Jump to content

αμμος απο παραλια εντυπωσεις


Recommended Posts

καλησπερα στο φορουμ 

προσφατα μαζεψα αμμο απο μια παραλια κοντα στην κορινθο συγκεκριμένα μελισι 

ειναι χοντροκοκι και πεντακαθαρι!!! 

η παραλια που την ψιρισα..εεε ενοω την μαζεψα  :hehe δεν εχει κοσμο το πολυ 20 ατομα ολοι την μερα να πανε!!!.

Φυσικα την εβρασα καλα και την ξεπλινα 10 φορες επισης πριν το βρασιμο την επλινα με παρα πολυ πιεση ολα αυτα λογο φοβου για παρασιτα και τα λοιπα.

Οι εντυπωσεις μου ειναι οτι ειναι πολυ ομορφη και αξιζε το μαζεμα της επισης μπορω να πο οτι ειναι πολυ καλητερη απο τις αλλες του εμποριου συν οτι αν ανακατευτη κατεβενει στο βυθο και δεν μενει στο νερο που ειναι πολυ καλο (αν γινοτανε αυτο θα την ειχα στιλει μαζη με τα θαμενα ραμσχορν !!!!  :jig: )

Παντος την περισοτερη πλακα την ειχε στην αρχη που τα ραμσχορν κανανε σαν τρελα κολαγανε στην αμμο σαν χαζα και καποια αλλα θαβονταν στην αμμο και δεν μπορουσαν να βγουν!!!  :hysterical:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο φορουμ 

προσφατα μαζεψα αμμο απο μια παραλια κοντα στην κορινθο συγκεκριμένα μελισι 

ειναι χοντροκοκι και πεντακαθαρι!!! 

η παραλια που την ψιρισα..εεε ενοω την μαζεψα  :hehe δεν εχει κοσμο το πολυ 20 ατομα ολοι την μερα να πανε!!!.

Φυσικα την εβρασα καλα και την ξεπλινα 10 φορες επισης πριν το βρασιμο την επλινα με παρα πολυ πιεση ολα αυτα λογο φοβου για παρασιτα και τα λοιπα.

Οι εντυπωσεις μου ειναι οτι ειναι πολυ ομορφη και αξιζε το μαζεμα της επισης μπορω να πο οτι ειναι πολυ καλητερη απο τις αλλες του εμποριου συν οτι αν ανακατευτη κατεβενει στο βυθο και δεν μενει στο νερο που ειναι πολυ καλο (αν γινοτανε αυτο θα την ειχα στιλει μαζη με τα θαμενα ραμσχορν !!!!  :jig: )

Παντος την περισοτερη πλακα την ειχε στην αρχη που τα ραμσχορν κανανε σαν τρελα κολαγανε στην αμμο σαν χαζα και καποια αλλα θαβονταν στην αμμο και δεν μπορουσαν να βγουν!!!  :hysterical:

φωτο και τα λοιπα θα ανεβασω αυριο αν θελεται

Link to comment
Share on other sites

Καλά μου παιδιά προσοχή....μιας και η συλλογή άμμου από παραλία απαγορεύεται!Φαντάζομαι Άγγελε ΔΕΝ το ήξερες και τώρα που το έμαθες θα την επιστρέψεις ΠΙΣΩ!Σωστά;

Πρίν την επιστρέψεις βγάλε μας φωτό! ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά μου παιδιά προσοχή....μιας και η συλλογή άμμου από παραλία απαγορεύεται!Φαντάζομαι Άγγελε ΔΕΝ το ήξερες και τώρα που το έμαθες θα την επιστρέψεις ΠΙΣΩ!Σωστά; Πρίν την επιστρέψεις βγάλε μας φωτό! ;) Sent from my iPhone using Tapatalk

οταν ενοεις απαγορευεται?

 

παντος η παραλια ειναι ξεναδοχειου και δεν μου υπαν τιποτα οταν ροτισα!!

το να την επιστρεψω νομιζω δεν χρειαζεται 

Έγινε επεξεργασία - Mr.Angelos
Link to comment
Share on other sites

Σε τι ενυδρειο την εχεις βαλει?Εννοω με τι ψαρια?

