Jump to content

Eπιλογες skins και χρηση emoticons.


klipitiklopos

Recommended Posts

Kαλησπερα, με αφορμη αυτο το thread

http://www.aquazone.gr/forums/topic/104245-e%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%82-%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%85%CE%B4%CF%81%CE%B1%CF%85%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%82/#entry1120742

που ειχα ανοιξει και μου συστηθηκε η χρηση emoticons μονο απο την βαση δεδομενων του aquazone, θελω να επισημανω τα εξης:

Tα διαθεσιμα emoticons ειδικα μετα απο καποια αναβαθμιση που ειχε γινει παλια, εγιναν του τυπου :thumbsu::bigemo_harabe_net-171:τα οποια τα θεωρω ας μου επιτραπει η εκφραση κακογουστα και υπερβολικα, αλλα κυριως δεν με εκφραζουν, επισης υπαρχουν και καποια απο εκεινα που προτιμω και ειναι αυτου του τυπου B):Dτα οποια τουλαχιστον εμενα με αντιπροσωπευουν καλυτερα, αλλα το χειροτερο ειναι οτι ειναι ανακατεμενα και πρεπει να σπαταλαει κανεις πολυ χρονο μεχρι να κανει scroll down και να ψαχνει, θετω το ερωτημα μηπως ειναι δυνατον να υπαρχουν πιο καλα οργανωμενα, αλλα και να εμπλουτιστει τουλαχιστον η κατηγορια των δευτερων;

Οσον με αφορα, για να μην ανακαλυπτω καθε φορα την Αμερικη σε οποιο φορουμ μπαινω και να ψαχνω τα emoticons που με αντιπροσωπευουν καλυτερα, μπηκα στην διαδικασια να μαζεψω απο το ιντερνετ και να εχω συγκεντρωμενα οσα εκφραζουν καλυτερα τα συναισθηματα μου οταν γραφω, σε εναν φακελλο στο photobucket και να τα εισαγω απο εκει σαν εικονες gif στα μηνυματα στα διαφορα forum που μπαινω, και οχι μονο στο παρον.

Το θεωρω σημαντικο να κανει κανεις με οσο πιο σαφη τροπο γινεται γνωστα τα συναισθηματα του στον γραπτο λογο, μιας και ειναι ευκολο αυτος να παρεξηγηθει.

Αν και με κατι σαν και αυτο: :bigemo_harabe_net-106: η αυτο: :bigemo_harabe_net-119:η και αυτο: :bigemo_harabe_net-105:δεν χρειαζεται περεταιρω γραπτος λογος για να παρεξηγηθει!405.gif

 

Δεν ξερω αν υποκεινται σε καποιου ειδους πνευματικα δικαιωματα, αν κρινουν οι συντελεστες του φορουμ οτι γινεται, πολυ ευχαριστως να χρησιμοποιηθουν απο αυτα που εχω συγκεντρωσει για πιο ευκολα.

 

Το δευτερο τωρα που με απασχολει εξ ισου, μηπως στην πλατφορμα του φορουμ υπαρχει καμια επιπλεον επιλογη skin με λιγο πιο σκουρο φοντο γιατι ειμαι και καποιας ηλικιας και το λευκο με κουραζει;

Αυτα ευχαριστω, πειτε και οι υπολοιποι την γνωμη σας.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ωραίο και "επίκαιρο" θέμα.

Πρώτα από όλα έχεις δίκιο.Σήμερα που έφτιαχνα τα εμότικον του πετράν και του ντίσκους φάν είδα ότι και η σειρά τους πρέπει να αλλάξει (π.χ. Είχε στην μπάρα πάνω από 10 χριστουγεννιάτικα - όπου και τα περισσότερα τα απενεγοποίησα) αλλά και τα παλιά καλά που μου αρέσουν και εμένα είναι απενεργοποιημένα.

Σύντομα θα αλλάξουν και θα προστεθούν και καινούργια skin!

Φυσικά και καλά έκανες και άνοιξες το θέμα και περιμένω προτάσεις και από άλλα μέλη μιας και ολοι εσείς είστε που το χρησιμοποιείτε και θα πρέπει να είναι χρηστικό για όλους.

Για τα εμότικον συγκεκριμένα δέν υπάρχει θέμα με πνευματικά δικαιωματα και θα ήθελα να μου στειλεις τα εμότικον που έχεις μαζέψει....

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...