Jump to content

βοηθεια για τρυπημα ενυδρειου


στελαρας

Recommended Posts

πιος μπορει να βοηθησει στο τρυπημα ενος ενυδρειο .Ολη η ευθυνη ειναι δικια μου το μεταφερω και στο σπιτι του

περιμενω π.μ

Link to comment
Share on other sites

Στέλιο τί περιοχή είσαι?

Ποτυροτρύπανο διαμαντιού έχεις εσύ?

Link to comment
Share on other sites

Αθηνα ειμαι .Δεν εχω ποτητρυπανο.Τι διαμετροι θα χρειαστοθν

Link to comment
Share on other sites

Εχεις πάρει ρακόρ κτλ;

 

καλό είναι τέτοιες δουλειές να γίνονται καθημερινές πρωί για να είναι ο σταματίου ανοικτός σε περίπτωση που χρειαστεί κάτι...

 

δεν έχεις αποφασίσει τι διαμετρο θα κάνεις την τρύπα;

 

Αν υπάρχει ποτυροτρίπανο έρχομαι εγω και την κανουμε

Link to comment
Share on other sites

πρωτη φορα το δοκιμαζω φ45 ειναι καλα για την υπερχειληση και φ25  για την επαναφορα  πο το σαμπ

Link to comment
Share on other sites

Ποιό ενυδρείο έχεις? Είσαι σίγουρος ότι τρυπιέται και το γυαλί δεν είναι tampered?

Link to comment
Share on other sites

ενα ιταλικο ειναι 100χ40χ45 και θελω να το τρυπησω για να βαλω το σαμπ απο κατω

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει ο panagreco ειναι αν το τζαμί του ενυδρείου ειναι ψημένο (tampered) και οταν παει να τρυπισει σπάσει !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Αυτο με το ψημενο η οχι ημαστε σίγουροι οτι ισχυει;;;ερωτηση :σ 160 λιτρα ενυδρειο γιατι θες φ45 για να κατεβαζει το νερο;υπαρχουν πινακες που αν γκουγκλαρεις βρισκεις ποσο νερο κατεβαινει μ φ25 πχ.

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος Δημητρης Τ έγραψε:

Αυτο με το ψημενο η οχι ημαστε σίγουροι οτι ισχυει;;;ερωτηση :σ 160 λιτρα ενυδρειο γιατι θες φ45 για να κατεβαζει το νερο;υπαρχουν πινακες που αν γκουγκλαρεις βρισκεις ποσο νερο κατεβαινει μ φ25 πχ.

Απολυτα,εαν ειναι ψημενο 100%θα σπασει θα γινει θρυψαλα οπως το παρ μπριζ του αυτοκινητου.

Link to comment
Share on other sites

Οκ ρωταω γιατι οποιον υαλοπωλη ρωτησα απλα γελουσε,2 δλδ δεν ρωτησα κ ολη την αθηνα κ αυτος που μου εκανε στο δικο μου ενυδρειο οταν τον ρωτησα μου ειπε μην ασχολουμαι.

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος Δημητρης Τ έγραψε:

Οκ ρωταω γιατι οποιον υαλοπωλη ρωτησα απλα γελουσε,2 δλδ δεν ρωτησα κ ολη την αθηνα κ αυτος που μου εκανε στο δικο μου ενυδρειο οταν τον ρωτησα μου ειπε μην ασχολουμαι.

Εαν αναλαβει την ευθυνη και συμφωνησεις και εσυ οτι μιλαω για ψημενο και το τρυπησει χωρις να σπασει ....τι να πω....να μας πεις και την επωνυμια του μετα.

Έγινε επεξεργασία - niknik
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εγραψα καλα.αυτος που εκανε την τρυπα στο δικο μου μου ειπε μην ασχολουμαι.μηπως ισχυει αυτο που λετε αλλα ξερουν οτι σπανια χρησιμοποιούν ψημένα γυαλια για ενυδρεια;;;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Δημητρης Τ έγραψε:

Δεν το εγραψα καλα.αυτος που εκανε την τρυπα στο δικο μου μου ειπε μην ασχολουμαι.μηπως ισχυει αυτο που λετε αλλα ξερουν οτι σπανια χρησιμοποιούν ψημένα γυαλια για ενυδρεια;;;

Μπορει αλλα εαν δεν το ξερεις δεν πρεπει βα ρωτησεις εναν ειδικο?