ειναι στο 20λιτρο μου για την ωρα ραμσχορνραδικο  :thumbsu:

στο μελον δεν ξερω τι θα κανω 

Link to comment
Share on other sites

Ετσι για να ημαστε ενημερωμενοι!

 

http://www.aquazone.gr/forums/topic/102856-ερωτήσεις-για-στήσιμο-αφρικάνικου-malawi/?p=1090441

 

Η αμμος θαλασσης προστατευεται απο νομους και η αφαιρεση αυτης απο παραλιες κλπ θεωρειται παρανομη, ειναι αυτεπαγγελτο πλημμελημα και διωκεται ποινικα συμφωνα με το [αρθρ. 61 του δ/τος της 11 Νοεμβριου 1929 << περι Διοικησης Δημοσιων κτηματων>> ( ΦΕΚ 339/Α/1929) οπως τροποποιηθηκε και συμπληρωθηκε με το εδ. 21του αρθρ. 1 του ν. 5234/1931 ( ΦΕΚ 251/α/1931 ) και αρθρ. 1 παρ. 2 του ν 1219/ 1938 ( 191/Α/1938 ) << Ασκηση δικαιωματων αμμοληψιας >> οπως αυτη αντικατασταθηκε απο την παρ. 5 του αρθρ. του αρθρ. 33 του ν. 1473/1984 ( ΦΕΚ 127/Α/1984)] !

Link to comment
Share on other sites

επισης μπορει να περιεχει πολλα πυριτικα που θα οδηγησει σε διαφορα προβλημα ισως....

Link to comment
Share on other sites

Ετσι για να ημαστε ενημερωμενοι!

 

http://www.aquazone.gr/forums/topic/102856-ερωτήσεις-για-στήσιμο-αφρικάνικου-malawi/?p=1090441

 

Η αμμος θαλασσης προστατευεται απο νομους και η αφαιρεση αυτης απο παραλιες κλπ θεωρειται παρανομη, ειναι αυτεπαγγελτο πλημμελημα και διωκεται ποινικα συμφωνα με το [αρθρ. 61 του δ/τος της 11 Νοεμβριου 1929 << περι Διοικησης Δημοσιων κτηματων>> ( ΦΕΚ 339/Α/1929) οπως τροποποιηθηκε και συμπληρωθηκε με το εδ. 21του αρθρ. 1 του ν. 5234/1931 ( ΦΕΚ 251/α/1931 ) και αρθρ. 1 παρ. 2 του ν 1219/ 1938 ( 191/Α/1938 ) << Ασκηση δικαιωματων αμμοληψιας >> οπως αυτη αντικατασταθηκε απο την παρ. 5 του αρθρ. του αρθρ. 33 του ν. 1473/1984 ( ΦΕΚ 127/Α/1984)] !

δεν το ιξερα θα επιστραφη αμεσα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ετσι για να ημαστε ενημερωμενοι!

 

http://www.aquazone.gr/forums/topic/102856-ερωτήσεις-για-στήσιμο-αφρικάνικου-malawi/?p=1090441

 

Η αμμος θαλασσης προστατευεται απο νομους και η αφαιρεση αυτης απο παραλιες κλπ θεωρειται παρανομη, ειναι αυτεπαγγελτο πλημμελημα και διωκεται ποινικα συμφωνα με το [αρθρ. 61 του δ/τος της 11 Νοεμβριου 1929 << περι Διοικησης Δημοσιων κτηματων>> ( ΦΕΚ 339/Α/1929) οπως τροποποιηθηκε και συμπληρωθηκε με το εδ. 21του αρθρ. 1 του ν. 5234/1931 ( ΦΕΚ 251/α/1931 ) και αρθρ. 1 παρ. 2 του ν 1219/ 1938 ( 191/Α/1938 ) << Ασκηση δικαιωματων αμμοληψιας >> οπως αυτη αντικατασταθηκε απο την παρ. 5 του αρθρ. του αρθρ. 33 του ν. 1473/1984 ( ΦΕΚ 127/Α/1984)] !

εχω μια απορια αυτο ισχιει και σε ιδιωτικες παραλιες? την αμμο θα την επιστρεψω ετσι κιαλιος γιατι μου ανεβασε τις σκληροτιτες 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν ιδιωτικες παραλιες! Ειτε ειναι υπο ενοικιαση απο τους Δημους ειτε παρανομες! 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν ιδιωτικες παραλιες! Ειτε ειναι υπο ενοικιαση απο τους Δημους ειτε παρανομες! 

