Jump to content

Recommended Posts

Ενα βιντεο ακριβως εναν μηνα μετα τη γεννηση τους.Δεν εχω καταφερει ακομα να τα μετρησω ακριβως (ουτε με φωτογραφια που ειναι σταθερα :p) αλλα εχω χασει μονο ενα την πρωτη ημερα και τα υπολογιζω 45-50.Ειναι το μονο θυληκο μου που κανει τοσα πολλα μικρα και φυσικα ειναι η πρωτη κυρια του ενυδρειου.Προσθεσα ενα κομματι μος να βοηθαει στους ρυπους αλλα και να τσιμπανε κατι τις ωρες που λειπω.Για την αλγη μην σχολιασετε τιποτα :D Δεν υπαρχει περιπτωση να την καθαρισω για να τραβηξω βιντεο,οτι φαινεται λοιπον.

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα φαινονται κ ετσι,να χαιρεσαι τους μπομπιρες!

Καλη η σκεψη σου για την μος.

Link to comment
Share on other sites

Υπολογιζα να μπουν σε αλλο ενυδρειο-μεγαλωστρα αλλα επεοδη εχω γεμισει ενυδρεια,τελικα αποφασισα να φυγουν ολα τα ενηλικα(εκτος του χαρεμιου) και να μπουν ολα στο κυριως ενυδρειο με τον ιδιο τροπο που ειχα βαλει και τα τελευταια,σε πληρη συσκωτιση και μολις αναπτυχθουν λιγο ακομα.Αν ειναι ενα μονο αρσενικο εχει καλη αποδοχη στα μικρα οπως αποδειχτηκε και την προηγουμενη φορα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φανταστικά όλα ρε Μιχάλη!!!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πολυ ομορφα,να σου ζησουν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφα ειναι!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια να'στε καλα!

Μακαρι να ειχα και αλλο ενα ενυδρειο να τα βαλω εκει να μεγαλωσουν μονα τους αλλα δυστυχως με το ζορι κραταμε αυτα που εχουμε ηδη.

Στην γενηστρα παντως δεν χωρουσαν πια 50 μικρα :wacko:

Μια χαρα τα πανε με τα μεγαλα και απο αυτη την γεννα δεν ειχα ουτε μια απωλεια.

Το κολπο ειναι η προσθηκη των μικρων σε απολυτο σκοταδι (κυριολεκτικα) και το πρωι κολυμπουν ολα μαζι σαν να ηταν απο παντα ετσι.Τα μεγαλα αδιαφορουν πληρως.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το κοπάδι με τους κίτρινους καρδινάλιους Μιχάλη. Και πολύ συμπαγές. :)

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσουν οι καρδινάλιοι Μιχάλη !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Και αφου βρεχει και εκατσα μεσα..ειπα να αναψω το φως του επιπλου,και να πιω ενα καφε χαζευοντας το ενυδρειο.

Πως σας φαινεται με χαλαρο φωτισμο?

 

Η αληθεια ειναι οτι παιρνει καποιες διορθωσεις,οπως για παραδειγμα αυτο το παραθυρο που θελω να το σφραγισω για την αντιηλια που κανει.. :growl:20170528_122354.thumb.jpg.9e726b84d1da181b2e5ab9ff6977ade9.jpg

20170528_122234.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Φιλέ σουπερ ο χαμηλός φωτισμός (αλήθεια τι εχεις βάλει εκεί).

Όσο για το παράθυρο, μάλλον είναι απο τις διορθώσεις που θέλουν πολύ μελέτη για να γίνουν.:hehe

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα,υπαρχει και πιο απλος τροπος θωρητικα αλλα στην πραγματικοτητα ειναι πιο δυσκολο.Κλεινεις τα πατζουρια! Αλλα ξερεις τωρα...δεν εισαι μονος σου με τα ψαρια..δεν γινεται να ζουμε στα σκοταδια και τετοια...

 

Σχετικα με τον φωτισμο,εχω μια led tube απο κατω για φωτισμο στο ντουλαπι στις 4000κελβιν.Απλα επειδη δεν εχει πλατη το επιπλο,και το φοντο του ενυδρειου ειναι ετσι οπως ειναι,εχει αυτο το αποτελεσμα.

