Jump to content

Nano reef σε κύβο


aggelos78

Recommended Posts

Φίλε είσαι καλυτεχνης !!!

βλεπω τις φωτό απο το κινητό και εχω τρελαθεί !!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

υπέροχος ο νέος κάτοικος φίλε.

 

Τον δικό μου πάντως τον έχω δεί να τσιμπάει μια κατεψυγμένη της ocean nutrition αν δεν κάνω λάθος λέγεται super shrimp και έχει έναν μανδαρίνο στη συσκευασία. δεν χάνεις κάτι να την δοκιμάσεις.

άλλες κατεψυγμένες ο δικός μου δεν χτύπησε ποτε  

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους παιδιά και ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ και σε εσας για την συνεισφόρα σας σε αυτό εδώ το forum,αλλά και στους νέους χομπίστες.

 

πριν 3 ώρες, το μέλος pan_Oz έγραψε:

υπέροχος ο νέος κάτοικος φίλε.

 

Τον δικό μου πάντως τον έχω δεί να τσιμπάει μια κατεψυγμένη της ocean nutrition αν δεν κάνω λάθος λέγεται super shrimp και έχει έναν μανδαρίνο στη συσκευασία. δεν χάνεις κάτι να την δοκιμάσεις.

άλλες κατεψυγμένες ο δικός μου δεν χτύπησε ποτε  

Πάνο καλά που μου το είπες γιατί δεν εχώ πάρει ποτέ αυτήν την τροφή.Εννοείται ότι θα την δοκιμάσω όταν την βρω.

 

Υ.Γ. Το ψαράκι αυτό είναι χάζεμα με τα χρώματα του αλλά και τον τρόπο που κινείται!!!

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος aggelos78 έγραψε:

Ευχαριστώ όλους παιδιά και ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ και σε εσας για την συνεισφόρα σας σε αυτό εδώ το forum,αλλά και στους νέους χομπίστες.

 

Πάνο καλά που μου το είπες γιατί δεν εχώ πάρει ποτέ αυτήν την τροφή.Εννοείται ότι θα την δοκιμάσω όταν την βρω.

 

Υ.Γ. Το ψαράκι αυτό είναι χάζεμα με τα χρώματα του αλλά και τον τρόπο που κινείται!!!

 

συμφωνώ.. πανέμορφο ζωντανό αλλα σπάνια φαίνεται μόστρα :P 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ένα update και από μένα...

Λόγο υποχρεώσεων έχω αναβάλει την αναβάθμιση εδώ και καιρό με αποτέλεσμα το ενυδρείο να κινείται στα όρια του overstocking,χωρίς ευτυχώς κάποια σοβαρή επίπτωση μέχρι στιγμής.Τα  κοράλλια έχουν στριμωχτεί και κάποια lps δεν ανοίγουν 100%.

Οι τιμές είναι και πάλι σταθερές μετά από μία απότομη αύξηση της κατανάλωσης Ca και Mg.Το ph δεν κατάφερα να το σηκώσω από 7.7 που είναι κολλημένο με φυσικές μεθόδους και σκέφτομαι να πάω σε buffer.Τα νιτρικά είναι στο 2 με ελαφρύ τάισμα και τα sps έχουν ικανοποιητικά χρώματα με εξαίρεση τις 2 digitata που δεν βλέπω πολύποδες παρότι από ανάπτυξη πάνε σφαίρα.

Το blue tang ήρθε ο καιρός να μπει αγγελία (όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει π.μ) και γενικά υπάρχει αρμονία στην ψαροσύνθεση (7 ψάρια και αρκετα ασπόνδυλα) παρόλο τα λίγα λίτρα.

tmp_13412-IMG_20170312_235924878415337_z

 

tmp_13412-IMG_20170312_211648545357156_z

 

tmp_13412-20170406_0004091788940393_zpsn

 

tmp_13412-IMG_20170327_0138521649393240_

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο γέμισε είναι γεμάτο ζωή,ήρθε η ώρα πλέον να αναβαθμιστεί.Οσο και να μην προλαβαίνεις εσύ τόσο μπορεί αυτό να μεγαλώνει και να σου λέει (παμε) 

Δες το βράδυ με φακό στις βάσεις και όχι μόνο τις digitata .:thumbsu:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ακομα κι ετσι ειναι πανεμορφο φιλε μου!!! Μπραβο σου που καταφερες και το εφτασες σε αυτο το σημειο!