οκ ευχαριστω 

Link to comment
Share on other sites

Οντως αμμο απαγορευεται να παρεις πλεον απο την παραλια.

Αυτο για τα πυριτικα αλατα,δεν ξερω κατα ποσο ισχυει και τι προβληματα μπορει να υπαρχουν,παντως εγω που ειχα αμμο θαλασσης στο Αφρικανικο,οχι μαζεμενη απο παραλια, στον 1.5 χρονο που λειτουργουσε το ενυδρειο δεν παρουσιασε κανενα προβλημα.Τωρα για περισσοτερο καιρο δεν ξερω τι μπορει να βγαλει.

Link to comment
Share on other sites

Καλοι μου ανθρωποι αυτη η απαγορευση για την αμμο σαν ανεκδοτο μου ακουγεται οταν ξενοδοχεια κτιζονται

επανω στις παραλιες και οι ξαπλωστρες με τις ομπρελες εχουν κανει καταληψη στις καλυτερες παραλιες της

Ελλαδος(μην μου πει κανεις οτι αυτοι εχουν παρει αδεια γιατι θα γελασει και το παρδαλο κατσικι).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα βγάλεις την άμμο από το ενυδρείο και θα την επιστρέψεις!!;;;;

Και πόση πήρες για το 20άλιτρο; 2 κιλά; 3 κιλά; 1 χούφτα; Τι να επιστρέψεις;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα βγάλεις την άμμο από το ενυδρείο και θα την επιστρέψεις!!;;;;

Και πόση πήρες για το 20άλιτρο; 2 κιλά; 3 κιλά; 1 χούφτα; Τι να επιστρέψεις;

3 κιλα ειναι την αλλαξα με μια του εμποριου μη ασβεντολιθικη και αυριο θα την δοσω σε ενα φιλο μου που ευτηχως περναει απο εκει να την ριξει πισο γιατι εδω με βγαλαν και κλεφτη απο πανο και οπως ειπε ο φιλος απο πανο αυτο που λετε ποιο πολυ για ανεδοκτο μου κανει!!! αν το παμε ετσι θα μας κυνηγα το fbi γιατι πειραμε 2 κοχυλια απο την παραλια 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην το παρεξηγειτε.Δεν σε ειπε κανεις κανεναν κλεφτη φιλε μου.Απλα επειδη γραφουμε δημοσια και τα διαβαζει πολυς κοσμος,καποια πραγματα πρεπει να τα λεμε εστω και ενημερωτικα στην περιπτωση που καποιος δεν το γνωριζει. :)

Έγινε επεξεργασία - argy1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην το παρεξηγειτε.Δεν σε ειπε κανεις κανεναν κλεφτη φιλε μου.Απλα επειδη γραφουμε δημοσια και τα διαβαζει πολυς κοσμος,καποια πραγματα πρεπει να τα λεμε εστω και ενημερωτικα στην περιπτωση που καποιος δεν το γνωριζει. :)

αυτο το διοκεται ποινικα ειναι λιγακι γελοιω διλαδη θα κυνηγανε εμενα που πειρα 3 κιλα αμμο απο μια σχεδον παρατιμενη παραλια ενο υπαρχουν τοσοι που κατακλεβουν και κανουν μην πω και εγω τι κανουν και καθονται και ξυνονται καταλαβενω οτι ''μενει'' το θεμα αλλα και παλη ποιο ειναι το προβλημα??? απαγορευεται να περνεις μεγαλες ποσοτιτες πχ να γεμιζεις  καροτσες κτλ  και οχι να παρεις λιγακη αμμο 

Link to comment
Share on other sites

αυτο το διοκεται ποινικα ειναι λιγακι γελοιω διλαδη θα κυνηγανε εμενα που πειρα 3 κιλα αμμο απο μια σχεδον παρατιμενη παραλια ενο υπαρχουν τοσοι που κατακλεβουν και κανουν μην πω και εγω τι κανουν και καθονται και ξυνονται καταλαβενω οτι ''μενει'' το θεμα αλλα και παλη ποιο ειναι το προβλημα??? απαγορευεται να περνεις μεγαλες ποσοτιτες πχ να γεμιζεις  καροτσες κτλ  και οχι να παρεις λιγακη αμμο 

καλησπερα!!

