Jump to content

Παύλος Σιδηροπουλος


Recommended Posts

Σαν σήμερα πριν από 26 χρόνια έφυγε από τη ζωή ο μεγάλος Παύλος, οπότε είπα να τον θυμηθούμε μέσα από τα τραγούδια του.

 

 

 

Έγινε επεξεργασία - avraamp
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή αν δεν σου αρέσει δεν χρειάζεται να ποστάρεις.Το πόστ σου είναι απαράδεκτο!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ο λογος που ειναι απαραδεκτο; δεν τιθεται δημοσια το θεμα; αρα νομιζω ολοι εχουν αποψη, σωστα; η υπαρχει λογοκρισια; θεωρω απαραδεκτο οτι θεωρεις το ποστ μου απαραδεκτο!

Greetings from the dark side!

Link to comment
Share on other sites

Με το να έρχεσε σε αντίθεση σε ένα θέμα που έχει να κάνει με την μνήμη του οποιουδήποτε που μάλιστα έχει να κάνει με την μουσική το μόνο που μπορεί να φέρει είναι αντιδράσεις....γιατί αν βγούν δέκα φάν του σιδηρόπουλου και στην πούν θα δημιουργηθεί σύρραξη....

 

Το πόστ σου είναι απαράδεκτο και δέξου το...αν δεν σου αρέσει η άποψη μου δεν με ενδιαφέρει....σκοπός μου είναι να προλαβαίνω τις καταστάσεις πριν δημιουργηθούν και το πόστ σου μονο μπάχαλο μπορεί να φέρει....

 

Το φόρουμ έχει να κάνει με ενυδρεία και αυτός είναι ο σκοπός του θρησκείες, ομάδες, πολιτικές πεπιθήσεις δεν έχουν θέση εδωμέσα!!!!!

 

Όποιου δεν του αρέσει δεν μπορω να κάνω κάτι για αυτό.....το φόρουμ είναι για το ΕΝΥΔΡΕΙΟ....και γιαυτό βοηθάμε τους πάντες ανεξαρτήτος χρώματος,φανελας,σημαίας κτλ.

 

Μπάχαλα του παρελθόντος που έχω μαθει οτι γίνανε όταν ελειπα απο το φόρουμ (π.χ. Αγανακτισμενοι) κοβονται μαχαίρι, όποιος θέλει να πλακωθεί για αυτά ας βγεί στους δρόμους....οποιος θέλει να μαθει αλλα και να μοιραστεί τις ενυδρειακές του αναζητήσεις και εμπειρίες είναι καλοδεχούμενος....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Αβρααμ, θα συμφωνησω με τα λεγομενα σου.

Το αν ενας καλητεχνεις θεωρηθη μεγαλος αυτο το κρινει η πορεια του και η αποδοχη του απο το εκαστοτε κοινο!

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεκτή και η άποψη του Θοδωρή. Απλά ίσως την εξέφρασε λίγο άκομψα.  

Δεν μπορεί όλοι να έχουμε τα ίδια γούστα, ούτε στα ενυδρεία, ούτε στη μουσική, ούτε στις ομάδες.....  

 

6 minutes ago, giorgosmarios said:

 

Το αν ενας καλητεχνεις θεωρηθη μεγαλος αυτο το κρινει η πορεια του και η αποδοχη του απο το εκαστοτε κοινο!

 

+1000

 

2 minutes ago, stathis spithas said:

Σημαδεψε την εποχη του!!

Μπραβο ρε Μακη που τον θυμηθηκες!!

Φιλαράκι έπεσα τυχαία σε ένα άρθρο που έλεγε ότι σαν σήμερα πέθανε όταν διάβαζα τα νέα...

Τον θυμήθηκα... είχα πολλά χρόνια να ακούσω, έβαλα you tube...

και είπα να το μοιραστώ μαζί σας!

