του.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα τζαμια για το ενυδρείο μου τα πηρα απο φιλο τζαμα στην Ελευσίνα και ξερω οτι κατασκευαζει κιολας. Αν σε βολεύει στειλε pm. Για ποσα λιτρα μιλαμε?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις να μου δωσεις ενα τηλεφωνο η μεσω πμ να σου δωσω εγω ωστε να μαζεψω προσφορες θα ηταν οτι καλυτερο,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μεχρι 1,20 μπορω να βαλω γτ τοση ειναι και η βαση που εχω,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Και εγω σε τετοια βαση το ειχα, 120χ50 αλλα ειχα βαλει κοντραπλακε οσο το ενυδρειο. Σκεψου πως τα juvel η βαση τους ειναι πιο μικρη χωρις προβλημα. Απο την αλλη για να σου φτιαξουν θελουν απο 300 και πανω. Αν τωρα θες να το κολλησεις δεν ειναι δυσκολο αλλα πρεπει να ακολουθησεις κατα γραμμα τις οδηγιες]

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν με παιρνει και στον χωρο αν μπορεις στειλε μου σε πμ καμια φωτογραφια και μερικες πληροφοριες καθως και τν τιμη που το δινεις,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μεχρι 1,20 μπορω να βαλω γτ τοση ειναι και η βαση που εχω,ευχαριστω

Τοσα ειναι και οι γιαλες απο τις περισοτερες μαρκες ενυδειων 300 λιτρων ...

Με λιγα λογια μπορεις να παρεις καινουργια γιαλα χωρις βαση κομπλε και με την εγγυηση της!!!

Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
Link to comment
Share on other sites

Τοσα ειναι και οι γιαλες απο τις περισοτερες μαρκες ενυδειων 300 λιτρων ...

Με λιγα λογια μπορεις να παρεις καινουργια γιαλα χωρις βαση κομπλε και με την εγγυηση της!!!

ναι γυαλα θελω μονο γτ εχω βαση καινουργια απλως κοιταω να δω αν μου παει πιο φθηνα η κατασκευη απο την αγορα ενυδρειου του εμποριου

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστεις και τα υπολοιπα που ερχονται μαζι με την γιαλα..

Οπως φωτηστικα και καπακια που θα σου φτασουν το κοστος σχεδον στα ιδια λεφτα...

Link to comment
Share on other sites

το καλο ειναι οτι εχω φωτιστικο τωρα για τα καπακια εχω θειο ξυλουργο και πρωην χομπιστα οποτε μου ερχονται ολα γαντι

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα γυαλι 6αρι με διαστασεις 80x40x40 απο φιλο τζαμα με τιμη δικια μου 40 ευρω. Στην τιμη και το τροχισμα. Πριν μια εβδομαδα ο φιλος βασιλης πηρε απο τα λεροη 6αρι τζαμι 70x40x40 του τα τροχισε και πληρωσε 18 ευρω.

Αρα αν ασχοληθεις λιγο και πιανουν τα χερια σου συμφερει να το φτιαξεις μονος, καθως η τιμη για ετοιμο ακομα και τωρα που υπαρχει μεγαλος ανταγωνισμος ειναι η 10πλασια.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

http://www.zoofast.gr/aquaelaploenydreio80x35x40112l-p-950240.html έτοιμο ενυδρείο 35 ευρώ με τα μεταφορικά. Το παρέλαβα την περασμένη εβδομάδα

Στάλθηκε από το 8070 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...