Jump to content

fish only


manos0000

Recommended Posts

Λοιπον να παρουσιασω το ενυδρειο μου.post-58662-0-95466800-1476204537_thumb.jpgpost-58662-0-18245100-1476204603_thumb.jpgpost-58662-0-12205700-1476204743_thumb.jpgpost-58662-0-37715500-1476204814_thumb.jpgpost-58662-0-37715500-1476204814_thumb.jpgpost-58662-0-55063300-1476205018_thumb.jpg

Λιγα λογια ενυδρειο 96 λιτρα,σαμπ 54 λιτρα,περιπου 40 λιτρα καθαρα,

Αντλια επιστροφης 1200 λιτρα,σκιμερ NANO SKIMER τησ haquoss 120/h λιτρα.

Κυκλοφορητες εναν voyager nano 2000 litra,και ενα eheim 1500 νομιζω.

Βραχος περιπου 10 κιλα γυρω στα τρια κιλα ζωντανος και τα αλλα 7 κιλα νεκρος αλλα τρεχει περιπου 8 μηνες,μου φαινεται οτι αχιζει να ζωντανευει.

Κοντρολερ stc 1000,φωτισμος 2 τ5 μια blue plus και μια aquablue spesial.

Ενα επιπλο αντικα και μετα απο μαχη με τη γυναικα λογω των οπων που χρειαστηκε

να κανω λογω του σαμπ οπως βλεπεται επικρατησα.

Η παρουσιαση ειναι λιγο προχειρη γιατι γινεται απο ταμπλετ,αν παω στον υπολογιστη θα καταληξω να βλεπω χελονονιτζακια χα χα.αντιστροφη οσμωση προς το παρων δεν εχω,οπως και αναπληρηρωση αλλα ειναι στα προσεχως.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μανολη.καλη αρχη ,περιττο να σου πω πως κλεβει την παρασταση το επιπλο,(προς το παρον)ειχε δικιο η γυναικα χαχαχαχα.Τι σκεφτεσε να βαλεις μεσα??

Link to comment
Share on other sites

Θα εξαρτηθει απο τη θα μου προτεινεται

Μανολη.καλη αρχη ,περιττο να σου πω πως κλεβει την παρασταση το επιπλο,(προς το παρον)ειχε δικιο η γυναικα χαχαχαχα.Τι σκεφτεσε να βαλεις μεσα??

Θα εξαρτηθει απο το τη θα μου προτεινεται.φυσικα κατι ευκολο μη τα κανω μανταρα.παντωςωτο μανιταρακι που μου διαλεξες επιβιωνει ακομα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή και από μένα. Αφού ξεκίνησες και το πρώτο μανιταράκι δεν σε βλέπω για πολύ fish only.

Link to comment
Share on other sites

Θα εξαρτηθει απο τη θα μου προτεινεται

Θα εξαρτηθει απο το τη θα μου προτεινεται.φυσικα κατι ευκολο μη τα κανω μανταρα.παντως το μανιταρακι που μου διαλεξες επιβιωνει ακομα.

Αυτα ειναι τα ζωντανα που εχω

post-58662-0-79235300-1476208024_thumb.jpgpost-58662-0-60125700-1476208143_thumb.jpgpost-58662-0-09331900-1476208206_thumb.jpgpost-58662-0-51787600-1476208521_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή και από μένα. Αφού ξεκίνησες και το πρώτο μανιταράκι δεν σε βλέπω για πολύ fish only.

Λευτερη νομιζω εχεις δικιο.

Link to comment
Share on other sites

Μανώλη τον αχινό νομίζω βιάστηκες λίγο να τον βάλεις. Τρώει μόνο άλγες απ΄τον βράχο και τα τζάμια και δεν βλέπω να υπάρχει άλγη.

Νομίζω πως θα πεινάσει.

Link to comment
Share on other sites

Κατι ξερω Μανο ,ο αχινος που εβαλες μεγαλωνει πολυ και τρωει τα παντα και την κοραλινη ασε οταν πεινασει μεχρι και κοραλια.Αρα θα σου πρωτεινα να τον δωσεις Οσο για τους δυο γοβιους πολυ δυσκολα να κατσουν και οι δυο ειδικα ο ασπρος σε περιβαλλον αρκετα (καθαρο)εκτος εαν φανε απο σενα που το ευχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Μανώλη τον αχινό νομίζω βιάστηκες λίγο να τον βάλεις. Τρώει μόνο άλγες απ΄τον βράχο και τα τζάμια και δεν βλέπω να υπάρχει άλγη.

Νομίζω πως θα πεινάσει.

