Jump to content

Από Marine Angelfishes σε Discus


Recommended Posts

Λοιπον ετσι οπως ειναι εκει η μεσαια δεν ειναι ασχημη. Τις δυο ακριανες φτιαξε λιγο.

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 232
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λοιπον ετσι οπως ειναι εκει η μεσαια δεν ειναι ασχημη. Τις δυο ακριανες φτιαξε λιγο.

Send from the heart of the Amazonas

 

Την αριστερή δεν την αλλάζω την βρίσκουν από κει!!!!Την δεξιά με βλέπω να φουντάρω την μεγάλη κάτω και να κρατάω την απο πάνω της και να κάνω καμιά αλλη πατέντα μου την σπάει αφάνταστα πολύ.....κάτσε να μουλιάσει η μεσαία και θα το φτιάξω να γίνει κουκλί

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα τι θα σου κανω δωρακιιι!!στρωμα θαλασσης!!!να ανεβενεις και μπλουμ μεσα στο ενυδρειο σου!! Ειναι το στρωμααα μουυ μονοοοο!!!

 

μπαχαχαχαχαχαχα τώρα με την ζέστη δεν είναι καkή ιδέα :P

Link to comment
Share on other sites

καλή αρχή Χριστίνα και να το ευχαριστηθείς μέχρι το τέρμα....

Link to comment
Share on other sites

καλή αρχή Χριστίνα και να το ευχαριστηθείς μέχρι το τέρμα....[/quote

Σ'ευχαριστώ πολύ george!!!Αν το ευχαριστιέμαι λέει???πανικός γίνεται...έπρεπε να ήσουν απόψε εδώ που πάλευα με τις ρίζες να δεις τι show έριξα :P

Link to comment
Share on other sites

Χριστινάκι κουκλί είναι!! Με το καλό τα δισκάκια να γίνουν τεράστια και να σε κάνουν γιαγιά!!

:bigemo_harabe_net-143::bigemo_harabe_net-162:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χριστινάκι κουκλί είναι!! Με το καλό τα δισκάκια να γίνουν τεράστια και να σε κάνουν γιαγιά!!

:bigemo_harabe_net-143::bigemo_harabe_net-162:

Σ'ευχαριστώ φίλη μου :-D θα κάνω ότι καλύτερο μπορώ πραγματικά!!!!Αν τα καταφέρω θα σας τρελάνω με βίντεο....πλάκα πλάκα θα πάρω μια καλή καμερούλα να κρατάω αρχείο το σκεφτόμουν μόλις ξύπνησα(έχω κάψει φλάτζες)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χριστινάκι κουκλί είναι!! Με το καλό τα δισκάκια να γίνουν τεράστια και να σε κάνουν γιαγιά!!

:bigemo_harabe_net-143::bigemo_harabe_net-162:

<3 <3 ^_^

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ φίλη μου :-D θα κάνω ότι καλύτερο μπορώ πραγματικά!!!!Αν τα καταφέρω θα σας τρελάνω με βίντεο....πλάκα πλάκα θα πάρω μια καλή καμερούλα να κρατάω αρχείο το σκεφτόμουν μόλις ξύπνησα(έχω κάψει φλάτζες)

 

Δεν είσαι η μόνη.... εσύ έχεις ένα τεράστιο εγώ έχω 4 μικρά μόνο στο μπάνιο δεν έχω βάλει!!!!! :usd: :usd: :matrix:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι η μόνη.... εσύ έχεις ένα τεράστιο εγώ έχω 4 μικρά μόνο στο μπάνιο δεν έχω βάλει!!!!! :usd: :usd: :matrix:

 

Κάτσε γιατί τώρα φτιάχνει ενυδρειάκια πολλά πολλά μαζί ο Πέτρος για να βάλει μονομάχους....έχουμε καει λέμε

Link to comment
Share on other sites

 Είδες που ήθελε κι'άλλα ξύλα; Μήν βιαστείς, έχεις τις διαστάσεις και μπορείς να πειραματιστείς αρκετά με το στήσιμο.

 

Καλή αρχή και από μένα Χριστίνα!!!

