Jump to content

Ενα ποστ που μας αφορά ολους


ina

Recommended Posts

Σωστά ολα αυτα αλλα για κάποιο λόγο πάντα με λες Χριστίνα και οχι Κατερίνα :P

Αχαχαχαχαχαχα μα πάντα το ίδιο λάθος Κατερίνα μου..

Σε εχω ξανά βαφτίσει κανονικά...Αδικαιολόγητος

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 86
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχαχαχαχαχαχα μα πάντα το ίδιο λάθος Κατερίνα μου..

Σε εχω ξανά βαφτίσει κανονικά...Αδικαιολόγητος

ΧΑΧΑ δεν πειράζει!!!
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ολα αυτα που με ρωτας στα εχω ηδη απαντησει....

 

 

Για τα δημοκρατικα θεματα που αναφερεσαι δεν απαγορεψε κανεις σε κανενα να γραψει την γνωμη του ουτε σε μενα αν μερικους δεν τους αρεσουν αυτα που γραφω.....

Σταθη δεν θα συμφωνησω στο οτι δεν αρεσουν αυτα που γραφεις γιατι ετσι απλα δεν μπορουμε να συμφωνουμε με ολους και ολα.Εδω στο φορουμ ολοι μας λεμε τις αποψεις μας και μαλιστα με επειχηρηματα.Ο καθε ενας απο μας μπορει να κρινει και να αποφασισει τι θα κρατησει και τι οχι,και απο ποιον.Απλα δημοκρατικα πραγματα.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σταθη δεν θα συμφωνησω στο οτι δεν αρεσουν αυτα που γραφεις γιατι ετσι απλα δεν μπορουμε να συμφωνουμε με ολους και ολα.Εδω στο φορουμ ολοι μας λεμε τις αποψεις μας και μαλιστα με επειχηρηματα.Ο καθε ενας απο μας μπορει να κρινει και να αποφασισει τι θα κρατησει και τι οχι,και απο ποιον.Απλα δημοκρατικα πραγματα.

Το ιδιο πραγμα λεμε νικο...

Δεν λειπει η δημοκρατια απο αυτο το φορουμ αυτο το γνωριζουν και οι πετρες....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο πραγμα λεμε νικο...

Δεν λειπει η δημοκρατια απο αυτο το φορουμ αυτο το γνωριζουν και οι πετρες....

Ζητω σημφωνησα με ανθρωπο......χαχαχαχα πλακα κανω εννοειτε.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Όταν ακούγονται πολλές γνώμες σε ένα θέμα κερδισμένος βγαίνει ο αναγνώστης!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως σε κάθε θέμα εφόσον μιλάμε κόσμια έχουμε το δικαίωμα να λέμε την γνώμη μας και ας είναι και αντίθετη της πλειοψηφίας. 

 

Αν θέλουμε λοιπόν να είμαστε σοβαρό φόρουμ θα πρέπει να παρέχουμε αξιοπρεπή πληροφορίες ιδιαίτερα στα καρφιτσωμένα θέματα ώστε όταν κάποιος διαβάσει κάτι να ξέρει ότι αυτό που διαβάζει είναι και σωστό. Ιδιαίτερα ένας αρχάριος τα καρφιτσωμένα θέματα τα βλέπει σαν ευαγγέλιο.

 

Το ερώτημα που θέτω είναι τη θέλουμε την πραγματική εικόνα η την πλασματική; 

Έτσι όπως τέθηκε το θέμα στην αρχή με έναν ενθουσιασμό ως το παράδειγμα των παραδειγμάτων δίνει στον άλλον μια εσφαλμένη εικόνα το πώς θα γίνει το ψάρι του στην γυάλα και το πώς στην λίμνη. Είτε μας αρέσει είτε όχι αυτή είναι μια εσφαλμένη η εικόνα και δεν πρέπει να μας αρέσει η υπερβολή αλλά η πραγματικότητα.

 

ΥΓ.

Αν θέλουμε να έχουμε ένα όμορφο καρφιτσωμένο θέμα τότε επιβάλετε να αναλυθεί το θέμα, να ειπωθούν απόψεις και στο τέλος να καθαριστεί από τα άσχετα ποστ και να μείνει η ουσία.