Πολυ φοβαμαι οτι εχεις δικιο.δεν βλεπω και κοραλινη.εχω λιγη αλγη αυτη κανει δουλεια.για δες εδω.post-58662-0-13214800-1476209233_thumb.jpgpost-58662-0-75920800-1476209311_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κατι ξερω Μανο ,ο αχινος που εβαλες μεγαλωνει πολυ και τρωει τα παντα και την κοραλινη ασε οταν πεινασει μεχρι και κοραλια.Αρα θα σου πρωτεινα να τον δωσεις Οσο για τους δυο γοβιους πολυ δυσκολα να κατσουν και οι δυο ειδικα ο ασπρος σε περιβαλλον αρκετα (καθαρο)εκτος εαν φανε απο σενα που το ευχομαι.

Φυσικα και ξερεις νικολα.πειτε τη γνωμη σας για να κανω της αλλαγες που πρεπει

Link to comment
Share on other sites

Πολυ φοβαμαι οτι εχεις δικιο.δεν βλεπω και κοραλινη.εχω λιγη αλγη αυτη κανει δουλεια.για δες εδω.attachicon.gif1476209182410.jpgattachicon.gif1476209258039.jpg

Το καλύτερο θα ήταν όπως σου είπε και ο Νίκος να τον δώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο θα ήταν όπως σου είπε και ο Νίκος να τον δώσεις.

Θα το δρομολογισω τοτε.οποιος τον θελει του τον χαριζω.
Link to comment
Share on other sites

Θα το δρομολογισω τοτε.οποιος τον θελει του τον χαριζω.

Βάλτον στις αγγελίες Μανώλη να πάει σε ένα ενυδρείο που θα έχει την τροφή αλλά και τον χώρο για το ζωντανό αυτό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλη αρχη να εχεις  φιλε....

Ευχαριστω θαναση.

Link to comment
Share on other sites

Καλοτάξιδο να ειναι !!!

Το έπιπλο οοοοοολα τα λεφτά :)

Link to comment
Share on other sites

καλορίζικο! 

το βασικό είναι να μαζέψεις πρώτα τον εξοπλισμό που χρειάζεται και μετα οι προσθήκες των ζωντανών ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλαρακι, πολυ ωραιο και γρηγορα σε μεγαλυτερο :thumbsu:

Στην επομενη συναντηση θα σου φερω κανα μανιταρακι που μου εχει ξεμεινει

Βαλε και σταρ πολυπς ευκολο ειναι και θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλαρακι, πολυ ωραιο και γρηγορα σε μεγαλυτερο :thumbsu:

Στην επομενη συναντηση θα σου φερω κανα μανιταρακι που μου εχει ξεμεινει

Βαλε και σταρ πολυπς ευκολο ειναι και θα δειξει

ευχαριστω βασιλη.τη ριζα δεν την εχω ξεχασει.

 

 

καλορίζικο! 

το βασικό είναι να μαζέψεις πρώτα τον εξοπλισμό που χρειάζεται και μετα οι προσθήκες των ζωντανών ;)

ευχαριστω πανο.πρωτα ο εξοπλισμος μην μπλεξουμε.

 

 

Καλοτάξιδο να ειναι !!!

Το έπιπλο οοοοοολα τα λεφτά :)

ευχαριστω διονυση.της πεθερας ειναι σουρωτηρι θα το κανω χα χα.

Link to comment
Share on other sites

Και κατι για να γελασουμε.

Οταν πηρα τον αχινο ειπα στη γυναικα μου οτι τον πηρα απο τη θαλασσα και τον εριξα μεσα.

Σημερα με πηρε τηλεφωνο ενα παιδι απο ελευσινα για να ερθει να τον παρει.βεβαια το παιδι δουλευει αθηνα.και ακουσε τη συζητηση και μου λεει καλα θα ερθει απο ελευσινα για να παρει τον αχινο.γιατι δεν παει στη θαλασσα να παρει.οπως καταλαβαινετε επεσε γελιο.

Link to comment
Share on other sites

Μα αφου στην Ελευσίνα δεν ειναι ιδιαίτερα καθαρη η θάλασσα. Γιαυτο εκανε τοσο δρομο. :) :) :) Και επεισης το clown στο εδωσε φιλος που ψαρευει, κ το επιασε στον υφαλο ανοιχτα της Σαλαμίνας. Σε θελω πιο ετοιμολογο χαχαχαχα

Έγινε επεξεργασία - Antonis K
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...
Μία ώρα πριν, το μέλος manos0000 έγραψε:

Εδω ειμαι νικολα.

Καμια φωτο θα δουμε? @manos0000

Έγινε επεξεργασία - niknik
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...