Link to comment
Share on other sites

 Είδες που ήθελε κι'άλλα ξύλα; Μήν βιαστείς, έχεις τις διαστάσεις και μπορείς να πειραματιστείς αρκετά με το στήσιμο.

 

Καλή αρχή και από μένα Χριστίνα!!!

 

Εννοείτε ότι ήθελε και άλλα ξύλα θα ψαχτώ πολύ μέχρι να γίνει όπως πρέπει για να είναι και οι Δίσκοι χαρούμενοι και να μεγαλώσουν σωστά!!!!Δεν ησυχάζω λεπτό :) Σ'ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου :)

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε λίγο τον χώρο στην μέση του ενυδρείου. Τα ξύλα θέλουν διαφορετικό στήσιμο... αλλά... από το πί-τσί πως να το περιγράψω; Και με αυτά τα ξύλα που είχες... δουλειά γινόταν νομίζω.-

 

ΥΓ. Αυτό που θέλει να φτιάξει ο Πέτρος... είναι κατά την γνώμη μου λάθος. Και κρίμα γιατί τον θεωρούσα "διαβασμένο".- 

Link to comment
Share on other sites

Χριστίνα μου με αφορμή το σχήμα κ το τρόπο τοποθετήσεις των Ριζών σου θα ήθελα να μ λυθούν καποιες απορίες.δεν μπορώ να καταλάβω την χρησιμότητα τους όπως είναι στημένες.βλέπω διάφορες παρουσιάσεις με ρίζες παράλληλες με το έδαφος ,κάθετες κ κανα δύο ενυδρεία που τις είχαν ανάποδα!!!στα σχωλια των παιδιών διαβάζω:μπράβο...ωραίο στήσιμο....ωραίες ρίζες.από αυτό καταλαβαίνω δύο πράγματα.1 πάρε ρίζες κ βαλτες όπως να'ναι2 ρίζες να υπάρχουν κ έχεις καλύψει τις ανάγκες των ψαριων.καταρχήν το σχήμα τους βολεύει κ μεγάλα κ μικρά ψάρια;;;;;τα ρωτάω αυτά γιατί εγώ όπως τις βάζω δλδ ψιλό κάθετα,παρατηρώ ότι μερικά μπαστακονονται εκεί δεν τρώνε όπως τρώγανε κ κολυμπούν πολύ λιγότερο.Όταν τις βγάζω κινούνται σ όλο το μήκος του ενυδρείου κ κυνηγώντας τηνντροφη κ όχι αν πάει κοντά στην ρίζα.από αυτό πάλι συμπεραίνω ότι: 1 τις βάζω λαθος 2 :τα δικά μου όταν μπει ρίζα είναι σαν να έχουν καπνίσει.........εν κατακλείδι υπάρχει σωστός τρόπος τοποθετήσεις κ σχηματος μια ρίζας μ γνώμονα το μέγεθος των ψαριων η τσαμπα παιδευμαι εγώ κ ψάρια μου;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε λίγο τον χώρο στην μέση του ενυδρείου. Τα ξύλα θέλουν διαφορετικό στήσιμο... αλλά... από το πί-τσί πως να το περιγράψω; Και με αυτά τα ξύλα που είχες... δουλειά γινόταν νομίζω.-

 

ΥΓ. Αυτό που θέλει να φτιάξει ο Πέτρος... είναι κατά την γνώμη μου λάθος. Και κρίμα γιατί τον θεωρούσα "διαβασμένο".- 

 

Καλημέρα!!!!!Ο Πέτρος δεν έχει καμία δουλειά με το στήσιμο του ενυδρείου μου τι δουλειά έχει ο Πέτρος????και μην ξεχνάς ότι γνωρίζει από θαλασσινό ουδέποτε ειπε ότι έχει ιδέα από γλυκό.......η δεξιά θα βγεί γιατί μου την δίνει αφόρητα πολύ και δεν την θέλω μέσα.....η μεσαία μόλις κάτσει γιατί τωρα είναι βεντουζαρισμένη για να μείνει μέσα θα μπει αλλιώς ακόμα πειραματίζομαι για να γίνει όπως πρέπει γιατί ούτε εμένα μου αρέσει πίστεψε με...δεν τελείωσα με το scape και το ενυδρείο έχει δρόμο ακομα για να γίνει όπως πρέπει....τουλάχιστον έχω την διάθεση να το κάνω όπως πρέπει μην βαράτε :P

