Jump to content

18χρονο θαλασσινό


lefteris67

Recommended Posts

πριν 8 ώρες, το μέλος lefteris67 έγραψε:

Θα βάλω αύριο Νίκο. Χάνει ιστό από πάνω προς τα κάτω. Δεν πιστεύω ότι μπορεί να επανέλθει. Τάχω πάρει φίλε και μούρχεται να το ξηλώσω και να πάει να γ............ ξέρεις εσύ.

Ψυχραιμία .Κοψε το χαλασμένο και βάλτο σε άλλη θέση.

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος niknik έγραψε:

Ψυχραιμία .Κοψε το χαλασμένο και βάλτο σε άλλη θέση.

Θα το κάνω θα κάνω και αλλαγή νερού σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μόλις τώρα, το μέλος niknik έγραψε:

@lefteris67 πώς παει το ενυδρειο φίλε?

Νίκο τα ίδια. Η αλήθεια είναι φίλε πως κάνα μήνα τώρα το παραμέλησα λόγο κάποιων άλλων προβλημάτων και τελικά έχασα και την ποσιλοπόρα και στεναχωρέθηκα πολύ ρε φίλε.

Τώρα που ξεπερνιούνται σιγά σιγά τα προβλήματα που είχα θα το ξαναφέρω πάλι στα ίσια του.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος lefteris67 έγραψε:

Νίκο τα ίδια. Η αλήθεια είναι φίλε πως κάνα μήνα τώρα το παραμέλησα λόγο κάποιων άλλων προβλημάτων και τελικά έχασα και την ποσιλοπόρα και στεναχωρέθηκα πολύ ρε φίλε.

Τώρα που ξεπερνιούνται σιγά σιγά τα προβλήματα που είχα θα το ξαναφέρω πάλι στα ίσια του.

Ελα να σου δωσω .:thumbsu:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος niknik έγραψε:

Ελα να σου δωσω .:thumbsu:

Νίκο ευχαριστώ ρε φίλε. Να το φέρω στα ίσια του γιατί ξέφυγαν οι τιμές και μετά. Θα σου πω όταν είμαι έτοιμος. Νάσαι καλά ρε Νικόλα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Ευχαριστω ρε φιλαρακι. Οταν ερθει η ωρα θα σου πω για κανα φραγκακι. Θελει λιγο δουλιτσα ακομα. 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος niknik έγραψε:

Δωστου φιλε και οτι θες πες.:thumbsu:

Ευχαριστω ρε Νικολη.  Οταν ερθει η ωρα θα σου πω για κανα φραγκακι. Αν εχεις ακομη ποσιλοιπορα φυλαξε μου ενα φραγκ. 

Έγινε επεξεργασία - lefteris67
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Παιδιά γεια σας. Μετά από αρκετό καιρό που έχω να γράψω στο φόρουμ αφού δεν είχα να δείξω κάτι νέο αντιμετώπισα ένα πρόβλημα αν μπορώ να το πω έτσι. Βασικά απορία είναι. Σήμερα το πρωί βρήκα νεκρό το ένα κλόουν μου. Το ψάρι ήταν μια χαρά εχθές έφαγε κανονικά και δεν έδειχνε κάποιο σημάδι ούτε στην συμπεριφορά ούτε στο σώμα τα πάντα φυσιολογικά. Το ψαράκι ήταν 10 χρόνων. Γεράματα η κάτι άλλο??? Ξέρω πως ζουν πολύ περισσότερο. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος lefteris67 έγραψε:

Παιδιά γεια σας. Μετά από αρκετό καιρό που έχω να γράψω στο φόρουμ αφού δεν είχα να δείξω κάτι νέο αντιμετώπισα ένα πρόβλημα αν μπορώ να το πω έτσι. Βασικά απορία είναι. Σήμερα το πρωί βρήκα νεκρό το ένα κλόουν μου. Το ψάρι ήταν μια χαρά εχθές έφαγε κανονικά και δεν έδειχνε κάποιο σημάδι ούτε στην συμπεριφορά ούτε στο σώμα τα πάντα φυσιολογικά. Το ψαράκι ήταν 10 χρόνων. Γεράματα η κάτι άλλο??? Ξέρω πως ζουν πολύ περισσότερο. 

Θεωρώ φιλε ότι είναι από φυσικά αίτια και τίποτα παραπάνω,οι μετρήσεις του νερού είναι οκ?

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι Νίκο οι τιμές είναι μια χαρά πλην των νιτρικών που είναι πλέον κάτω από 25 και συνεχίζουν να πέφτουν με τα πέλλετ.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 13/8/2018 at 6:48 ΜΜ, το μέλος lefteris67 έγραψε:

Ναι Νίκο οι τιμές είναι μια χαρά πλην των νιτρικών που είναι πλέον κάτω από 25 και συνεχίζουν να πέφτουν με τα πέλλετ.

 

@lefteris67 έπεσαν τα νιτρικά?

Link to comment
Share on other sites

πριν 20 ώρες, το μέλος TAN έγραψε:

Ο βραχος γεματος κοραλλινη και το aquascape σου πολυ ομορφο φιλε @lefteris67

Ευχαριστώ Θανάση. Όντως ο βράχος φουλ κοράλλινη

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 23 ώρες, το μέλος niknik έγραψε:

@lefteris67 έπεσαν τα νιτρικά?

Νίκο έχω μέρες να μετρήσω είμαι εκτός Αθηνών. Μόλις γυρίσω και μετρήσω θα σου πω φίλε.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μετά την μετακόμιση και το στήσιμο σχεδόν απ την αρχή αρχίζει να παίρνει ξανά τον δρόμο του. Αρκετά τα κενά και κυρίως η έλλειψη σε ψάρια αλλά έχω πολύ δουλειά ακόμη. Τα ψάρια τελευταία.......

01.JPG

02.JPG

03.JPG

004.JPG

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε φιλε!

 

Και μπραβο για το κουράγιο σου να το ξαναφτιαξεις μετα απο τοσα χρονια!

Link to comment
Share on other sites

Ωωωωω πολύ καλητερα φίλε τώρα...

ευχομαι τα καλητερα για το Ενυδρειο ΔΟΥ και πολύ σωστό το σκεπτικό σου για τα ψαράκια....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...