Jump to content

Recommended Posts

Βιαστικες να τις κολλησεις ρε συ,αφου σιγουρα θα σου λεγαμε για αλλαγες! αχαχαχαχαχχ :P

Για να ανεβάσω τα βουνά στους 45 πόντους έπρεπε οπωσδήποτε να κολλήσω, γιατί φοβόμουνα για τα τζάμια.

Τώρα να δω τι θα κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε αθεοφοβε, εσυ ελεγες να πας σε κατι πιο ευκολο! Κι εφτιαξες αυτο;;;;;!!!!!!! Χαχαχαχα!

Ομορφο ειναι φιλαρακι! Απο μενα δεν εχει παρεμβαση!

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Ωραία εικόνα Σωτήρη, και πιστεύω ότι η πρόταση του Νίκου θα δώσει προοπτική.

Αν σ΄ένδιαφέρει το μπλε φόντο, ίσως δοκιμάσεις τη μπλε πλευρά από τις γνωστές μπλε-μαύρες ενυδρειακές αφίσες. Την είχα δοκιμάσει παλιότερα σε φυτεμένο, με όμορφο αποτέλεσμα. Βέβαια το είδος του φωτισμού παίζει το ρόλο του.

Link to comment
Share on other sites

Ρε αθεοφοβε, εσυ ελεγες να πας σε κατι πιο ευκολο! Κι εφτιαξες αυτο;;;;;!!!!!!! Χαχαχαχα!

Ομορφο ειναι φιλαρακι! Απο μενα δεν εχει παρεμβαση!

Send from the heart of the Amazonas

 

 Είχα πει 500 λίτρα με γαρίδες, και αυτό θα κάνω. Απλά θα τους φτιάξω λίγο πιο περίπλοκο το  σπίτι, για να αρέσει και σε μένα. :bleh:

 

 

Ωραία εικόνα Σωτήρη, και πιστεύω ότι η πρόταση του Νίκου θα δώσει προοπτική.

Αν σ΄ένδιαφέρει το μπλε φόντο, ίσως δοκιμάσεις τη μπλε πλευρά από τις γνωστές μπλε-μαύρες ενυδρειακές αφίσες. Την είχα δοκιμάσει παλιότερα σε φυτεμένο, με όμορφο αποτέλεσμα. Βέβαια το είδος του φωτισμού παίζει το ρόλο του.

Χρήστο μιας και έχω μια τέτοια αφίσα την έχω ήδη δοκιμάσει, και μου δείχνει αρκετά σκούρα. Δεν ξέρω βέβαια με τις νέες λάμπες και με τα φυτά μέσα, πως θα δείχνει. Σίγουρα είναι μια λύση στα υπ όψιν μου.

Όσο για την πρόταση του Νικόλα θα δώσει προοπτική στο ενυδρείο μου, αλλά φοβάμαι τι προοπτική δίνει  στης γυναίκα,    που εδώ και δεκαπέντε μέρες έκανε υπομονή να το τελειώσω και από εχτές που με βλέπει να αρχίζω να σκαλίζω πάλι τις πέτρες με κοιτάει κάπως............παράξενα να το πω, (μιλάμε για ένα σαλόνι μπ@@@@@ο). :D :D :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να ανοίξουμε θέμα με ιδέες για το πως θα καλοπιάνουμε τις γυναίκες μας σε τέτοιες φάσεις; Νομίζω θα γίνει και pinned  :hehe.

 Εμένα πάντως μου αρέσει όπως είναι.

Έγινε επεξεργασία - AgMa
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Σωτηρη αν εχεις photoshop μπορεις να κανεις εκει κανα δυο πειραματα που ειναι κ wife safe! Aν δε το εχεις κ θες, πες μου να σου φτιαξω εγω καμια φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να ανοίξουμε θέμα με ιδέες για το πως θα καλοπιάνουμε τις γυναίκες μας σε τέτοιες φάσεις; Νομίζω θα γίνει και pinned  :hehe.

