Jump to content

διακοπες σε μερος χωρις νερο!


Recommended Posts

καλησπερα, συντομα σκοπευω να παω διακοπες... :bigemo_harabe_net-66: :bigemo_harabe_net-66: :bigemo_harabe_net-66: το κακο ειναι οτι στην Παρο το νερο δεν ειναι πωσιμο ...

μπορο να κανω αλλαγες νερου με ενφιαλομενο ή θα υπαρξει προβλημας;

                           ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Στις διακοπές θα πάρεις και το ενυδρείο σου μαζί;;;;;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω ...ειπα μιας και εχω μονο ενα χρυσοψαρο και δεν σκοπευω να μεινω και πολυ καιρο σκευτικα να παρω μονο μια 11λιτρη γυαλα απο τα πετ σιτυ αλλα το θεμα μου ειναι το νερο...

http://www.petcity.gr/eshop/index.php/fish/accessorize-fish/aquarium-fish/ferplast-geo-extra-large-plastic-aquarium-11-lt-detail

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι καθολου καλη η ιδεα σου!!

Δεν υπαρχει περιπτωση να δωσεις σε καποιον συγγενη,γειτονα προσβαση στο σπιτι σου;

Link to comment
Share on other sites

Λυσεις γενικα υπαρχουν οπως αυτοματη αναπληρωση,ταίστρα κλπ αλλα θα χρειαστει να διαθεσεις κανα 100ρικο.

Να δωσεις το ενυδρειο οπως ειναι μιας και ειναι μικρο σε καποιον να στο φροντιζει δεν υπαρχει περιπτωση;

Ποσες μερες θα λειψεις;

Link to comment
Share on other sites

Για τοσο μικρο χρονικο διαστημα αν εχεις φροντισει να εχεις ανεμιστηρακια στο ενυδρειο δεν χρειαζεται κατι αλλο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μονο καλο θα τους κανει να μην φανε 5 ημερες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ΌΧΙ... για να ΜΗΝ το βρεις "ανάσκελα"... όταν γυρίσεις.- ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι, το νερό που μπαίνει, να είναι ίδιο κατά το δυνατόν με αυτό που βγαίνει. Το ενυδρείο καλό είναι να μην το μετακομιζουμε κ όταν φεύγουμε για διακοπές να έχουμε λάβει τα μέτρα μας καιρό πριν. ΔΗΛ όπως αναφέρθηκε, μια αυτόματη ταιστρα, μια αναπλήρωση ενδεχομένως ή πρόσβαση στο σπίτι και το ενυδρείο μας σε άνθρωπο που εμπιστευομαστε τόσο για τις ενυδρειακες γνώσεις του κ όσο και για την ασφάλεια, κλειδιά του δίνουμε.

Μην βάλεις κάποιον άσχετο να ταισει, θα τα ψοφήσει. Η εκπαίδευσε καιρό πριν κάποιον. Για 5 μέρες χίλιες φορές να τα αφησεις αταιστα :)

Έγινε επεξεργασία - DIMITRIOS
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις αγγελία, όλο και κάποιος συγχομπίστας θα προθυμοποιηθεί να στο φιλοξενήσει σπίτι του για μια βδομάδα!

 

Αν θες, μπορώ και εγώ για τώρα τον Ιούλιο, έχω μια καραντίνα 12 λίτρα άδεια από ψάρια, μόνο με σαλιγκάρια   :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την προσορα σας αλλα τελικα θα το δωσω σε μια γειτοννισα μου ολο το ενυδρειο μιας που ξερει και εχει και εκεινη ενα 30λιτρο με μονομαχο!!! :D :D :D :D :D:bigemo_harabe_net-66: :bigemo_harabe_net-66: :bigemo_harabe_net-66:

Link to comment
Share on other sites

Για ποσο κερο θα λείπεις μπορώ να σου φιλοξενήσω το ψαράκι στο ενυδρείο μου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...