Jump to content

Στιγμές. Αλλαγή νερού.


Recommended Posts

πριν 16 λεπτά, το μέλος ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ έγραψε:

Γεμιζω...

IMG_20180122_214255.jpgΣτην άμμο διατομική έχεις ή θέλει σκουπίτσα ;;; :P:P:P 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 17 ώρες, το μέλος Fred13 έγραψε:

 

Το ενυδρείο δέχτηκε μια αλλαγή. Άλλαξε ο προσανατολισμός του και το είδος του. Έφυγαν όλοι οι παλαιοί κάτοικοι, προστέθηκε φως, φυτά, διοξείδιο, κάποια λίγα λιπάσματα και σιγά σιγά οι νέοι κάτοικοι. Αυτό έγινε σε ένα διάστημα 2-3 μηνών. Θεωρώ ότι πέρασε σοκ και ακόμη δεν έχει βρει την ισορροπία του όπως πριν. Πέταξε άλγη, ΒΒΑ φούλ και καφέ...Τι να πω μάλλον ήθελε να ξαναπεράσει τα στάδια της νιότης του...

Τώρα του δίνω τον χρόνο που ζητάει για να ισιώσει...

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευα και μονο η αλλαγη σε φωτισμος,απο πολυ χαμηλο σε επιπεδο φυτεμενου, ειναι ικανη να προκαλεσει εξαρση.

Λιγο υπομονη θελει,που την εχεις,και θα ερθει σε ισσοροποια.

 

Να το χαρεις οπως θελεις και περιμενουμε αναλυτικες πληροφοριες και πολυ φωτογραφικο υλικο!! Και κοντινες ε..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 17 ώρες, το μέλος argy1 έγραψε:

Παρασκευα και μονο η αλλαγη σε φωτισμος,απο πολυ χαμηλο σε επιπεδο φυτεμενου, ειναι ικανη να προκαλεσει εξαρση.

Λιγο υπομονη θελει,που την εχεις,και θα ερθει σε ισσοροποια.

 

Να το χαρεις οπως θελεις και περιμενουμε αναλυτικες πληροφοριες και πολυ φωτογραφικο υλικο!! Και κοντινες ε..

Ακριβως έτσι Μιχάλη. Το καλό είναι οτι η ββα φεύγει πολύ εύκολα με μηχανικό καθάρισμα. Πιάνω τουφες  με τσιμπίδα και τραβώντας ξεκολαει εύκολα. Μεγαλα κομματια. 

Πιστεύω θα μπει σε καλό δρόμο. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Screenshot_20180315-183404.thumb.png.1158da1857c6f7f654e8c46a67d67c8b.png

 

Κατι πρεπει να γινει με το max total size 4mb...Αναγκαζομαι να βγαλω screenshot την φωτο απο την οθονη του κινητου για να το ανεβασω.

Αυτος ειναι και ο λογος που δεν εχω κανει παδουσιαση ακομα το συγκεκριμενο ενυδρειο.Εχω βγαλει τις φωτο αλλα ειναι μεγαλες.Και μην μου πειτε να τις μικρυνω..πλεον οτι κανω ειναι απο το κινητο και μονο.

@rastaman :angel:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα όρια θα ανέβουν τόσο στην gallery όσο και στα attachments.

Εκκρεμούν κάποιες λεπτομέρειες από την αλλαγή server που είχαμε πρόσφατα οι

οποίες δυστυχώς μας έχουν πάει πίσω σε κάποια θέματα όπως αυτό :(

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος argy1 έγραψε:

Screenshot_20180315-183404.thumb.png.1158da1857c6f7f654e8c46a67d67c8b.png

 

Κατι πρεπει να γινει με το max total size 4mb...Αναγκαζομαι να βγαλω screenshot την φωτο απο την οθονη του κινητου για να το ανεβασω.

Αυτος ειναι και ο λογος που δεν εχω κανει παδουσιαση ακομα το συγκεκριμενο ενυδρειο.Εχω βγαλει τις φωτο αλλα ειναι μεγαλες.Και μην μου πειτε να τις μικρυνω..πλεον οτι κανω ειναι απο το κινητο και μονο.

@rastaman :angel:

 

Μιχάλη, για android υπάρχει αυτή η εφαρμογή (και άλλες), που κάνει resize.

Πάντως σκαλωσα με τη φωτο. Στην αρχή νομιζα οτι το λαδικό ήταν πάνω στο βαρελάκι της αλλαγής:hehe

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή νερου στο 180λιτρο..