 Εμένα πάντως μου αρέσει όπως είναι.

Το θέμα αυτό θα έχει πάρα πολλές σελίδες, καθότι πολλές και διαφορετικές οι συμπεριφορές τους, οπότε πολλά αλλά και διαφορετικά τα τεχνάσματα μας. :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Θα χρησιμοποιήσουμε φίλτρα ρε 'συ. Πχ.:

Χρώμα μαλλιών: Τάδε αντιμετώπιση

Ύψος: Τάδε αντιμετώπιση

Μπορούμε να κάνουμε και συνδυασμό αυτών, ώστε να βρούμε την χρυσή τομή!

 

Πολύ σημαντικό θα κρίνεται το πότε ξαναασχοληθήκαμε τελευταία φορά με το ενυδρείο, ενώ τις μέρες που θα έχουν τα "ρούχα" τους, ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ πρέπει να πάρουμε ρεπό :P.

Δεν το συνεχίζω γιατί θα ξεφύγει το θέμα  :usd:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Σωτηρη αν εχεις photoshop μπορεις να κανεις εκει κανα δυο πειραματα που ειναι κ wife safe! Aν δε το εχεις κ θες, πες μου να σου φτιαξω εγω καμια φωτο.

Δεν έχω photoshop δυστυχώς. Αν μπορούσες να φτιάξεις κάτι, ώστε να έχω και μια διαφορετική οπτική άποψη  θα το εκτιμούσα αφάνταστα (και εγώ και η σύζυγος). :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κανά συγγγενικό/φιλικό εξοχικό δεν υπάρχει, να πάει για κανά μπανάκι τώρα που ζέστανε ο καιρός; :hehe

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κανά συγγγενικό/φιλικό εξοχικό δεν υπάρχει, να πάει για κανά μπανάκι τώρα που ζέστανε ο καιρός; :hehe

 Εδώ και δεκαπέντε μέρες ρε συ Χρήστο που το παιδεύω δεν το λες μπανάκι, αλλά μάλλον διακοπές. :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ρε συ 500 λιτρα ειναι?

Εγω το εκοβα για 100:p

 

500 λίτρα με γαρίδες Νικόλα. :)

Link to comment
Share on other sites

500 λίτρα με γαρίδες Νικόλα. :)

500 λιτρα; Θα χρειαστεις πολυυυυυ γλαστρακι......
Link to comment
Share on other sites

Η ιδέα του Νίκου δείχνει πολύ καλή, αλλά επειδή νομίζω ότι το να ξεστήσεις όλο αυτό είναι πακέτο, κάνε δοκιμές όπως σου λέει ο Αντώνης με photoshop, ίσως αυτό που προτείνει ο Νίκος να κάνεις αριστερά να το κάνεις προς την απέναντι γωνία δεξιά.:)

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οτι ο Νικος κατι τετοιο (περιπου) σου προτεινε

 

post-61071-0-53118000-1464439997_thumb.jpg

 

Παρε κ μερικες ιδεες για φοντο

post-61071-0-44194400-1464440046_thumb.jpg

post-61071-0-37180400-1464440065_thumb.jpg

post-61071-0-75010100-1464440082_thumb.jpg

post-61071-0-41693000-1464440107_thumb.jpg

 

(Στοιχειωδεις γνωσεις photoshop, μη βαρατε :D )

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

500 λίτρα με γαρίδες Νικόλα. :)

Που να το γεμισεις ρε συ με πετρες... εκει θελέις πολές....

Το monte carlo μην το φοβασαι...

Ακομη και στην πετρα να το δεσεις θα μεγαλωνει.

Μερικες ιδεες, δες πως βαζουν τις πετρες. :)

 

161.jpg

 

 

7b4b8c3f5c8e3bee641cc29de688bae7.jpg

 

6290.jpg

 

 

4430.jpg

 

 

 

4040.jpg

 

 

 

5020.jpg

 

 

1740.jpg

 

3530.jpg

 

 

Kαι μερικα βιντεακια...