 

Για αυτό προτείνω να μείνουν για λίγο να διαβαστούν από τα μέλη και μετά να καθαρίσει το θέμα και να μείνουν μόνο αυτά τα οποία κρίνουν οι σηντονητες ως σωστά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως σε κάθε θέμα εφόσον μιλάμε κόσμια έχουμε το δικαίωμα να λέμε την γνώμη μας και ας είναι και αντίθετη της πλειοψηφίας. 

 

Αν θέλουμε λοιπόν να είμαστε σοβαρό φόρουμ θα πρέπει να παρέχουμε αξιοπρεπή πληροφορίες ιδιαίτερα στα καρφιτσωμένα θέματα ώστε όταν κάποιος διαβάσει κάτι να ξέρει ότι αυτό που διαβάζει είναι και σωστό. Ιδιαίτερα ένας αρχάριος τα καρφιτσωμένα θέματα τα βλέπει σαν ευαγγέλιο.

 

Το ερώτημα που θέτω είναι τη θέλουμε την πραγματική εικόνα η την πλασματική; 

Έτσι όπως τέθηκε το θέμα στην αρχή με έναν ενθουσιασμό ως το παράδειγμα των παραδειγμάτων δίνει στον άλλον μια εσφαλμένη εικόνα το πώς θα γίνει το ψάρι του στην γυάλα και το πώς στην λίμνη. Είτε μας αρέσει είτε όχι αυτή είναι μια εσφαλμένη η εικόνα και δεν πρέπει να μας αρέσει η υπερβολή αλλά η πραγματικότητα.

 

ΥΓ.

Αν θέλουμε να έχουμε ένα όμορφο καρφιτσωμένο θέμα τότε επιβάλετε να αναλυθεί το θέμα, να ειπωθούν απόψεις και στο τέλος να καθαριστεί από τα άσχετα ποστ και να μείνει η ουσία.

 

Για αυτό προτείνω να μείνουν για λίγο να διαβαστούν από τα μέλη και μετά να καθαρίσει το θέμα και να μείνουν μόνο αυτά τα οποία κρίνουν οι σηντονητες ως σωστά.

Χρηστο δεν ζητησα να καρφιτσωθει ουτε φυσικα ειναι το παράδειγμα των παραδειγματων..ΕΛΕΟΣ..

Πραγματικά ειναι κουραστικο ολο αυτο που συμβαίνει..το θεμα αλλιως ξεκίνησε και αλλου το τραβατε ,ως συνήθως!!

Link to comment
Share on other sites

...........,ως συνήθως!!

 

Τι το ήθελες αυτό ;

Με ξέρεις και σε ξέρω ........  απ όσο με ξέρεις , θεωρείς ότι ως συνήθως αυτό κάνω ;

Έγινε επεξεργασία - ΣΤΑΜΑΤΗΣ
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ.

Αν θέλουμε να έχουμε ένα όμορφο καρφιτσωμένο θέμα τότε επιβάλετε να αναλυθεί το θέμα, να ειπωθούν απόψεις και στο τέλος να καθαριστεί από τα άσχετα ποστ και να μείνει η ουσία.

Για αυτό προτείνω να μείνουν για λίγο να διαβαστούν από τα μέλη και μετά να καθαρίσει το θέμα και να μείνουν μόνο αυτά τα οποία κρίνουν οι σηντονητες ως σωστά.

Αυτη ειναι η καλυτερη προταση που ειδα για αυτο το θεμα...

Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι το ήθελες αυτό ;

Με ξέρεις και σε ξέρω ........  απ όσο με ξέρεις , θεωρείς ότι ως συνήθως αυτό κάνω ;

Σταμάτη δε νομίζω οτι γνωριζομαστε και επισης δεν αναφερθηκα προσωπικ σε εσενα

Παρακολουθω πολλα θέματα χωρίς να γραφω και παρατηρώ οτι κάποια θέματα πάνε αλλού,καταληγουν σε ασχετο σημείο απ το αρχικό

Link to comment
Share on other sites

Ας μείνουμε παρακαλώ πολύ στην ουσία του θέματος...