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε λίγο τον χώρο στην μέση του ενυδρείου. Τα ξύλα θέλουν διαφορετικό στήσιμο... αλλά... από το πί-τσί πως να το περιγράψω; Και με αυτά τα ξύλα που είχες... δουλειά γινόταν νομίζω.-

 

ΥΓ. Αυτό που θέλει να φτιάξει ο Πέτρος... είναι κατά την γνώμη μου λάθος. Και κρίμα γιατί τον θεωρούσα "διαβασμένο".-

Οσο και να χτυπιεσε αγαπη μου ΑΚΡΟΠΟΡΑΚΙΑ. ΚΑΙ CLAMAKIA ΚΑΙ ΡΕΕΦΑ. Με φωναζουν!! Καμια απολυτος επαφη δεν εχω με τα cd ΣΑΣ εγω εχω τους μονομαχους πλεων!!

Ακου εκει ασχοληθηκα με το γλυκο αχχαααχχαχαχαχα. Με το μονο γλυκο που ασχολουμε ειναι το CHEESECAKE

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Χριστίνα μου με αφορμή το σχήμα κ το τρόπο τοποθετήσεις των Ριζών σου θα ήθελα να μ λυθούν καποιες απορίες.δεν μπορώ να καταλάβω την χρησιμότητα τους όπως είναι στημένες.βλέπω διάφορες παρουσιάσεις με ρίζες παράλληλες με το έδαφος ,κάθετες κ κανα δύο ενυδρεία που τις είχαν ανάποδα!!!στα σχωλια των παιδιών διαβάζω:μπράβο...ωραίο στήσιμο....ωραίες ρίζες.από αυτό καταλαβαίνω δύο πράγματα.1 πάρε ρίζες κ βαλτες όπως να'ναι2 ρίζες να υπάρχουν κ έχεις καλύψει τις ανάγκες των ψαριων.καταρχήν το σχήμα τους βολεύει κ μεγάλα κ μικρά ψάρια;;;;;τα ρωτάω αυτά γιατί εγώ όπως τις βάζω δλδ ψιλό κάθετα,παρατηρώ ότι μερικά μπαστακονονται εκεί δεν τρώνε όπως τρώγανε κ κολυμπούν πολύ λιγότερο.Όταν τις βγάζω κινούνται σ όλο το μήκος του ενυδρείου κ κυνηγώντας τηνντροφη κ όχι αν πάει κοντά στην ρίζα.από αυτό πάλι συμπεραίνω ότι: 1 τις βάζω λαθος 2 :τα δικά μου όταν μπει ρίζα είναι σαν να έχουν καπνίσει.........εν κατακλείδι υπάρχει σωστός τρόπος τοποθετήσεις κ σχηματος μια ρίζας μ γνώμονα το μέγεθος των ψαριων η τσαμπα παιδευμαι εγώ κ ψάρια μου;;;;;

 

 