 

Άλλο ένα αγαπημένο:

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

Μπάχαλα του παρελθόντος που έχω μαθει οτι γίνανε όταν ελειπα απο το φόρουμ (π.χ. Αγανακτισμενοι) κοβονται μαχαίρι, όποιος θέλει να πλακωθεί για αυτά ας βγεί στους δρόμους....οποιος θέλει να μαθει αλλα και να μοιραστεί τις ενυδρειακές του αναζητήσεις και εμπειρίες είναι καλοδεχούμενος....

Δημητρη χιλια συγνωμη και σιγουρα δεν μου πεφτει λογος και κακως μαλλον γραφω δημοσια...

Οντως αυτο που λες ισχυει 1000%...

Αλλα θεωρω οτι ο Θοδωρης ηταν απο αυτους που "κρατουσαν" τα παιδια στο φορουμ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος stathis spithas έγραψε:

Δημητρη χιλια συγνωμη και σιγουρα δεν μου πεφτει λογος και κακως μαλλον γραφω δημοσια...

Οντως αυτο που λες ισχυει 1000%...

Αλλα θεωρω οτι ο Θοδωρης ηταν απο αυτους που "κρατουσαν" τα παιδια στο φορουμ...

 

Γιατι το προσωποποιείς;δεν ηταν μπηχτή για τον Θοδωρή....

Link to comment
Share on other sites

Σταθη δεν την εχεις προλαβει την εποχη που περιγραφει ο Δημητρης...

Οπως και εχει ομως ο καθενας απο εμας βοηθαει με τον τροπο του καθημερινα οχι μονο την κοινοτητα μας αλλα το χομπι μας!!

Παρακληση προς ολους λοιπον να παραμεινουμε εντος θεματος...

Link to comment
Share on other sites

Με το να έρχεσε σε αντίθεση σε ένα θέμα που έχει να κάνει με την μνήμη του οποιουδήποτε που μάλιστα έχει να κάνει με την μουσική το μόνο που μπορεί να φέρει είναι αντιδράσεις....γιατί αν βγούν δέκα φάν του σιδηρόπουλου και στην πούν θα δημιουργηθεί σύρραξη....
 
Το πόστ σου είναι απαράδεκτο και δέξου το...αν δεν σου αρέσει η άποψη μου δεν με ενδιαφέρει....σκοπός μου είναι να προλαβαίνω τις καταστάσεις πριν δημιουργηθούν και το πόστ σου μονο μπάχαλο μπορεί να φέρει....
 
Το φόρουμ έχει να κάνει με ενυδρεία και αυτός είναι ο σκοπός του θρησκείες, ομάδες, πολιτικές πεπιθήσεις δεν έχουν θέση εδωμέσα!!!!!
 
Όποιου δεν του αρέσει δεν μπορω να κάνω κάτι για αυτό.....το φόρουμ είναι για το ΕΝΥΔΡΕΙΟ....και γιαυτό βοηθάμε τους πάντες ανεξαρτήτος χρώματος,φανελας,σημαίας κτλ.
 
Μπάχαλα του παρελθόντος που έχω μαθει οτι γίνανε όταν ελειπα απο το φόρουμ (π.χ. Αγανακτισμενοι) κοβονται μαχαίρι, όποιος θέλει να πλακωθεί για αυτά ας βγεί στους δρόμους....οποιος θέλει να μαθει αλλα και να μοιραστεί τις ενυδρειακές του αναζητήσεις και εμπειρίες είναι καλοδεχούμενος....


Δηλαδη μου λες πως δεν μπορω να εκφερω την γνωμη μου για να μην προκαλεσω αντιδρασεις; αφου δεν σε ενδιαφερει εσενα για το ποστ σου ουτε κι εμενα για το δικο μου.
Δηλαδη μπορω κι εγω να αναφερω την μνημη καποιων νεκρων ειτε αρεσουν ειτε οχι;
Αφου το φορουμ ειναι για ενυδρεια προς τι η αναρτηση ενος τραγουδιστη;
Δεν ξερω ουτε καταλαβαινω για ποια μπαχαλα εννοεις και ουτε και με ενδιαφερουν.





