Jump to content

Pleco Caves - Ομαδική Παραγγελία Aquazone


ΕΥΤΥΧΗΣ

Recommended Posts

Παιδιά όσοι μπορεί να θέλουν σπηλιές pleco να μαζευτούμε εδώ , να δούμε ο καθενας για ποιά είδη τα θέλει , μεγέθη χρώματα κλπ και να κανονίσουμε σαν φόρουμ να τα παραγγείλουμε ομαδικά απ οεξωτερικό , μετα απο προτροπή του @Husky_Jim .Καλή ιδέα φίλε !!!

Link to comment
Share on other sites

@Husky_Jim Γνωρίζεις τιμές για τις φωλιές , κατα προσέγγιση ? Για μεγεθη ancistrus πχ .. Η καποια site που μπορουμε να κοιταξουμε ?

Link to comment
Share on other sites

Πείτε για ποιά είδη θέλετε και τί μεγέθη και θα πάρω προσφορές! :)

 

Ήδη θέλουμε μεγάλες XXXL για τα Panaque του @Giannhs 87

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 για Ancistrus Cf. Cirrhosus 

2 για Ancistrus Sp. L071

 

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε όμως για ποιό σχέδιο Δημήτρη ? 

Σά και αυτές ? 4caves03.jpg

Σα και τουτες ? f0fba82ce91e086e2d770feac83a8ce0.jpg

Και έχουμε επιλογή σε χρωματισμό??? 

Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα περιμένω μέχρι και την κυριακή και μετά θα στείλω για να πάρουμε τιμές....το βασικό θα είναι το συνολικό βάρος για τα μεταφορικά!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος rastaman έγραψε:

Μέσα και εγώ για μικρά μεγέθη κυρίως ...

 

 

Το μικρά μεγέθη δεν μου κέει κάτι....χαχαχαχαχα....το 'μικρό' του καθενός είναι υποκειμενικό....αχαχαχαχχα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για να δείτε παραδείγματα μπείτε στο http://nature2aqua.de αλλά κατά πάσα πιθανότητα θα τις πάρουμε απο αλλού φθηνότερα...να καταλήξουμε σε αριθμό και βλέπουμε....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι και εγω να βαλω ενα ζευγαρι  Ancistrus να συμετεχω και εγω?αφου θα ειναι ζευγαρι μια σπηλια φανταζιμαι θαειναι αρκετη τωρα σε μεγεθος το μονο που ξερω οτι δεν τα θελω να ειμαι μεγαλα σε μεγεθος 

απαντηστε μου 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος θεοδωρος αθανασιαδης έγραψε:

σκεφτομαι και εγω να βαλω ενα ζευγαρι  Ancistrus να συμετεχω και εγω?αφου θα ειναι ζευγαρι μια σπηλια φανταζιμαι θαειναι αρκετη τωρα σε μεγεθος το μονο που ξερω οτι δεν τα θελω να ειμαι μεγαλα σε μεγεθος 

απαντηστε μου 

Βεβαια και να συμμετέχεις !!! Όσο πιο πολλοί μαζευτούμε τόσο το καλύτερο θα ειναι γιατι θα γλιτώσουμε χρήματα απο τα μεταφορικά !!! Δεν γίνονται πολυ μεγάλα τα Ancistrus και πίστεψε με θα τα ερωτευτείς !!! Μια φωλιά τη χρειάζονται σίγουρα , για διαστάσεις θα μας πει ο Δημήτρης μολις δει το μήνυμα !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραία χαίρομαι που μαζευόμαστε κάμποσοι !!!

 

Link to comment
Share on other sites

Πάμε δυνατα βλέπω ! @Husky_Jim Ρωτα και στη συναντηση αν θελει κανεις που πιθανον να μη το ειδε το θέμα , ετσι ωστε απο βδομαδα να μαζευτουμε  (εδω μέσα ) και να καταληξουμε για τη παραγγελία !  

Link to comment
Share on other sites

@Husky_Jim μιας και τα έχεις δει από κοντά τα ανκιστράκια μου, αν σου είναι εύκολο και μ όλο το θάρρος παρήγγειλέ μου μία σπηλιά που πιστεύεις εσύ ότι είναι ιδανική και σου δίνω τα λεφτά όταν βρεθούμε για τα φάρμακα αν μπορείς βέβαια, εγώ δεν ξέρω ποια είναι κατάλληλη για τα δικά μου. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος Ρομποτής Κωνσταντίνος έγραψε:

@Husky_Jim μιας και τα έχεις δει από κοντά τα ανκιστράκια μου, αν σου είναι εύκολο και μ όλο το θάρρος παρήγγειλέ μου μία σπηλιά που πιστεύεις εσύ ότι είναι ιδανική και σου δίνω τα λεφτά όταν βρεθούμε για τα φάρμακα αν μπορείς βέβαια, εγώ δεν ξέρω ποια είναι κατάλληλη για τα δικά μου. 

 

 

Γιαυτό είπα όποιος θέλει να γράψει είδος μέγεθος ψαριών και ποσότητα και θα σας διαλέξω εγώ ιδανικά μεγέθη και σχήματα...π.χ. κάποια είδη θέλουν/προτιμούν σπηλιές με πλευρική είσοδο για να αναπαραχθούν! ;)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ξέρω ποιο ακριβώς είδος έχω, κοντά στα 6-7 εκατοστά μήκος έχουν και 2 πλάτος. Λογικά τα κλασσικά cirhosus έχω κι εγώ. 

Έγινε επεξεργασία - Ρομποτής Κωνσταντίνος
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος Ρομποτής Κωνσταντίνος έγραψε:

Εγώ δεν ξέρω ποιο ακριβώς είδος έχω, κοντά στα 6-7 εκατοστά μήκος έχουν και 2 πλάτος. Λογικά τα κλασσικά cirhosus έχω κι εγώ. 

Κωνσταντίνε ανεβασε τα μια φωτογραφια να τα καμαρωσουμε !!! 

Link to comment
Share on other sites

πριν 26 λεπτά, το μέλος Ρομποτής Κωνσταντίνος έγραψε:

Εγώ δεν ξέρω ποιο ακριβώς είδος έχω, κοντά στα 6-7 εκατοστά μήκος έχουν και 2 πλάτος. Λογικά τα κλασσικά cirhosus έχω κι εγώ. 

 

Ναί αυτά έχεις! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

πριν 21 λεπτά, το μέλος ΕΥΤΥΧΗΣ έγραψε:

Κωνσταντίνε ανεβασε τα μια φωτογραφια να τα καμαρωσουμε !!! 

 

Εδώ τα δύο, το τρίτο είναι αριστερά και πάνω στο κάδρο, κρύβεται στο stayrogyne

 

TGD8mo0.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος Ρομποτής Κωνσταντίνος έγραψε:

 

Εδώ τα δύο, το τρίτο είναι αριστερά και πάνω στο κάδρο, κρύβεται στο stayrogyne

 

TGD8mo0.jpg

Ζευγαράκι  βλεπω  το άλλο δε φαινεται , τί είναι  , έχει " μουστακια " ? Πολύ όμορφα ! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...