Kαλημέραααααα :) Λοιιιιπόοοοον δεν θα στο παίξω ειδήμων γιατί δεν είμαι σε καμία των περιπτώσεων.....είμαι πολύ αρχάρια στους Δίσκους!!!Θα σου πω λοιπόν εγώ τι βλέπω εως τώρα....στην αριστερή πλευρά του ενυδρείου όταν θέλουν να καλμάρουν ή να κρυφτούν γιατί ο ένας έχει πάρει την αρχηγία κ πέφτει ολίγον τι κυνηγιτό πάνε και αράζουν από κάτω διότι σε κείνο το σημείο έχει κ λιγότερη ροή το ενυδρείο....μου αρέσουν οι κρεμαστές ρίζες τρομερά πολύ απλά βάση της λογικής μου(δουλεύω πολύ βάση λογικής)το ψάρι θα πάει να κρυφτεί κάτω για να ηρεμήσει και να ξεκουραστεί όχι πάνω οπότε επειδή η δεξιά πλευρά δεν μου αρέσει καθόλου θα φύγει κ η μεσαία ρίζα θα μπει δεξιά...τώρα το πως θα το κάνω από εκεί κ ύστερα δεν ξέρω να σου πω διότι ακόμα ψάχνομαι....έχοντας λιώσει επίσης να βλέπω πως ζουν στο περιβάλλον τους προσπαθώ με κάποιον τρόπο όσο καλύτερα μπορώ να τους προσφέρω σημεία ξεκούρασης...θα μου πεις τι δουλειά έχει ο άγριος με τον Δίσκο εκτροφής?σε αυτό η άποψη μου εντελώς προσωπικά και ξαναλέω βάση της λογικής μου είναι ότι κ μια τίγρη να την βάλεις σε κλουβί και να μεγαλώσει σε κλουβί πάντα θα έχει το ένστικτο της τίγρεις άσχετα αν ζει και έχει μάθει σε άλλο περιβάλλον....κάπως έτσι φαντάζομαι ότι είναι και οι Δίσκοι αν με καταλαβαίνεις...ναι μεν είναι εκτροφής αλλά λογικά λειτουργούν με το ένστικτό τους...συγνώμη αν σε κούρασα προσπαθώ μέσω γραπτού λόγου να παρουσιάσω το σκεπτικό μου όσο καλύτερα μπορώ....τώρα για να μην γίνεται αυτό που λες με την τρόφη αυτό που κάνω εγώ είναι να ρίχνω την τροφή με τέτοιον τρόπο ώστε να μην πέσει πολύ κάτω...δλδ προσπαθώ να τα κάνω να τρώνε με πολύ λαιμαργία και να μην τεμπελιάζουν!!Μου πέρνει λίγη ώρα παραπάνω αλλά κ με μαθαίνουν κ τα μαθαίνω αν με καταλαβαίνεις πως το λεώ....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οσο και να χτυπιεσε αγαπη μου ΑΚΡΟΠΟΡΑΚΙΑ. ΚΑΙ CLAMAKIA ΚΑΙ ΡΕΕΦΑ. Με φωναζουν!! Καμια απολυτος επαφη δεν εχω με τα cd ΣΑΣ εγω εχω τους μονομαχους πλεων!!

Ακου εκει ασχοληθηκα με το γλυκο αχχαααχχαχαχαχα. Με το μονο γλυκο που ασχολουμε ειναι το CHEESECAKE

 

Δεν ασχολείτε παιδί μου σου λέω....φοβάται μην κολλήσει Δισκίτιδα :lolu:  :lolu:  :lolu: Μόνη μου ψάχνομαι χωρίς πλάκα ε που θα πάει θα μάθω είτε με τον καλό είτε με τον άσχημο τρόπο θα μάθω....τουλάχιστον ψάχνομαι συνέχεια με το που θα έχω ελεύθερο χρόνο :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι παιδί μου τι ειδήμων, ιδέες ανταλαζουμε δεν το παίζει κανείς ειδήμων.απλά το θέμα ρίζες μ μπερδεύει γιατί ότι κ να δω τα παιδιά λένε μπράβο κ ωραία!!! κ πολλά δεν έχουν καμία σχέση το ένα μ το αλλο ,στησιματα εννοώ.Τέλος των πάντων στο δικό μου οπότε βάζω ρίζες τα πιάνει υπνηλία, που αν το ερμηνεύσω ότι ηρεμούν το θεωρώ λογικό αλλά μετά από μερικές μέρες σχεδον δεν κουνιουνται κ αρχίζω να ψάχνω νερά....κ άλλες αιτίες μήπως τρέχει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Όχι παιδί μου τι ειδήμων, ιδέες ανταλαζουμε δεν το παίζει κανείς ειδήμων.απλά το θέμα ρίζες μ μπερδεύει γιατί ότι κ να δω τα παιδιά λένε μπράβο κ ωραία!!! κ πολλά δεν έχουν καμία σχέση το ένα μ το αλλο ,στησιματα εννοώ.Τέλος των πάντων στο δικό μου οπότε βάζω ρίζες τα πιάνει υπνηλία, που αν το ερμηνεύσω ότι ηρεμούν το θεωρώ λογικό αλλά μετά από μερικές μέρες σχεδον δεν κουνιουνται κ αρχίζω να ψάχνω νερά....κ άλλες αιτίες μήπως τρέχει κάτι.