 

Ina, τι μέγεθος περίπου έχουν τα ψαράκια;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ας μείνουμε παρακαλώ πολύ στην ουσία του θέματος...

 

Ina, τι μέγεθος περίπου έχουν τα ψαράκια;

Θα παρω μεζουρα να σας πω !!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο δε τρέχει τίποτα που καρφιτσώθηκε το θέμα .

Θυμάσαι που κάποιες φορές καρφιτσώναμε κι εμείς προσωρινά κάποια θέματα για να τα βοηθήσουμε να αναπτυχθούν γρηγορότερα ;

Link to comment
Share on other sites

Σταμάτη δε νομίζω οτι γνωριζομαστε ..............

..............

 

Κι εγώ νόμιζα ότι είχαμε γνωριστεί ... και μίλαγα με περισσότερο θάρρος .... συγγνώμη !!!

 

Για το μέγεθος των ψαριών δε χρειάζεται να μετρήσεις τα ψάρια , εμείς θα βγάλουμε συμπέρασμα αν μας δώσεις την εσωτερική διάμετρο του πυθμένα απο τη λεκάνη που τα είχες και μας έβαλες τη φωτογραφία .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου άποψη είναι ότι ο χρήστης Ina έδωσε μια φωτογραφία στο ποστ της που είχε έναν ρομαντισμό και μια απλότητα που άγγιξε αρκετούς !

Έχω την εντύπωση ότι ούτε είχε σκοπό να καρφιτσωθει ούτε και να κάνει καμία ανάλυση σε βάθος! Αυτή είναι η ταπεινή μου άποψη και διαίσθηση όταν το διάβασα διότι δεν την γνωρίζω ούτε προσωπικά αλλα ούτε και στο φόρουμ (θαλασσινός γαρ) :)

Οσο για την άποψη του Σταμάτη είναι απόλυτα σεβαστή και σίγουρα θα έπρεπε να είχε όλα τα στοιχεία που είπε ! Σίγουρα θα ηταν ενα τεκμηριωμένο θέμα , άρθρο η όπως αλλιώς θα το λέγατε αλλα μάλλον δεν ηταν αυτός ο σκοπός της !

Και ρε παιδιά μην ξεχνάμε ότι κάποιες φορές μια απλή εικόνα και μια απλοϊκή κουβέντα μπορεί να αφυπνίσει κάποιες φρέσκο περισσότερο κόσμο ιδιαίτερα μη σχετικούς σαν και εμένα !!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου άποψη είναι ότι ο χρήστης Ina έδωσε μια φωτογραφία στο ποστ της που είχε έναν ρομαντισμό και μια απλότητα που άγγιξε αρκετούς !

Έχω την εντύπωση ότι ούτε είχε σκοπό να καρφιτσωθει ούτε και να κάνει καμία ανάλυση σε βάθος! Αυτή είναι η ταπεινή μου άποψη και διαίσθηση όταν το διάβασα διότι δεν την γνωρίζω ούτε προσωπικά αλλα ούτε και στο φόρουμ (θαλασσινός γαρ) :)

Οσο για την άποψη του Σταμάτη είναι απόλυτα σεβαστή και σίγουρα θα έπρεπε να είχε όλα τα στοιχεία που είπε ! Σίγουρα θα ηταν ενα τεκμηριωμένο θέμα , άρθρο η όπως αλλιώς θα το λέγατε αλλα μάλλον δεν ηταν αυτός ο σκοπός της !

Και ρε παιδιά μην ξεχνάμε ότι κάποιες φορές μια απλή εικόνα και μια απλοϊκή κουβέντα μπορεί να αφυπνίσει κάποιες φρέσκο περισσότερο κόσμο ιδιαίτερα μη σχετικούς σαν και εμένα !!!

Διονυση αυτο ξαναπεστο.γιατι τα εσβησες βρε.χα.χα πλακα κανω.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα καλώς ή κακός δεν είχε την αναμενομένη εξέλιξη.

Διάφορες αλλά και διαφορετικές απόψεις ακούστηκαν επί του θέματος.