 

θα προσπαθησω να λειτουργεισω καταλυτικα...

 

σε ενα δημοσιο βημα πολλα λεγονται και ακουγονται και πρεπει να ξεχωριζουμε τι ειναι σωστο και τι οχι, οποτε εμεις ενημερωτικα λεμε προς ολους ποια ειναι η ισχυουσα νομοθεσια, για αποφυγει παρεξηγεισεων και νομικα φυσικα, δεν παιζει ρολο που καποιος πηρε 3 κιλα καθως εαν κανεις δεν υποδειξη τι γινεται σε αυτη την περιπτωση αυριο καποιος αλλος φιλος μπορει να παει και να παρει 10 κιλα και αυριο καποιος να παει να παρει 20 κτλπ, οποτε εμεις λεμε τι μπορει να συμβει εαν καποιος αρμοδιος του ζητησει τον λογο, αυτο γιατι σε ενα δημοσιο φορουμ και μη υπαρχουν ολοι οι εμπλεκομενοι(εαν μπορουμε να του αποκαλουμε ετσι).

 

οποτε κανεις δεν χαρακτηρησε κανεναν τιποτα, απλα επισυμανθηκε η πραξει και τι μπορει προβλημα εαν θελετε μπορει να φερει σε καποιον απ το πουθενα, χομπι κανουμε ολοι και ολοι θελουμε εαν μπορουμε να μειωσουμε τα εξοδα με κατι που ειναι εξω απ την πορτα μας(θα μπορουε καποιος να πει).

 

καλα εκανες και μας ειπες τι εκανες και κανεις δεν σε εκρινε, απλα ενημερωθηκες για την νομοθεσια και τα προβλημα που μπορει να σου προκαλεσει αυτο το υλικο, δεν παιζει ρολο εαν ειναι αμμος-χαλικι-ξυλο-βραχος, ολα εχουν τα "καλα" τους και τα "κακα" τους. εαν ρωταγες απο πριν θα εβγαινες απ τον κοπο της συλογος-σουροματος-βρασιματος αλλα ετυχε και ρωτησες μετα. Και παλι καλα εκανες και ειπες τι εκανες και κανεις δεν ειπε οτι επραξες αδικημα, απλα επισυμενουμε προς ολους τι συμβαινει ειτε αυτο ακουγετε σαν "ανεκδοτο" ειτε οχι, ειμαστε ενυδρειακο φορουμ και σεβομαστε τους νομους, δεν τους φτιαχνουμε(δυστηχως, χαχαχα).

 

για τα πυρτικα, χωρις να ειμαι συγουρος γιατι δεν θυμαμαι που το ειχα διαβασει, εαν ειναι πολλα, περα απο διατομικη, "τρωνε" και τις σιλικονες και υπαρχει κινδυνος να "ανοιξει" το ενυδρειο, εαν καποιος φιλος ξερει με συγουρια τι συμβαινει θα ηθελα να μας διαφωτιση λιγο περισσοτερο....

 

αυτα τα λιγα φιλικα!!!! ακομα περιμενουμε φωτος!!! :)

Έγινε επεξεργασία - Akridas66
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

αυτο το διοκεται ποινικα ειναι λιγακι γελοιω διλαδη θα κυνηγανε εμενα που πειρα 3 κιλα αμμο απο μια σχεδον παρατιμενη παραλια ενο υπαρχουν τοσοι που κατακλεβουν και κανουν μην πω και εγω τι κανουν και καθονται και ξυνονται καταλαβενω οτι ''μενει'' το θεμα αλλα και παλη ποιο ειναι το προβλημα??? απαγορευεται να περνεις μεγαλες ποσοτιτες πχ να γεμιζεις  καροτσες κτλ  και οχι να παρεις λιγακη αμμο 

Αγγελε το θεμα εδω ειναι απλο η παρεμβαση εγινε μονο για ενημερωση και τιποτα παραπανω .Ξερω γιατι αντιδρας ,σκεφτεσε εδω ο κοσμος καιγετε αυτο θα μας σωσει?Παμε στα πυριτικα που εχει η αμμο και μπορουν να προκαλεσουν ζημιες ειναι γεγονος και καλο ειναι να αποφευγετε. :thumbsu:

 
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Αγγελε το θεμα εδω ειναι απλο η παρεμβαση εγινε μονο για ενημερωση και τιποτα παραπανω .Ξερω γιατι αντιδρας ,σκεφτεσε εδω ο κοσμος καιγετε αυτο θα μας σωσει?Παμε στα πυριτικα που εχει η αμμο και μπορουν να προκαλεσουν ζημιες ειναι γεγονος και καλο ειναι να αποφευγετε. :thumbsu:

 

 

ακριβως αυτο λεω οκ να μην βαλω αμμο λογο αυτου κτλ αλλα για ποιο λογο πρεπει σωνει και καλα να την γιρισω πισω τοσο δρομο επιδι απαγορευεται εδω ο κοσμος κεγαιτε και θα μας κυνιγανε για την αμμο 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

 

θα προσπαθησω να λειτουργεισω καταλυτικα...

 

σε ενα δημοσιο βημα πολλα λεγονται και ακουγονται και πρεπει να ξεχωριζουμε τι ειναι σωστο και τι οχι, οποτε εμεις ενημερωτικα λεμε προς ολους ποια ειναι η ισχυουσα νομοθεσια, για αποφυγει παρεξηγεισεων και νομικα φυσικα, δεν παιζει ρολο που καποιος πηρε 3 κιλα καθως εαν κανεις δεν υποδειξη τι γινεται σε αυτη την περιπτωση αυριο καποιος αλλος φιλος μπορει να παει και να παρει 10 κιλα και αυριο καποιος να παει να παρει 20 κτλπ, οποτε εμεις λεμε τι μπορει να συμβει εαν καποιος αρμοδιος του ζητησει τον λογο, αυτο γιατι σε ενα δημοσιο φορουμ και μη υπαρχουν ολοι οι εμπλεκομενοι(εαν μπορουμε να του αποκαλουμε ετσι).

 

οποτε κανεις δεν χαρακτηρησε κανεναν τιποτα, απλα επισυμανθηκε η πραξει και τι μπορει προβλημα εαν θελετε μπορει να φερει σε καποιον απ το πουθενα, χομπι κανουμε ολοι και ολοι θελουμε εαν μπορουμε να μειωσουμε τα εξοδα με κατι που ειναι εξω απ την πορτα μας(θα μπορουε καποιος να πει).

 

καλα εκανες και μας ειπες τι εκανες και κανεις δεν σε εκρινε, απλα ενημερωθηκες για την νομοθεσια και τα προβλημα που μπορει να σου προκαλεσει αυτο το υλικο, δεν παιζει ρολο εαν ειναι αμμος-χαλικι-ξυλο-βραχος, ολα εχουν τα "καλα" τους και τα "κακα" τους. εαν ρωταγες απο πριν θα εβγαινες απ τον κοπο της συλογος-σουροματος-βρασιματος αλλα ετυχε και ρωτησες μετα. Και παλι καλα εκανες και ειπες τι εκανες και κανεις δεν ειπε οτι επραξες αδικημα, απλα επισυμενουμε προς ολους τι συμβαινει ειτε αυτο ακουγετε σαν "ανεκδοτο" ειτε οχι, ειμαστε ενυδρειακο φορουμ και σεβομαστε τους νομους, δεν τους φτιαχνουμε(δυστηχως, χαχαχα).

 

για τα πυρτικα, χωρις να ειμαι συγουρος γιατι δεν θυμαμαι που το ειχα διαβασει, εαν ειναι πολλα, περα απο διατομικη, "τρωνε" και τις σιλικονες και υπαρχει κινδυνος να "ανοιξει" το ενυδρειο, εαν καποιος φιλος ξερει με συγουρια τι συμβαινει θα ηθελα να μας διαφωτιση λιγο περισσοτερο....