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η ιδέα του Νίκου δείχνει πολύ καλή, αλλά επειδή νομίζω ότι το να ξεστήσεις όλο αυτό είναι πακέτο, κάνε δοκιμές όπως σου λέει ο Αντώνης με photoshop, ίσως αυτό που προτείνει ο Νίκος να κάνεις αριστερά να το κάνεις προς την απέναντι γωνία δεξιά. :)

Μάκη αυτό ακριβώς θα προσπαθήσω να κάνω, γιατί είναι το πιο εφικτό και βλέπουμε. Μου αρέσει πολύ η ιδέα του Νίκου.

 

500 λιτρα; Θα χρειαστεις πολυυυυυ γλαστρακι......

Παρασκευά έχω ψιλοκάνει τα κουμάντα μου. Θα μεταφερθούν φυτά από το 60λτ.

 

post-16058-0-44476700-1464440534_thumb.jpg post-16058-0-14922800-1464440553_thumb.jpgpost-16058-0-90034100-1464440592_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οτι ο Νικος κατι τετοιο (περιπου) σου προτεινε

20.jpg

Παρε κ μερικες ιδεες για φοντο

aa.jpg

ab.jpg

ac.jpg

ad.jpg

(Στοιχειωδεις γνωσεις photoshop, μη βαρατε :D )

Ψηφιζω 1+2
Link to comment
Share on other sites

Που να το γεμισεις ρε συ με πετρες... εκει θελέις πολές....

Το monte carlo μην το φοβασαι...

Ακομη και στην πετρα να το δεσεις θα μεγαλωνει.

Μερικες ιδεες, δες πως βαζουν τις πετρες. :)

 

 

Από το πρώτο βιντεάκι του Findley πήρα τη βασική ιδέα για το στήσιμο, και ακολούθησα τον τρόπο του στο στήσιμο του μεγάλου  βράχου.

 

Πραγματικά πολλές λάβες Νίκο.

Έγινε επεξεργασία - SOTIRIS
Link to comment
Share on other sites

Είναι απλά πολύ μεγάλος κόπος να ξεστήνεις αυτά τα βουνά και να προσπαθήσεις να ξανακάτσουν τα ύψη.. Ο Νίκος προτείνει rule of thirds στήσιμο που είναι βασική αρχή στο aquascape.

 

Ότι είναι πολύ όμορφο και έτσι είναι όμως!

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η αποδόμηση της δεξιάς κορυφής (της μικρής) με σκοπό να μεταφερθεί το κεντρικό σημείο (κορυφή) πιο μέσα. Ίδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η αποδόμηση της δεξιάς κορυφής (της μικρής) με σκοπό να μεταφερθεί το κεντρικό σημείο (κορυφή) πιο μέσα. Ίδωμεν

Καλή δύναμη, δεν το λες και εύκολο το εγχείρημα όταν παίζεις με τέτοια ύψη. Θέλω να μου πεις με τα τάπερ τελικά τι έκανες χαχαχα :P Μπορώ πάντως να σου πω μετά από 10 ημέρες πως κάτι λογικά έχουν κάνει σε εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλή δύναμη, δεν το λες και εύκολο το εγχείρημα όταν παίζεις με τέτοια ύψη. Θέλω να μου πεις με τα τάπερ τελικά τι έκανες χαχαχα :P Μπορώ πάντως να σου πω μετά από 10 ημέρες πως κάτι λογικά έχουν κάνει σε εμένα.

 Τα τάπερ μια χαρά δουλειά έχουν κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Πρόχειρα και χωρίς να θάψω τις πέτρες, απλά και μόνο για να το δούμε.

post-16058-0-20985600-1464458487_thumb.jpg

post-16058-0-86824900-1464458504_thumb.jpg

post-16058-0-79373200-1464458547_thumb.jpg

και μια με τις ροζέ λάμπες.

post-16058-0-77686800-1464458618_thumb.jpg

 

Περιμένω απόψεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...