Jump to content

Νέο project Αφρική μεριά


Recommended Posts

Μιχαλη εχεις δικιο αλλα οπως σου εχω πει δεν ειμαι τοσο συνειδητοποιημενος χομπιστας οπως εσυ για να κανω spieces το ενυδρειο μου.Εχω την οικογενεια που θελουν ποικιλια και χρωματα και εγω σαν νεος αφρικανος τα θελω ολα.

3 χαρεμακια θα βαλω-δεν ειναι υπερβολη σε 400 λιτρα με πολλες κρυψωνες.Απο αυτα που βρισκω απο φιλους μαλλον για saulosi-hongi-acei.Για τα τελευταια μονο αν βρω κατι πιο σπανιο θα το αλλαξω καθως θελω να προωθω και αλλα ειδη εκτος απο τα συνηθισμενα.

Link to comment
Share on other sites

Και εσυ συνειδητοποιημενος εισαι αλλα δεν το ξερεις ακομα :P

Δεν επιμενω για species σε καμια περιπτωση!

Κανε αυτο που νομιζεις οτι θα σε γεμισει και τον λογο για τον οποιο θελεις αυτο το ενυδρειο.

Η δικη μου φιλοσοφια ειναι αλλη αλλα αυτο ειναι δικο μου θεμα.

Εγω το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι και εγω σαλονατο ενυδρειο εχω και οποτε θελεις κερναω καφεδακι να το δεις να παρεις μια ιδεα,και αν φυσικα θελεις πολυ ευχαριστως να σου δωσω και ζωντανα οταν με το καλο ερθει αυτη η στιγμη!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! εννοειται και θα ερθω και θα ερθεις

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου! Ολα αυτα ομως pseudotropheus ειναι.Πανε μαζι? Γενικως μου αρεσουν κι'αλλα pseudotropheus οπως το flavus αλλα διαβαζω οτι δεν βαζουμε απο ιδια οικογενεια.Τελικα το χρωμα κοιταζουμε ή την οικογενεια?Τα demasoni μου αρεσουν αλλα εχω ακουσει οτι ειναι πολυ επιθετικα

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι διαφορετικο χρωμα δεν θα χεις προβλημα πιστευω.Τα demasoni αν κ πιο μικροσωμα οντως ειναι πολυ επιθετκα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είπε ο john, για το θέμα επιθετικότητας δεν νομίζω να έχεις θέμα γιατί τα λίτρα σου είναι αρκετά ,μπορείς αντί crabro να βάλεις flavus, πανέμορφα και αυτά 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το μονο σιγουρο,θα εχω ενα γεματο 3μερο.Μολις τα παρελαβα  :bigemo_harabe_net-77:   :bigemo_harabe_net-66:

post-61633-0-35900000-1477503553_thumb.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δουλειές με φούντες βλέπω για το τριήμερο κοσμα! Με το καλό και τα πρώτα ψάρια!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα εχεις ενα πανευτυχες τριημερο θες να πεις!Χαχαχα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια! Το επιπλο δεν το ανοιξα ακομα.Ειναι ευκολο στο μονταρισμα ή να παρω μαστορα? Με εχει αγχωσει λιγο γιατι ειναι πολλα τα κιλα που θα σηκωνει.

Αυριο το απογευματακι θα ξεκινησω.Αν υπαρχει καποιος εθελοντης που να μην εχει κανονισει τιποτα και θελει να βοηθησει ευπροσδεκτος με καφε,ποτο,φαγητο...

Link to comment
Share on other sites

Ααααα όμορφα! Καλογεμιστο!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ευκολο ειναι αν και θα χρειαστεις καποιον να σε βοηθησει για να σου κραταει λιγο τα ξυλα!! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια! Το επιπλο δεν το ανοιξα ακομα.Ειναι ευκολο στο μονταρισμα ή να παρω μαστορα? Με εχει αγχωσει λιγο γιατι ειναι πολλα τα κιλα που θα σηκωνει.

Αυριο το απογευματακι θα ξεκινησω.Αν υπαρχει καποιος εθελοντης που να μην εχει κανονισει τιποτα και θελει να βοηθησει ευπροσδεκτος με καφε,ποτο,φαγητο...

Είμαστε κοντά, αν χρειάζεσαι βοήθεια στείλε μου ένα μήνυμα να έρθω να βάλω ένα χεράκι, έχω και εργαλεία.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας! Ηθελα να ευχαριστησω το φιλαρακι μας ''kkgr'' τον Κωστα που παρατησε την οικογενεια του χτες ημερα γιορτης και ηρθε και μου εστησε το ενυδρειο μου μονος του.Εγω μονο κρατουσα.

Χιλια ευχαριστω και καλοριζικος επισης στην αφρικανικη οικογενεια του aquazone :bow:

post-61633-0-27881400-1477731300_thumb.jpg

post-61633-0-35187000-1477731314_thumb.jpg

post-61633-0-12866700-1477731328_thumb.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο παιδια! Αυτο ειναι οτι πιο ομορφο στο χομπι μας!Να βοηθαμε ο ενας τον αλλο! Ειμαι σιγουρος οτι το διασκεδασατε και λυπαμαι που δεν ημουν και εγω να βοηθησω.Δυστυχως λογο τριημερου ειναι δυσκολο αλλα οποτε και οπως μπορω να βοηθησω και εγω Κοσμα ξερεις οτι ειμαι διαθεσιμος.

Αλλο ενα βημα λοιπον προς την μαυρη ηπειρο με τα ομορφα και πανεξυπνα ψαρια της!!

Το αλφαδιασατε? Στησιμο πετρες κτλ ποτε το βλεπεις?

Έγινε επεξεργασία - argy1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Μιχαλη! Δεν το αλφαδιασαμε αλλα φαινεται ισιο.Μαρμαρο εχω απο κατω και δεν παιζει.Μπηκε στην ιδια θεση με το προηγουμενο.Τα υπολοιπα αυριο το πρωι.Σημερα δεν εχω πολυ χρονο θα ασχοληθω με λεπτομεριες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλογέμιστο και από εδώ Κοσμά και χάρηκα για τη γνωριμία. Όπως σου είπα μιας και είμαι προ των πυλών να γεμίσω με ψάρια το δικό μου, ήθελα να σε εκμεταλλευτώ σε θέμα γνώσεων.

Θα τα πούμε και στο επόμενο meeting.

Με γειες το θηρίο!

Link to comment
Share on other sites

Βρηκες γνωστη να εκμεταλλευτεις :hehe  Στο meeting που ειπαμε σε 2 βδομαδες εκει θα βρεις

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο, καλογέμιστο !!!

Περιμένουμε φωτορεπορτάζ για το πως διαμορφώνεται...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...