Jump to content

AQUALINK S1 wifi controller


Recommended Posts

Καλησπερα σας...

Οπως λεω και στο τιτλο το θεμα αφορα τον controller aqualink s1..

Ενα wifi controller που μπορουμε να συνδεσουμε τα jedao wave maker μας!

ειδη σε καταστηματα του εξωτερικού με την αγορα των rw controller μας ρωτανε εαν θελουμε αντι των κλασσικών κοντρολλερ rw η το aqualink..

Τι ειναι λοιπον αυτο.

Το aqualink ειναι ενας κοντρολλερ που μεσο του λογισμικου του που το βρησκουμε στα μαρκετ των android κινητων αλλα και των iphone μπορουμε να ελενχουμε τα wave maker μας

post-51070-0-48121600-1467207669_thumb.jpg

αυτος ειναι, μικρός σε μεγεθος με ενα εξυπνο feed κουμπι που μας επιτρεπει να ταιζουμε χωρις να περνουμε τα κινητα στα χερια μας!

πως λειτουργει?

post-51070-0-66976600-1467207765_thumb.png

κατεβαζοντας την εφαρμογη aqlink στο κινητο μας,

και συνδεοντας τον κοντρολλερ στη μπριζα και στο wave maker

πηγενουμε στης αναζητησεις wifi εκει λοιπον θα βρουμε το

post-51070-0-74635300-1467207869_thumb.png

και μολις συνδεθουμε στο δικτυο του τοτε ανοιγουμε το προγραμμα μας..

και μας βγαζει της κεφαλές που βλεπει (ΠΡΟΣΟΧΗ Ο ΚΑΘΕ ΚΟΝΤΡΟΛΛΕΡ ΑΦΟΡΑ ΜΙΑ ΚΕΦΆΛΙ)

Μολις λοιπον πατησουμε πανω στην pump 1. (Το aqlink μπορει να στηριξει εως 3 παραλληλα κεφαλές 3 παραλληλα κοντρολλερ)

Μπαινουμε λοιπον στο μενου της,

post-51070-0-45214500-1467207958_thumb.png

Που θα βρουμε το τη κυμα θελουμε να κανουμε

το ωραιο στο προγραμμα ειναι πως μπορουμε να παρεμβουμε εντελώς σε καθε προγραμμα και να το φερουμε στα δικα μας μετρα!!

μπορουμε να του ορισουμε να σταματαει καπια συγκεκριμενη ωρα και για να ταισουν οι ταιστρες μας.

post-51070-0-14513100-1467208299_thumb.png

Επίσης μπορουμε να συνχρονησουμε και με αλλους κοντρολλερ aq Link και να ορισουμε διαφορετικα προγραμματα ανα ωρες..

post-51070-0-08058400-1467208457_thumb.png

ενα μικρο review λοιπον του wi fi controller aqualinks1!!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν χρόνια πολλα Πέτρο !

Πόσους κυκλοφορητες μπορείς να του βάλεις ;

Μπορούν να συντονιστούν ;

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν χρόνια πολλα Πέτρο !

Πόσους κυκλοφορητες μπορείς να του βάλεις ;

Μπορούν να συντονιστούν ;

 

 

+1 έχω μια RW-8 και θα ήθελα να ξέρω και γώ αν μπορώ να βάλω αυτήν μαζί με μια RW-4 που την δίνει πακέτο φτηνά...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και σας ευχαριστω πολυ...!!!

Σε καθε κοντρολλερ 1 κυκλοφοριτη..

Το προγραμμα ειναι αυτο που μας κανει να διαχειριζομεστε εως κ 3ης κοντρολλερ- κυκλοφορητες παραλληλα!

Link to comment
Share on other sites

Πέτρο έχω 2 κυκλοφορητες ! Ποσά aqlink s1 χρειαζόμαστε ?

Link to comment
Share on other sites

Πέτρο έχω 2 κυκλοφορητες ! Ποσά aqlink s1 χρειαζόμαστε ?

2, πηγαίνει ένα ανά αντλια/κυκλοφοριτή

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μήτσο μου δεν ξέρω αν μπορείς να μου απαντήσεις ή είναι πολύ advanced ερωτήσεις για γλυκούλι :) αλλα ..... Έχω 2 RW που είναι συγχρονισμένες με ένα controller, μπορεί να λειτουργήσουν συγχρονισμένα και με το aqlink?

Link to comment
Share on other sites

Μήτσο μου δεν ξέρω αν μπορείς να μου απαντήσεις ή είναι πολύ advanced ερωτήσεις για γλυκούλι :) αλλα ..... Έχω 2 RW που είναι συγχρονισμένες με ένα controller, μπορεί να λειτουργήσουν συγχρονισμένα και με το aqlink?

Αχαχαχα αν και "γλυκουλης" είμαι σίγουρος ότι έχω περισσότερες jebao απο οποιονδήποτε θαλασσινό του φόρουμ!!!! :P

Δεν μπορω να σου απαντήσω γιατί όλη την δουλειά την κάνει το λογισμικό το οποίο και δεν έχω...ο μόνος που μπορεί να μας το πεί είναι ο Πέτρος ή κάποιος άλλος που έχει το γκατζετάκι....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ο twin θελει συγκεκριμένο τροφοδοτικό/ρεύμα που ο S1 απο όσο έχω διαβάσει δέν υποστηρίζει....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το λογισμικο σηκωνει εως 3ης. Και μπορεις να της συνχρωνησεις :) εγω εβαλα και μια δευετερη να δοκιμασω. Στο προγραμμα pulse εχει χρονο με κλασματα δευερολεπτου για να πετυχεις της (τραμπαλα κυμα) εγω της συνχρονησα ετσι τρομερα ευκολα.

Αλλα υπαρχει και στο μενου 3. Που μπορεις να το κανεις. Και με χρονο δλδ. Τωρα χτυπατε pulse στης 5 ας πουμε παιξτε αλλιώς (δεν το εκανα ακομα διοτι 2 rw 15 που πηγα να συνχρονησω εεεε. Αναγκαστηκα να παρω σφουγγαριστρα.. πεσαν λιγακι εξω νερα και σταματησα αλλα μπορεις να κανεις οτι θες!!

Ελα.και εαν θελεις μια μερα σπιτι να τον δεις πιστευω θα σου αρεσει!

Link to comment
Share on other sites

Άρα Πέτρο πρεπει να αγοράσω 2 RW 8 πακέτο για να συγχρονιστούν και ενα S1 aqlink για να βάλω το προγραμμα ! Σωστά ;;;

Link to comment
Share on other sites

Εχεις 2 κυκλοφορητες...θες 2 aqualink ενα στον καθενα!!

Τους ανοιγεις και τους 2. Κατεβαζεις προγραμμα εγκαταστης στο κινητο συνδεεσε με το δυκτιο aqualink και παιζεις μπαλα ...

Συναντας pump 1. Kai pump2. Εαν θες το κανουμε και παρεα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...