 

Ετσι οταν ειμαστε σπιτι με κοσμο και ειναι ωρα που σβηνουν τα φωτα,αναβω αυτο το φως που δεν τα στρεσαρει καθολου ωστε να ξεκουραζονται αλλα να δινει και μια αλλη αισθηση στον χωρο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 51 λεπτά, το μέλος argy1 έγραψε:

Κοιτα,υπαρχει και πιο απλος τροπος θωρητικα αλλα στην πραγματικοτητα ειναι πιο δυσκολο.Κλεινεις τα πατζουρια! Αλλα ξερεις τωρα...δεν εισαι μονος σου με τα ψαρια..δεν γινεται να ζουμε στα σκοταδια και τετοια...

 

Σχετικα με τον φωτισμο,εχω μια led tube απο κατω για φωτισμο στο ντουλαπι στις 4000κελβιν.Απλα επειδη δεν εχει πλατη το επιπλο,και το φοντο του ενυδρειου ειναι ετσι οπως ειναι,εχει αυτο το αποτελεσμα.

 

Ετσι οταν ειμαστε σπιτι με κοσμο και ειναι ωρα που σβηνουν τα φωτα,αναβω αυτο το φως που δεν τα στρεσαρει καθολου ωστε να ξεκουραζονται αλλα να δινει και μια αλλη αισθηση στον χωρο.

Ωραίο κολπακι! 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ιδέα ειναι αυτη Μιχάλη! Πολυ ωραιο το αποτέλεσμα και χωρις να τρομάζει τα ψάρια! Γινεται άνετα και στα έπιπλα της juwel που η πισω πλάτη ειναι μονο στο μέσον!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Τον τελευταιο καιρο ειχα παρα πολυ τρεξιμο και αμελησα λιγο τα ενυδρεια οπως και πολλα αλλα.Μετακομισα,μετεφερα την γυαλα,αλλαξα διακοσμηση,πηγα διακοπες και επεστρεψα.Ευτυχως πηγαν ολα καλα και τωρα που ηρεμησα λιγο ειπα να σας δειξω μια φωτογραφια με το νεο στησιμο.

Προσθεσα μεγαλες πετρες γυρω στα 40 κιλα και αφαιρεσα αρκετη αμμο ωστε να εκμεταλευονται τα κενα απο κατω οι μελοντικες γεννες για κρυψωνες.20170822_212820.thumb.jpg.ea6702eacf4630e174b31dbbffad03d9.jpg20170822_212811.thumb.jpg.f00189938dc683838b8a56351b91ff1b.jpg

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο το ενυδρειο και τα ψαρια.Ομως κατι δεν μου αρεσει στο φοντο που εχεις, θα μπορουσες

να εχεις καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος stav έγραψε:

Πολυ ομορφο το ενυδρειο και τα ψαρια.Ομως κατι δεν μου αρεσει στο φοντο που εχεις, θα μπορουσες

να εχεις καλυτερο.

Σε ευχαριστω!

Η φωτο ηταν χθεσινη που αναψαν τα φωτα μετα απο αρκετο καιρο και γι'αυτο φαινονται λιγο στρεσαρισμενα.Σημερα ειναι εντονο μπλε με εντονες μαυρες ριγες.Μολις παω σπιτι θα ανεβασω κι'αλλες.

Σχετικα με το φοντο,και γενικα,καθε αποψη ειναι καλοδεχουμενη.Βεβαια για να ειμαι ειλικρινης,εμενα μου αρεσει πολυ το φοντο.

Εσυ τι θα προτεινες?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία η αναβάθμιση Μιχάλη!

Προσωπικά μου αρέσει περισσότερο από πρίν.

Και όταν πιάσουν άλγη οι πέτρες θα γίνει πολύ καλύτερο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος anazsdmf έγραψε:

Ωραία η αναβάθμιση Μιχάλη!

Προσωπικά μου αρέσει περισσότερο από πρίν.

Και όταν πιάσουν άλγη οι πέτρες θα γίνει πολύ καλύτερο.

Αστα φιλε...αυτο περιμενω και εγω!  :D

Δεν μπορω να τις βλεπω καθαρες..

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 ώρες, το μέλος argy1 έγραψε:

Σχετικα με το φοντο,και γενικα,καθε αποψη ειναι καλοδεχουμενη.Βεβαια για να ειμαι ειλικρινης,εμενα μου αρεσει πολυ το φοντο.

Εσυ τι θα προτεινες?

Αφου εσενα σου αρεσει η γνωμη μου ειναι περιττη.

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος stav έγραψε:

Αφου εσενα σου αρεσει η γνωμη μου ειναι περιττη.

Οχι βεβαια,αλλιως δεν θα σε ρωτουσα.

Πες μου τι σκεφτεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...