Το οτι εχει τιγκαρει μην το φοβασαι.
 

Το χομπι δεν ειναι προτεραιοτητα στην ζωη αλλα απολαυση, οποτε δεν θα παθει κατι αν πας για αργοτερα την αναβαθμιση του. Μπορει να περιμενει.

 

Συγχαρητηρια και παλι! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aγγελε τουμπανο το ενυδρειο,

πεντακαθαρες οι φωτο!

ψαχνω μεσα κατι αλλα δεν το βλεπω! κατι κοκκκινο με πρασινο...

Link to comment
Share on other sites

 

πριν 12 ώρες, το μέλος Digital Reason έγραψε:

Ακομα κι ετσι ειναι πανεμορφο φιλε μου!!! Μπραβο σου που καταφερες και το εφτασες σε αυτο το σημειο!

Το οτι εχει τιγκαρει μην το φοβασαι.
 

Το χομπι δεν ειναι προτεραιοτητα στην ζωη αλλα απολαυση, οποτε δεν θα παθει κατι αν πας για αργοτερα την αναβαθμιση του. Μπορει να περιμενει.

 

Συγχαρητηρια και παλι! 

Δημήτρη σε ευχαριστώ....αλλά φίλε είναι κρίμα α βλέπεις καψίματα στα κοράλλια από την επαφή.

πριν 56 λεπτά, το μέλος antonis t83 έγραψε:

Aγγελε τουμπανο το ενυδρειο,

πεντακαθαρες οι φωτο!

ψαχνω μεσα κατι αλλα δεν το βλεπω! κατι κοκκκινο με πρασινο...

Αντώνη δεν φένεται στην φωτό...

Ζεί και βασιλεύει....:thumbsu:

tmp_26306-IMG_20170505_231026-1994098982

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.. πως τις βγάζετε αυτές τις φωτογραφίες;;;
Μα.. θα σκάσω! :cigar:
Τόσο καλά εργαλεία έχετε;

Είναι υπέροχες!!!

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτες φωτογραφίες και τρομερά κοράλια.... 

Στις τελευταίες φωτογραφίες βάλε και τα ονόματα αν γίνεται για εμάς που δεν κατέχουμε το άθλημα ?

Έγινε επεξεργασία - saxlina
Link to comment
Share on other sites

εκπληκτικές φωτο φίλε μου! :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαίρομαι ιδιαίτερα που σας αρεσαν και που μπορώ να τις μοιράζομαι σε αυτό το forum ώστε να αποκτούν άλλη αξία!!!

On 05/06/2017 at 1:14 ΠΜ, το μέλος AGAPI7 έγραψε:

Ρε παιδιά.. πως τις βγάζετε αυτές τις φωτογραφίες;;;
Μα.. θα σκάσω! :cigar:
Τόσο καλά εργαλεία έχετε;

Είναι υπέροχες!!!

Αγάπη έχει συζητηθεί ξανά αυτό στο υπάρχον νήμα και δεν νομίζω ότι τελικά πέζει τον πρώτο ρόλο η μηχανή που τραβάς.

On 05/06/2017 at 5:53 ΜΜ, το μέλος saxlina έγραψε:

Απίστευτες φωτογραφίες και τρομερά κοράλια.... 

Στις τελευταίες φωτογραφίες βάλε και τα ονόματα αν γίνεται για εμάς που δεν κατέχουμε το άθλημα ?

Στις δύο τελευταίες φωτό είναι ricordeas (florida και yuma) τα κοράλλια που βλέπεις.Εύκολα και σε άπειρους χρωματισμούς.

Link to comment
Share on other sites

Αγγελε εκτός από υπέροχες φωτογραφίες τα ζωντανά σου δείχνουν σε εκπληκτική κατάσταση!!!Σκόρδα παντού και να είσαι γερός να τα χαίρεσαι!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...