 

αυτα τα λιγα φιλικα!!!! ακομα περιμενουμε φωτος!!! :)

αυτο δεν το ανεφερα πριν γιατι ειμουν διακοπες και εβλεπα οτι ειναι ωρεα αμμος και σκεφτικα να βαλω αυτη επιδη οχι μονο θα απεφευγα τα εξοδα αλλα θα με διευκολινε και στην μεταφορα τις αφου θα κουβαλουσα ολα τα πραχματα ετσι κιαλιος αυτο που λετε οτι ''τρωει'' τι σιλικονη το ειχα διαβασει τιχεα σε ενα θεμα παλιοτερα και το θιμιθικα οποτε στης ακρες εβαλα το χαλικακι που ειναι χοντροκοκο οποτε κανενα προβλιμα. 

τορα σε σχεση αυτο που λετε οτι δεν με κατιγορισε κανενας το ξερω απλα δεν μου αρεσε ενα ιφακη σε ενα ποστ (Ετσι για να ημαστε ενημερωμενοι!) λες και εχω πραξη ποινικο αδικιμα και κανο των κινεζο!!!!!

επισης ο σκοπος που ανεβασα αυτο το θεμα ειναι για να διξω την δουλεια που εκανα στο ενυδρειο (πρωσοπικα ξετρελαθικα)  :thumbsu:  και να μου πειτε αν εχω κανει τιποτα λαθος κτλ  θα ανεβασω φωτο σε λιγη ωρα να το διτε 

Link to comment
Share on other sites

Bρε μην τρελαίνεσαι. 

 

Αυτό το "για να είμαστε ενημερωμένοι" δεν έκρυβε κάποιο ύφος. 

 

Να εγώ προσωπικά που είμαι και πιο πολύ καιρό στο χόμπι και αυτό ΔΕΝ το γνώριζα. Οπότε με την ενημέρωση το έμαθα.

 

Φυσικά και δεν θα πας φυλακή επειδή πήρες 3 κιλά άμμο για το ενυδρείο σου. Δεν νιάζει τις αρχές αν πήρες 3 κιλά άμμο αλήθεια..

 

Το φόρουμ όμως πρέπει να σε/μας συμβουλεύει για όλα όσο πιο ορθά γίνεται. Στο συγκεκριμένο θέμα τίθεται νομοθεσία οπότε και ενημερώνεσαι. Αν εσύ μετά θες να πας να πάρεις άμμο πήγαινε σήκωσε όλη την πλαζ βούλας :P Αλλά εδώ το φόρουμ θα ενημερώσει όπως πρέπει :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Αγγελε προφανως και παρεξηγηθηκες με εμενα που απλως σου παρεθεσα την νομοθεσια και δει με την φραση μου "ετσι για να ημαστε ενημερωμενοι" και δεν μπορω να καταλαβω γιατι! Ησουν ενημερωμενος; προφανως και οχι αλλιως πολυ πιθανον να μην την επαιρνες! Απο κει και περα ετσι ειναι ο νομος και αν εγω, ο χ, ψ κτλ ημουν περιεργος και εκανα μια καταγελλια οτι διαβασα στο ταδε φορουμ οτι ο ταδε παιρνει αμμο απο την θαλασσα και εσυ θα εβρισκες τον μπελα σου αλλα και το φορουμ! Και ναι ειναι ποινικο αδικημα οσο γελοιο κι αν φαινεται και ναι υπαρχει νομος που προβλεπει ποινες!

Φιλε Σταυρο, οσο ανεκδοτο κι αν ακουγεται ειναι αληθινο και υπαρχει και η σχετικη νομοθεσια. Τι γινεται με τα ξενοδοχια κτλ δεν το γνωριζω ουτε εγω ουτε κι εσυ παρα μονο εικασιες μπορουμε να κανουμε!

Φιλε Ευθυμη, σαφως και ενδιαφερει τις Αρχες αν καποιος αφαιρει παρανομα αμμο απο καποια παραλια. Σαφως δεν προκειται να παει φυλακη ο φιλος διοτι ειναι πλημελλημα! Και τελος, σαφως δεν μπορει να παει ο φιλος στην πλαζ της Βουλας και να την σηκωσει γιατι οπως ειπαμε και πιο πανω απαγορευεται. Οποτε αν δεν γνωριζεις κατι καλυτερα να μην λες!

Υ. Γ. Ειτε παρεις 1 τονο, ειτε παρεις 1 κιλο, ειτε παρεις 1 γραμμαριο, στον ιδιο νομο εμπιπτεις!

Send from the Heart of Amazonas

Έγινε επεξεργασία - Sturm
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...