Jump to content

Διαφορετικός φωτισμός ενυδρείου


KostasGr

Recommended Posts

Έφτιαξα τον φωτισμό στο χρυσοψαράδικό μου εχθές και είπα να το μοιραστώ μιας και το αποτέλεσμα μου άρεσε.

Φωτιστικό με 2 σποτάκια led 6500Κ από Leroy.

ee5d48e29f3962dccd13f18df00fa086.jpg

77867d1184d6fd52be4a4a16d3918199.jpg

9faf13448876a47d6dbe4d122daf4e2f.jpg

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Είχα πάει στο leroy για να πάρει plexi Να φτιάξω κάλυμμα για το diy χρυσοψαράδικο και "έπεσα" πάνω στα σποτάκια αυτά. 

 

large.161204-IMG_20161204_211422.jpg

 

Εν τω μεταξύ, μάλλον λόγω απόστασης από την επιφάνεια, δημιουργείται φανταστικό shimmering light, φυσικότατο! :D

 

 

Το ξύλο έχει χρωματίσει το νερό και δεν το περίμενα αλλά μου αρέσει! Μπορώ να το διατηρήσω έτσι, ίσως με τύρφη μέσα στο φίλτρο;

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος kkgr έγραψε:

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Είχα πάει στο leroy για να πάρει plexi Να φτιάξω κάλυμμα για το diy χρυσοψαράδικο και "έπεσα" πάνω στα σποτάκια αυτά. 

 

large.161204-IMG_20161204_211422.jpg

 

Εν τω μεταξύ, μάλλον λόγω απόστασης από την επιφάνεια, δημιουργείται φανταστικό shimmering light, φυσικότατο! :D

 

 

Το ξύλο έχει χρωματίσει το νερό και δεν το περίμενα αλλά μου αρέσει! Μπορώ να το διατηρήσω έτσι, ίσως με τύρφη μέσα στο φίλτρο;

 

Ωραίο αποτέλεσμα...μήν ανυσυχείς, το ξύλο θα βγαζει κιτρινίλα για αρκετό καιρό ακόμα....αν σταματήσει βάζεις κάτι άλλο όχι όμως τύρφη γιατί θα σου ρίξει και το ph!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απορία: το καπάκι είναι ένα κομμάτι πλέξι και απλά έχεις κολλήσει αυτά τα μικρά κ ακουμπάει στο τζάμι; με σιλικόνη;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς αυτό, απλό αλλά λειτουργικό. Για κόλληση όχι σιλικόνη, νομίζω δεν πιάνει στο πλεξι. Bison Plastic, κατάλληλη για το συγκεκριμένο υλικό.


  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οκ,σ'ευχαριστώ!! εν τω μεταξύ είχα σκεφτεί χίλια δύο για καπάκι για το δικό μου εκτός από αυτό.. που είναι και το πιο απλό.. :sword:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το ήθελα μόνο για να μην πηδήξει κανένα ψάρι έξω και για τις σκόνες κτλ γι αυτό και τόσο απλό, νομίζω δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω.


  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στάθη ο χώρος ειναι κουζίνα/καθιστικό και σήμερα την εβγαλα ξαπλα στο παγκάκι που είναι ακριβώς δίπλα και τα χάζευα να οργώνουν.

8a8bb0d49e7fcd8790a7d93acdede386.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...