Παλι καλα που ζεστανε ο καιρος λιγακι..

 

40135425474_3b8067cdfd_o.jpg

 

 

Και γέμισμα...

 

25972239177_dfc7bb9a98_o.jpg

Έγινε επεξεργασία - nicpapa
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Στην επόμενη αλλαγή νερου θα ρίξω φωτό...

Βαρελια;

Αντλίες;

Τι είναι αυτά ρε παιδιά;;;;:hehe

Link to comment
Share on other sites

On 16/3/2018 at 7:13 ΜΜ, το μέλος nicpapa έγραψε:

Αλλαγή νερου στο 180λιτρο..

Παλι καλα που ζεστανε ο καιρος λιγακι..

 

40135425474_3b8067cdfd_o.jpg

 

 

Και γέμισμα...

 

25972239177_dfc7bb9a98_o.jpg

Αυτό δεν είναι αλλαγή, άδειασμα για μετακόμιση είναι. Πάλι καλά που άφησες λίγο νερό για τα ψάρια :hehe.

Ωραίο θέμα, χαβαλεδιάρικο. Θα ανεβάσω και εγώ την Κυριακή, αν και δεν έχω λάστιχα και διάφορα κούρκουτα. Αδειάζω απ' την έξοδο του φίλτρου έξω στο φρεάτιο κατευθείαν και γεμίζω με αυτόματη αναπλήρωση, άρα δεν θα έχει και πολύ κάψιμο.

Βασικά έχει και εμένα όταν κάνω σκούπα βυθού, που βάζω τον κουβά σφουγγαρίσματος πάνω σε μια καρέκλα για να φτάνει το λάστιχο της σκούπας :lolu:

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος AgMa έγραψε:

Αυτό δεν είναι αλλαγή, άδειασμα για μετακόμιση είναι. Πάλι καλά που άφησες λίγο νερό για τα ψάρια :hehe.

Ωραίο θέμα, χαβαλεδιάρικο. Θα ανεβάσω και εγώ την Κυριακή, αν και δεν έχω λάστιχα και διάφορα κούρκουτα. Αδειάζω απ' την έξοδο του φίλτρου έξω στο φρεάτιο κατευθείαν και γεμίζω με αυτόματη αναπλήρωση, άρα δεν θα έχει και πολύ κάψιμο.

Βασικά έχει και εμένα όταν κάνω σκούπα βυθού, που βάζω τον κουβά σφουγγαρίσματος πάνω σε μια καρέκλα για να φτάνει το λάστιχο της σκούπας :lolu:

Ναι στο συγκεκριμένο κάνω μεγάλες αλλαγές... :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή για τις Αμερικάνες, έχει και τα καλά της η ζέστη, γέμισμα κατευθείαν από την βρύση!743505f5bd95fe4d33b83df81df48b49.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γνωριζοντας την κακη ποιότητα των φωτογραφιών, ανεβαζω κάποιες στη σημερινή αλλαγή νερου. 

Περισσότερο για το χρωμα και τον χαβαλε. Πρέπει να έβγαλα 25Ο φωτο για να φαίνονται αυτές....

On 23/1/2018 at 5:14 ΜΜ, το μέλος argy1 έγραψε:

 

 

IMG_20181022_183109.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Αλλαγή νερού 40%,  προετοιμασία  νερού με αντλία  θερμοστάτη και Seachem Prime.

20181125_184146.jpg

20181125_184307.jpg

20181125_184334.jpg

20181125_184735.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Καλημέρα σε όλους . Καφεδάκι και ξεκινάμε.

Ρεπό σήμερα και αφιερώνεται στα πράγματα της τελευταίας στιγμής γέμισμα ταιστρας, τσεκ αναπλήρωσης, τσεκ φίλτρων - καθάρισμα στις εισαγωγές, τυχών διαρροές, τσεκ χρονοδιακόπτες, τσεκ θερμοστάτη και φυσικά μια αλλαγή 40% πριν φύγω για τα μπάνια μου :icon_dance:. Ας μαζέψουμε λίγο νεράκι τώρα. 

26E57931-4DCA-431C-9FFD-68F17E55E9E3.jpeg

  • Like 1
  • love 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος natateo έγραψε:

καλες διακοπες!!!!!!!!!

 Επίσης, καλό καλοκαίρι χωρίς απρόοπτα σε όλους. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...