Jump to content

Recommended Posts

Ειπαμε dslr ειναι, δεν κσνει θαυματα. Παντως τα σαλιγκαρια τα βγαλα.ωραια! Χαχαχα

Send from the Heart of Amazonas

Τα πρόλαβες τα σαλιγκάρια βρε θηρίο με τοση ταχύτητα που κινούνται???? Χαχαχαχααα

Εγω πιστεύω οτι θα ειναι τέλειες βλέποντας και τις δικες σου που ανεβάζεις!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι με παιδεψε γιατι ηταν πολυ σκοτεινο, τα ψαρια πολυ μικρα και δεν υπηρχε και αντιθεση! Χαχαχα ολα στραβα δηλαδη!

Send from the Heart of Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι με παιδεψε γιατι ηταν πολυ σκοτεινο, τα ψαρια πολυ μικρα και δεν υπηρχε και αντιθεση! Χαχαχα ολα στραβα δηλαδη!Send from the Heart of Amazonas

Εκ του αποτελέσματος θα κρίνουμε!!! Αστα σε καταλαβαίνω... τι να λεω κι εγω που το παλεύω με το κινητό ???? Και δεν ξερω και απο Photoshop να τις συμαζεψω λιγο.....

Link to comment
Share on other sites

Αντε ανεβαστε καμια φωτο κ αφηστε τα λογια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι καθολου καλες ρε παιδια,τι να ανεβασω θα γελατε..

Πρεπει να φτιαξω τον φωτισμο,να μαθει και ο φωτογραφος τις ρυθμισεις καλυτερα ή να του παρουμε δωρο εναν μικρο φακο για την καμερα (και στον Αντωνη που το ζητησε πρωτος) και να ξαναπροσπαθησουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι καθολου καλες ρε παιδια,τι να ανεβασω θα γελατε..

Πρεπει να φτιαξω τον φωτισμο,να μαθει και ο φωτογραφος τις ρυθμισεις καλυτερα ή να του παρουμε δωρο εναν μικρο φακο για την καμερα (και στον Αντωνη που το ζητησε πρωτος) και να ξαναπροσπαθησουμε.

Αυτο στο χωριο μου το λενε αχαριστια!

Send from the Heart of Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Είδα τα post και έψαχνα φωτογραφίες...(?)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο στο χωριο μου το λενε αχαριστια!

Send from the Heart of Amazonas

Οχι ρε φιλαρακι,οι αλλες ειναι τελειες αλλα στα μικρα αφου ειδες και εσυ οτι ειχαμε θεμα..

Link to comment
Share on other sites

Τι φωτισμό έχεις;

Και τι ρυθμίσεις είχατε στην κάμερα;

Link to comment
Share on other sites

Φωτισμο μια grolux ολο το δωματιο σκοτεινο.

Καμερα θα μας πει ο φωτογραφος,δεν το κατεχω..

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως με μία λάμπα και εγώ δεν τράβαγα καλές τα μούλτις, ήταν λίγη. Όταν άναψα και τη δεύτερη που είχα τα αποτελέσματα ήταν αισθητά διαφορετικά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο στο χωριο μου το λενε αχαριστια!

Ετσι. Να του ζητήσεις τον ακριβο φακο της σειρας L οχι τον φτηνο με τα 500€

(Εγω βολευομαι κ με τον "φτηνο" χαχαχα)

Send from the Heart of Amazonas

  

Φωτισμο μια grolux ολο το δωματιο σκοτεινο.

Καμερα θα μας πει ο φωτογραφος,δεν το κατεχω..

Με μια grolux μη περιμένεις πολλα πραγματα. Θες υπερφωτεινο φακο. Εχω εναν 50αρι να σας δανεισω.

Α! Και ο φακος για τα κοντινα λέγεται μακρο κ οχι μικρο... χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Οφειλω να ομολογησω δημοσια οτι ο φωτογραφος μου ζητησε να προσθεσω φωτισμο επανηλειμενα στο ενυδρειο και αρνηθηκα για να μην στρεσαρω τα ψαρια..

:poster_oops:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εεε κριμα,ας εβαζες κατι,κανα δυο λαμπατερ στην αναγκη.Σιγα,τι θα παθαιναν...Τοσο στοργη για τα μωρα σου??????????

Έγινε επεξεργασία - johnbaggios
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει απο ποζες και ποιότητα δείχνουν πολυ καλές!!! Εεε το φως τωρα ναι ειναι σκοτεινά!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Απο τον Νοεμβριο εχω αλλαξει τον φωτισμο,την θεση της grolux πηρε μια sera daylight.

Σαφως καλυτερα τα αποτελεσματα αλλα θελω ξανα εναν καλο φωτογραφο..γκουχου γκουχου..

 

Γεννες πολλες αλλα δεν ειναι ευκολο να τα τραβηξω βιντεο οταν ζευγαρωνουν.Το θυληκο μπαινει μεσα στο κοχυλι και γεννα τα αυγα.Το αρσενικο εξω απο το κοχυλι παιρνει θεση και αφηνει το σπερμα του στο ανοιγμα,και φυσικα διωχνει οποιο αλλο αρσενικο παει να πλησιασει.Στην προκειμενη περιπτωση ειναι ο πατερας του :P Ειναι το αρσενικο,απο εκεινο το ταλαιπωρημενο ζευγαρι που καταφερα να βγαλω οπως περιγραφω στην αρχη της παρουσιασης,και μου εχει δωσει ολες αυτες τις γεννες 3 χρονια σχεδον τωρα..

Συνηθως επιλεγουν ωρες που λειπω,ή θα ειναι απο την αλλη πλευρα η εισοδος του κοχυλιου,αλλα σημερα τα πετυχα!

Σταματησαν για λιγο την διαδικασια αλλα οι προθεσεις φαινονται ξεκαθαρα :D

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Όποτε βλέπω το ενυδρείο σου μου ανοίγει η όρεξη!!!:P

Ωραία ψαράκια και με ιδιαίτερες συμπεριφορές.

Που πάει και χώνεται εκεί μέσα...

Πανέμορφα φιλαράκι... Να τα χαίρεσαι!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Αρκετους μηνες μετα την τελευταια τους μετακομηση,εχουν εγκατασταθει για τα καλα πλεον και ειπα να τραβηξω ενα προχειρο βιντεο με το κινητο.

Απο τον φωτισμο ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος αν και τελευταια σκεφτομαι μηπως κανω μια αναβαθμιση σε sera led.Ο κυριος λογος ειναι η θερμοκρασια τωρα που καλοκαιριαζει,η επιπλεον λειτουργια ανεμηστηρων και κατα συνεπεια η εξατμιση.Σε δευτερη μοιρα ερχεται και η καταναλωση,δεν ειναι τρομερη διαφορα με μια λαμπα αλλα θα ειναι σιγουρα καλυτερα.

 

 

Στο βιντεο η αυτοματη εστιαση μου τα χαλαει λιγο αλλα εκανα οτι μπορουσα.

Περιμενετε λιγα λεπτα μετα την δημοσιευση να ολοκληρωθει η επεξεργασια του βιντεο και βαλτε το σε HD.

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Φτου φτου πανεμορφα!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ερχεται αλλαγη εδω..

Νομιζω ηρθε η ωρα να κλεισει αυτο το κεφαλαιο και να δουμε κατι αλλο..

Έγινε επεξεργασία - argy1
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...