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος niknik έγραψε:

Εαν αναλαβει την ευθυνη και συμφωνησεις και εσυ οτι μιλαω για ψημενο και το τρυπησει χωρις να σπασει ....τι να πω....να μας πεις ξαι την επωνυμια του μετα.

Παντως επειδη φαινεσαι κ πολυ σιγουρος κ να βοηθησουμε το παλικαρι,πως μπορει να ξερει αν ειναι ψημενο η οχι ,γιανα μην ρισκαρει εννοω.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Δημητρης Τ έγραψε:

Παντως επειδη φαινεσαι κ πολυ σιγουρος κ να βοηθησουμε το παλικαρι,πως μπορει να ξερει αν ειναι ψημενο η οχι ,γιανα μην ρισκαρει εννοω.

Κοιτα εγω ενα που ξερω ειναι οτι το αψητο τζαμι εχει ελαστικοτητα ενω το ψημενο ειναι ακουνητο,σταθερο.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω φιλε δεν εχω τοση πειρα κ γνωση σ αυτο.καλο θα ηταν αν κανει μονος του την τρυπα να ξερει να τα διακρυνει τα δυο ειδη,η να βοηθηθει απο καποιον που γνωριζει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ψημένο το γυαλί πρεπει μα το γράφει !

Link to comment
Share on other sites

Για το ψημένο ισχύει μόνο αυτό που λέει ο Διονύσης!!Ναι μεν έχει μικρότερη ελαστικότητα από ένα απλό λόγο της κατεργασίας που έχει δεχτεί

αλλά δεν είναι το ιδανικό κριτήριο για ασφαλές συμπέρασμα.

 

Το ψημένο όχι απλά δεν τρυπιέται αλλά δεν κόβεται καν με διαμάντι...Χαράζεται κανονικά αλλά μόλις πας

να το χτυπήσεις για να χωρίσει θα γίνει ρύζι...

 

Τα παρμπριζ των αυτοκινήτων είναι triplex...

Δηλαδή γίνεται ρύζι αλλά δεν σκορπάει γιατί έχει ενδιάμεσα μεμβράνη...

Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος rastaman έγραψε:

Για το ψημένο ισχύει μόνο αυτό που λέει ο Διονύσης!!Ναι μεν έχει μικρότερη ελαστικότητα από ένα απλό λόγο της κατεργασίας που έχει δεχτεί

αλλά δεν είναι το ιδανικό κριτήριο για ασφαλές συμπέρασμα.

 

Το ψημένο όχι απλά δεν τρυπιέται αλλά δεν κόβεται καν με διαμάντι...Χαράζεται κανονικά αλλά μόλις πας

να το χτυπήσεις για να χωρίσει θα γίνει ρύζι...

 

Τα παρμπριζ των αυτοκινήτων είναι triplex...

Δηλαδή γίνεται ρύζι αλλά δεν σκορπάει γιατί έχει ενδιάμεσα μεμβράνη...

 

Πόσα ξέρεις εσυ :zoro:!!!!

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος rastaman έγραψε:

@fishbone!

Μήπως ξεχνάς τι δουλειά έκανα τις καλές εποχές ??? :P

 

εγκυκλοπαίδεια :) ;;;

Link to comment
Share on other sites

On 15/3/2017 at 9:38 ΜΜ, το μέλος fishbone! έγραψε:

 

εγκυκλοπαίδεια :) ;;;

 

Ναι Ναι Ναι !!!

Καμία σχέση. . . :hehe:hehe:hehe

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
On 13/3/2017 at 11:33 ΜΜ, το μέλος Δημητρης Τ έγραψε:

Αυτο με το ψημενο η οχι ημαστε σίγουροι οτι ισχυει;;;ερωτηση :σ 160 λιτρα ενυδρειο γιατι θες φ45 για να κατεβαζει το νερο;υπαρχουν πινακες που αν γκουγκλαρεις βρισκεις ποσο νερο κατεβαινει μ φ25 πχ.

Φίλε μου που θα βρώ αυτούς τους πίνακες?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...