Όλες σωστές,όλες δεκτές και σεβαστές!!

Από την μεριά μου δεν διακρίνω καμία επίθεση προς τον topic starter αλλά μια σειρά ερωτήσεων οι οποίες είναι αναμενόμενες αλλά και κρίσιμες

για την πορεία του συγκεκριμένου "πειράματος".

Κάποια ερωτήματα λοιπόν(τα ευκόλως εννοούμενα) τα οποία αρχικά παραλείπονται περίμενα οτι υπάρχουν ήδη έτοιμα για να παρουσιαστούν.

 

Συνεχίζοντας λοιπόν την φυσιολογική ροή του θέματος αναμένουμε έστω και κατα προσέγγιση να μάθουμε κάποιες λεπτομέρειες όσον αφορά τουλάχιστον την ηλικία

αλλά και το μέγεθος των ζωντανών.

 

P.s.Το παρόν θέμα δεν θα γίνει unpin προς το παρόν παρόλο που μου χτύπησαν καμπανάκια. . . .

Θα το εκτιμούσα λοιπόν να με βγάλετε ασπροπρόσωπο ;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Βασιλη δεν κανω κανενα πείραμα...αν αυτο καταλαβατε εχετε πέσει τελειως εξω...εχετε καταλαβει λαθος την πρόθεση μου εκτος απο τον/την fishbone!

Link to comment
Share on other sites

Κατερινα οπως ειδες την λεξη πειραμα την εβαλα σε εισαγωγικα. . . ;)

Δεν αλλαζει κάτι με τα εισαγωγικα απ τη στιγμή που ειναι απλό παραδειγμα και οχι οτιδήποτε αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Χωρις τα εισαγωγικα η λεξη πειραμα για μενα και οχι μονο για μενα περιλαμβανει την προσθηκη αρκετων παραμετρων,συνθηκων κτλ

Με τα εισαγωγικα,οπως την εγραψα δηλαδη,περιμενω μια πιο χομπιστικη προσεγγιση οπως ηδη ζητηθηκε και οπως ηδη αναμενεται φυσικα και απο την δικη σου μερια σαν χομπιστρια...

Pls ας μην παιξουμε με τις λεξεις ή με τα προσωπικα.Με συμπαθειες ή αντιπαθειες...

Εχουμε ολοι κοινο σκοπο...Την εξελιξη μας...Την εξελιξη του χομπι!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για να εξελιχθεί το χόμπυ θα πρεπει να μην απορρίπτονται παραδείγματα και να βγαινουν φαουλ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως που περιγραφεις προσπαθω να σου εξηγησω καθως σε καμια περιπτωση δεν εχει απαξιωσει κανεις τον κοπο αλλα και τον χρονο που εχασες για να μοιραστεις μαζι μας τις παρατηρησεις σου...

Δεν σου την επεσε κανεις και κανεις δεν σου ζητησε δεδομενα περα των δυνατοτητων σου και της ιδιοτητας σου(χομπιστρια)....

Μπορει να κανω λαθος αλλα τα ερωτηματα περι μεγεθους και ηλικιας και διατροφης ειναι μεσα στις δυνατοτητες σου να τα απαντησεις!!Αν δεν τα γνωριζεις εχουμε χρονο και υπομονη σε περιπτωση που υπαρχει η δυνατοτητα να μας ενημερωσεις γι αυτα!!

Επαναλαμβανω λοιπον πως σαν χομπιστες αλλα και σαν κοινοτητα προσπαθουμε να βγαλουμε ενα οσο το δυνατον πιο ασφαλες συμπερασμα και οχι κατι επιστημονικο.Ετσι για να μας μεινει κατι αλλα και για να εχουμε κατι να δειξουμε στους νεους στο χομπι...

Link to comment
Share on other sites

Συγκρινα δυο ψαρια που ζουσαν πανω κατω ιδιο χρονικο διαστημα σε διαφορετικά λιτρα..τωρα για δυνατότητες που λες κλπ το θεωρώ ασκοπο να το σχολιάσω..οσοι με ξερουν γνωρίζουν την εμπειρία μου και τις γνώσεις μου πανω στο χομπι..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...