Δε νομίζω ότι τρέχει κάτι απλά αράζουν γιατί γενικότερα δεν φημίζονται κ για την υπερκινητικότητα τους χωρίς αυτό βέβαια να σημαίνει ότι είναι κ παγοκολόνες...βασικά δοκίμασε όταν ταΐζεις να μην πέφτει κάτω τροφή πολύ ώστε να τα κάνεις να ξετσουμίσουν

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!Ο Πέτρος δεν έχει καμία δουλειά με το στήσιμο του ενυδρείου μου τι δουλειά έχει ο Πέτρος????και μην ξεχνάς ότι γνωρίζει από θαλασσινό ουδέποτε ειπε ότι έχει ιδέα από γλυκό.......η δεξιά θα βγεί γιατί μου την δίνει αφόρητα πολύ και δεν την θέλω μέσα.....η μεσαία μόλις κάτσει γιατί τωρα είναι βεντουζαρισμένη για να μείνει μέσα θα μπει αλλιώς ακόμα πειραματίζομαι για να γίνει όπως πρέπει γιατί ούτε εμένα μου αρέσει πίστεψε με...δεν τελείωσα με το scape και το ενυδρείο έχει δρόμο ακομα για να γίνει όπως πρέπει....τουλάχιστον έχω την διάθεση να το κάνω όπως πρέπει μην βαράτε :P

 

 

1. ΔΕΝ μιλάω για το ενυδρείο σου... αλλά... για τους μονομάχους.

2. Το ενυδρείο το στήνουμε όπως την δίνει στα ψάρια... όχι όπως την δίνει σ' εμάς. ;)

3. ΜΗΝ μου το χαλάς... θέλω να βαρέσω ΤΩΡΑ.-  :hehe

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1. ΔΕΝ μιλάω για το ενυδρείο σου... αλλά... για τους μονομάχους.

2. Το ενυδρείο το στήνουμε όπως την δίνει στα ψάρια... όχι όπως την δίνει σ' εμάς. ;)

3. ΜΗΝ μου το χαλάς... θέλω να βαρέσω ΤΩΡΑ.-  :hehe

Μπα σε καλό σου αχαχαχαχαχαχα

Ε για τα ψάρια ψάχνομαι βρε συ όχι για μένα....όπως είναι η δεξιά πλευρά δεν κάνει...Ίσως να ξεγελάει η φωτό...αν το δείς από κοντά πιστεύω θα συμφωνούσες μαζί μου :)

Link to comment
Share on other sites

Δωσε πονο αχαχαχαχα :lolu:

Ποιος ο Νίκος????

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ε ρε της Αμαζονίας γίνεται εδώ μέσα λέμεεεεεεε!!!!Το τελικό scape έγινε κ δεν το ξαναπειράζω ποτέ ποτέ!!!!Καθαρισμός του ενός κουβά φίλτου έγινε αλλαγή νερού τεράστια έγινε!!!Τα ψαράκια είναι μια χαρά!!!!!!!Ευχαριστώ τον αντρούλη μου που με βοήθησε!!!! <3

post-60507-0-69448600-1465732136_thumb.jpg

post-60507-0-26124700-1465732146_thumb.jpg

post-60507-0-41204400-1465732153_thumb.jpg

post-60507-0-66630400-1465732186_thumb.jpg

post-60507-0-92037500-1465732194_thumb.jpg

post-60507-0-72455400-1465732205_thumb.jpg

post-60507-0-87742300-1465732211_thumb.jpg

post-60507-0-42277600-1465732252_thumb.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...