Jump to content

Recommended Posts

Σουπερ εγινε Σωτηρη.

Απλα και εγω ισως θα ηθελα λιγο την δεξια πλευρα πιο μεγαλη. :P

Link to comment
Share on other sites

Σωτήρη εγινε κουκλι!!! Αντε να φουντώνουν!!! Θα εχεις δυο βουνα στο σαλονι σου!!! Να ανεβαζεις και καμιά φωτο που και που και του μικρού εεεε???

Link to comment
Share on other sites

Σωτήρη εγινε κουκλι!!! Αντε να φουντώνουν!!! Θα εχεις δυο βουνα στο σαλονι σου!!! Να ανεβαζεις και καμιά φωτο που και που και του μικρού εεεε???

 

Το μικρο ειναι παρελθον πλεον :P

Link to comment
Share on other sites

Το μικρο ειναι παρελθον πλεον :P

Ωχ γιατί??? Ηταν "μικρη δυναμη" αυτο!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο Σωτήρη. Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες για τη δεξιά πλευρά, αλλά μου αρέσει πολύ η όλη εικόνα. :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο εχει γινει. Και μολις φουντωσουν λιγο κ τα φυτα θα γινει ακομα καλυτερο. Ενα φοντο νομιζω χρειαζεται μονο, για να αναδειξει τις λεπτομερειες.

 

Αναμένουμε σιγά σιγά τα φυτά να αρχίζουν να προσαρμόζονται γιατί το ενυδρείο από όπου προέρχονται είχαν φουλ φωτισμό και λιπάσματα.

Φόντο σίγουρα θα μπεί. :)

 

Σουπερ εγινε Σωτηρη.

Απλα και εγω ισως θα ηθελα λιγο την δεξια πλευρα πιο μεγαλη. :P

Κώστα θα προσπαθήσω σιγά σιγά όταν θα κάνω μεγάλη αλλαγή νερού μήπως προσθέσω κάτι, για να μεγαλώσει και η δεξιά πλευρά. :D

Έγινε επεξεργασία - SOTIRIS
Link to comment
Share on other sites

Σωτήρη εγινε κουκλι!!! Αντε να φουντώνουν!!! Θα εχεις δυο βουνα στο σαλονι σου!!! Να ανεβαζεις και καμιά φωτο που και που και του μικρού εεεε???

Ηρακλή το μικρό έγινε θυσία για το μεγάλο. Θα λειτουργήσει βέβαια πάντα σαν φυτεμένο αλλά χαμηλών απαιτήσεων.

Πολύ ωραίο Σωτήρη. Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες για τη δεξιά πλευρά, αλλά μου αρέσει πολύ η όλη εικόνα. :thumbsu:

Σε ευχαριστώ Χρηστάρα θα προσπαθήσω αφού το λέτε όλοι να μεγαλώσω-ψηλώσω και την δεξιά πλευρά. :)

Link to comment
Share on other sites

Σωτήρη, πιστεύω με την άσπρη άμμο και τις καφέ πέτρες που έχεις χρησιμοποίησει, το φόντο που θα του πηγαίνει είναι το γαλάζιο.

Το άσπρο θα δημιουργήσει ένα "αχανές" τοπίο, μιας και θα μπερδεύεται με το χαλίκι και το μαύρο δεν θα αναδείξει τίποτα γιατί έχεις φυτέψει μόνο τα βουνά (όπως είναι τώρα μοιάζει σαν να έχει μαύρο φόντο και δεν μου αρέσει προσωπικά).

Το γαλάζιο θα δημιουργήσει την ψευδαίσθηση τοπίου που βλέπουμε βουνά και ουρανό. Νομίζω έχει ξανασυζητηθεί σε προηγούμενες σελίδες :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πέρασαν καμιά εικοσαριά μέρες από την τελευταία ενημέρωση και είπα να ανεβάσω μια φώτο του ενυδρείου μιας και το έταξα. Μπήκε μπλε φόντο που η αλήθεια είναι ότι δεν με ενθουσιάζει.

Τα φυτά μεγαλώνουν με πολύ αργούς ρυθμούς καθότι στη παρούσα φάση η λίπανση είναι εξαιρετικά τσιγκούνικη μιας και οι άλγες τώρα στην αρχή καραδοκούν.

post-16058-0-01146500-1467394593_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - SOTIRIS
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Πέρασαν καμιά εικοσαριά μέρες από την τελευταία ενημέρωση και είπα να ανεβάσω μια φώτο του ενυδρείου μιας και το έταξα. Μπήκε μπλε φόντο που η αλήθεια είναι ότι δεν με ενθουσιάζει.

Τα φυτά μεγαλώνουν με πολύ αργούς ρυθμούς καθότι στη παρούσα φάση η λίπανση είναι εξαιρετικά τσιγκούνικη καθότι οι άλγες τώρα στην αρχή καραδοκούν.

attachicon.gifDSCN4670.JPG

Σωτήρη είναι όμορφο και με προοπτική. Δεν μπορεί ακόμα να αναδείξει όλη του την ομορφιά , πρέπει να πρασινίσει.