Greetings from the dark side!

Link to comment
Share on other sites

 @Husky_Jim..

Δεν το θεωρησα μπιχτη...

Θα μπορουσες να του το πεις και στα ισα το γνωριζω....

Απλα επειδη ο Θοδωρης ηταν η αφορμη αναφερθηκα σε αυτον..

Οντως κακως  "πεταχτηκα" οπως εγραψα στο αρχικο ποστ μου...

πριν 6 λεπτά, το μέλος rastaman έγραψε:

Σταθη δεν την εχεις προλαβει την εποχη που περιγραφει ο Δημητρης...

Οπως και εχει ομως ο καθενας απο εμας βοηθαει με τον τροπο του καθημερινα οχι μονο την κοινοτητα μας αλλα το χομπι μας!!

Παρακληση προς ολους λοιπον να παραμεινουμε εντος θεματος...

Αυτο που αναφερει ο Δημητρης κατα την γνωμη μου δεν σταματησε παρα μονο οταν "γυρισε"...

Τεσπα το σταματαω εδω για να μην χαλασει το θεμα...

Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος Sturm έγραψε:

 


Δηλαδη μου λες πως δεν μπορω να εκφερω την γνωμη μου για να μην προκαλεσω αντιδρασεις; αφου δεν σε ενδιαφερει εσενα για το ποστ σου ουτε κι εμενα για το δικο μου.
Δηλαδη μπορω κι εγω να αναφερω την μνημη καποιων νεκρων ειτε αρεσουν ειτε οχι;
Αφου το φορουμ ειναι για ενυδρεια προς τι η αναρτηση ενος τραγουδιστη;
Δεν ξερω ουτε καταλαβαινω για ποια μπαχαλα εννοεις και ουτε και με ενδιαφερουν.

Greetings from the dark side!
 

 

 

 

Πάμε λοιπόν για να καταλάβεις, γιατί όπως λές δεν καταλαβαίνεις...Η απαντηση σου είναι η ίδια με το αν γινόταν το παρακάτω πόστ:

 

μελος 1 ποστ: "Ο ολυμπιακός ειναι η καλύτερη ομαδα του πλανήτη"

 

μέλος 2 απάντηση:"Ο ολυμπιακός είναι χαλια"

 

κατάλαβες γιατι η απαντηση σου δεν έπρεπε να γίνει;

 

αν ήταν ενυδρειακο πόστ φυσικά και να πείς ότι θέλεις αλλά να το τεκμιριώσεις...πώς λοιπόν θα τεκμηριώσεις το ότι ο σιδηρόπουλος δεν ήταν μεγάλος;;;για πες μου τα επιχειρηματα σου και αν εχεις δίκιο θα σου ζητήσω συγνώμη....για πάμε λοιπόν....

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

αν ήταν ενυδρειακο πόστ φυσικά και να πείς ότι θέλεις αλλά να το τεκμιριώσεις...πώς λοιπόν θα τεκμηριώσεις το ότι ο σιδηρόπουλος δεν ήταν μεγάλος;;;για πες μου τα επιχειρηματα σου και αν εχεις δίκιο θα σου ζητήσω συγνώμη....για πάμε λοιπόν....

Νομίζω πως έδωσες τροφή για τον ασκό του Αιόλου Δημήτρη :)

θα μπορούσα να σου θέσω τρία ερωτήματα που δεν απαντώνται εύκολα ή μπορεί και καθόλου, για αυτό καλύτερα κλείδωσε το και ας αφήσουμε τον άνθρωπο στην ησυχία του.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σαν σήμερα έσβησαν δύο ζωές...πρώτα του Παύλου το 1990 που επέλεξε τον πιο καταστροφικό τρόπο για να τελειώσει και ύστερα του Αλέξη το 2008, ενός παιδιού 15 χρονών που κάποιοι άλλοι επέλεξαν το χρονικό διάστημα της ζωής του επίλεγοντας τη δολοφονία!

Υπερασπίσου το παιδί
γιατί αν γλιτώσει το παιδί
υπάρχει ελπίδα

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πάω να φτιάξω γουβαρελάκια αυγολέμονο σας παρακαλώ μήν το κάνετε κουρείο.... :)

 

Link to comment
Share on other sites

Θα σε παρακαλεσω να μην με πατροναρεις και να μην μου μιλας σαν να ειμαι παιδακι. Στο εχω επισημανει ξανα και δεν λες να το καταλαβεις. Μπορω να το κανω κι εγω.
Δεν υπαρχει γιατι η επιχειρηματα. Δεν γουσταρω τον Ολυμπιακο και δεν γουσταρω τον Σιδηροπουλο. Τοσο απλα. Οπως επισης ξερω μεσα μου οτι δεν γουσταρω τους δισκους κι εσυ ξερεις μεσα σου οτι γουσταρεις τα γατοψαρα. Δεν υπαρχει γιατι, ετσι ειναι.
Οσο για την απαντηση μου που δεν επρεπε να γινει, ειναι η γνωμη μου και εφοσον ολοι εδω μεσα εχουν προσβαση σε ολα και γνωμη ελευθερη θα συνεχισω να την λεω. Εκτος κι αν βγεις δημοσια και μου το απαγορεψεις ρητα!
Οπως καταλαβαινεις η συραξη αρχισε με σενα που θεωρησες την υποκειμενικη μου γνωμη απαραδεκτη σε ενα δημοσιο φορουμ. Δεν εχει να κανει αν εγω θεωρω τον Σιδηροπουλο μεγαλο η μικρο η δεν νομιζω πως τους οπαδους του θα τους νοιαξει και ιδιατερα τι γνωμη εχω εγω. Ειναι ομως η γνωμη μου και θελω να την εκφραζω ελευθερα.


Greetings from the dark side!


Link to comment
Share on other sites

Έγινε Θοδωρή το καταλάβαμε!

 

IMG_3964.JPG

 

Τα γιουβαρλακια σου αρέσουν τουλάχιστον να συμφωνήσουμε σε αυτό;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ασε ρε Δημήτρη πολύ ευρώπαίος έγινες...., φοράς γάντια και μάλιστα μαυρα για να κάνεις γιουβαρλάκια;;;!!! :)

Αααα... μην ξεχνάς να βάλεις και δυόσμο πάει καταπληκτικά.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έγινε Θοδωρή το καταλάβαμε!
 
IMG_3964.JPG
 
Τα γιουβαρλακια σου αρέσουν τουλάχιστον να συμφωνήσουμε σε αυτό;

Εχεις πλακα ρε τυπακο! Να δω ομως οταν θα αρχισω να ποσταρω εγω τα εις μνημην αν θας σας αρεσει και να δω πως θα το χειριστειτε!

Greetings from the dark side!

Link to comment
Share on other sites

πριν 19 λεπτά, το μέλος Sturm έγραψε:


Εχεις πλακα ρε τυπακο! Να δω ομως οταν θα αρχισω να ποσταρω εγω τα εις μνημην αν θας σας αρεσει και να δω πως θα το χειριστειτε!

Greetings from the dark side!
 

 

Αν τα εις μνήμην είναι για μουσικούς πόσταρε ότι θέλεις...άν είναι για πολιτικά σβήνονται και παίρνεις warning...έτσι είναι οι κανόνες του φόρουμ! :)

 

image.jpg

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

 

Αν τα εις μνήμην είναι για μουσικούς πόσταρε ότι θέλεις...άν είναι για πολιτικά σβήνονται και παίρνεις warning...έτσι είναι οι κανόνες του φόρουμ! :)

 

image.jpg

 

 

Το θεμα εγεινε αυγολεμονο!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...