 

Για τον μπλε φόντο συμφωνώ μαζί σου. Καλύτερο για εμένα μαύρο ή λευκό.

 

+1000 για την τσιγγούνικη λίπανση ούτως ή άλλως  είναι νωρίς ακόμα.

 

Πολύ καλο :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Ευθύμη. Είναι πολύ σημαντικό για να δείξει το scape να αρχίσει το montecarlo  να καλύπτει επιφάνειες και να αρχίζει να <<ξεχυλίζει>> από τα παρτέρια. Έχω υπομονή.

Μπήκε και ένα μεγάλο συνεργείο από red cherry καμιά 60-70 άτομα που έπιασαν κατευθείαν εργασία.

Θα χρειαστώ βέβαια αρκετές ακόμα αλλά σιγά σιγά, γιατί κοστίζουν οι άτιμες. :)

Link to comment
Share on other sites

Ομορφο Σωτηρη. Πολυ δυνατο.

Send from the Heart of Amazonas

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ρε Σωτηρη. Παει πολυ καλα. Αν αρχισουν να γεννανε κ οι red cherries θα κοκκινησει ο τοπος.

Link to comment
Share on other sites

Ομορφο Σωτηρη. Πολυ δυνατο.

Send from the Heart of Amazonas

 

 

Μπράβο Σωτήρη, έχει γίνει πολύ ωραίο.

:thumbsu:  :thumbsu:  :thumbsu:

 

 

Ωραιος ρε Σωτηρη. Παει πολυ καλα. Αν αρχισουν να γεννανε κ οι red cherries θα κοκκινησει ο τοπος.

Χαίρομαι που σας αρέσει, αλλά υπάρχει πολύς δρόμος ακόμα για αυτό που έχω φανταστεί.

 

Tι να κανουν ρε συ 60 γαριδες σε 500 λιτρα... :P

Κανε υπομονη...

Αν και θα προσθέσω και άλλα άτομα άμεσα, ελπίζω να είναι <<προκομένες>> ώστε να βοηθήσουν στην αύξηση του πληθυσμού τους :D

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες Σωτήρη να βάλεις και αμάνο μέσα ή δεν συνδιάζονται;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα κι ετσι μου αρεσει φιλαρακι. Δεν ξερω αν θα τρελλαθω με παραπανω πρασινο.

Send from the Heart of Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Εμενα κι ετσι μου αρεσει φιλαρακι. Δεν ξερω αν θα τρελλαθω με παραπανω πρασινο.

Send from the Heart of Amazonas

Έχει την εξήγησή του καθότι είσαι γλυκός μεν, αλλά ξερικός δε. :rasp: :rasp: :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο Σωτήρη! Κι εμένα μ'αρέσει πολύ όπως είναι (ως ξερικός), όπως και του Θοδωρή. Βασικά περιμένω να δω τις moss απλωμένες στα βράχια!

Όμορφα δείχνει και η "κοιλάδα", που φαίνεται καλύτερα στη φωτογραφία από την αντανάκλαση στο τζάμι! :thumbsu:

Όσον αφορά τη πλάτη, το ντεγκραντέ μπλε-μαύρο που φαίνεται (τουλάχιστον στη φωτογραφία), έχει πολύ ενδιαφέρον.

Έγινε επεξεργασία - kadmos
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο aquascape Σωτηρη!

Την αμμο εχεις σκεφτει να την απλωσεις λιγο προς τις γωνιες?

Link to comment
Share on other sites

Φοβερο Σωτηρη :bigemo_harabe_net-193:  Εμενα μου αρεσει παρα πολυ οπως ειναι και με το μπλε φοντο.Μπορω να φανταστω πως θα δειξει με την αναπτυξη του monte carlo αλλα δεν μπορω με φουλ φυτεμα και νομιζω οτι οσο πιο μινιμαλ το αφησεις τοσο πιο ομορφο θα δειχνει.Το στησιμο των πετρων ειναι καταπληκτικο.Θα σε φωναξω σπιτι οταν θα φτιαχνω το αφρικανικο μου :D

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε συ,εβαλες φωτο? αχαχαχαχαχ :P

Μια χαρα τα παει και μολις μεγαλωσουν οι μοςς και το μοντε καρλο θα δειξει ακομα καλυτερο.

Εγω προσωπικα θα ξεκινουσα λιπανση σιγα σιγα και αφου εχεις και μπουκαλα.

Οσον αφορα τις γαριδες,σε λιγο καιρο θα εχεις παρα πολλες! αχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ ομορφο το αποτελεσμα ως τωρα. Υπομονη χρειαζεται να απλωσουν τα φυτα οπως πρεπει. Οσον αφορα το φοντο θα ελεγα οτι ειναιβπολυ σκουρο κατα τη γνωμη μου. Ψαξε στο ιντερνετ φωτογραφιες ενυδρειων με παρομοιο scape απο διαγωνισμους κτλ. Θα δεις οτι ολοι εχουν ανοιχτοχρωμα φοντα... Αναδεικνυει περισσοτερο το συνολο.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά πάει! Αλλά φόντο νομίζω θα είναι καλύτερα γαλάζιο, όχι μπλε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...