Jump to content

New Panther Tank Fresh Water


pantherdim

Recommended Posts

Το θαλασσινό μπορεί για την ωρα να εχει παει στην "άκρη" σαν σκεψη ιδεα χρόνος, αλλα οχι να φύγω και απο το ενυδρείο γενικά. Μπορει ο Χρόνος μου να ειναι ελάχιστος αλλα θέλω οταν έρχομαι στο σπιτι να βλέπω το ενυδρείο σε λειτουργία. Και για αυτο το γύρισα σε γλυκό. 

Εχουμε και λέμε ενυδρείο 115 μηκος 75 πλατος 61 ύψος περιπου στα 450 λιτρα αν υπολογίσουμε την άμμο και τα ξύλα. Απο κατω εχει σαμπ με βιολογικό υλικό 20 κιλα & σφουγγάρι τύπου eheim τωρα ειμαι στο δίλλημα να βαλω ωοτοκα η ζωοτοκα ? Φυτα θα μπουν & μπουκαλα διοξείδιου θα μπει. Αλλα θα εχω περιορισμένο χρόνο για να είμαι απο πανω του. Τι λέτε να μπουν μεσα απο ζωντανά με λιγότερες απώλειες και με λιγότερο χρόνο ενασχόλησης ? Σκέφτομαι σαν πρώτη ιδέα να βαλω σκαλαρια και οτι ταιριάζει μεταξύ τους . Τι λενε οι φίλοι συγχομπιστες ? 1482840409021-895449581.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πώ πώ πώ!!!

 

Έχεις πολύ καλή βάση για απίστευτο στήσιμο!!!

Εκτός από σκαλάρια τί άλλο σου αρέσει?Το ύψος είναι ιδανικό για αυτά...προβληματίζομαι λίγο στο μήκος για το συνολικό αριθμό του κοπαδιού....αλλά από την άλλη έχεις και κορυφαίο πλάτος!!! :)

 

 

Στο μυαλό μου έχω Σκαλάρια+Peckoltia Compta+Corydoras+Hachet+Mesonauta+ζευγάρι νανοκιχλίδων........

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή αφού αποφάσισες να γίνεις γλυκούλης!!!!!!!:hehe:hehe:hehe

Χρήστο έχω την εντύπωση πως με την υπερχείληση θα σου τσακίζει το διοξείδιο φίλε.

Δεν ξέρω μπορεί να κάνω και λάθος.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος lefteris67 έγραψε:

Χρήστο έχω την εντύπωση πως με την υπερχείληση θα σου τσακίζει το διοξείδιο φίλε.

Δεν ξέρω μπορεί να κάνω και λάθος.

 

 

Δέν κάνεις λάθος....απλά άν δέν μιλάμε για φούλ φύτεμα και απαιτητικά φυτά θα είναι εντάξει σε γενικές γραμμές...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλη αρχη σ οτι κ να κανεις.νομιζω οτι αν αφησεις ετσι την διάταξη στο σαμπ θα ασχολείσαι οντως περισσότερο μιας κ ειπες οτι δεν εχεις χρόνο,πρεπει να βαλεις οπωσδήποτε κ ενα μπλε πριν την βιολογια σου κ  Το καλύτερο θα ηταν μπλε κ βιολογικο να τα αντιστρεψεις ,οσο για το διοξείδιο προσπαθησε ο σωληνας που κατεβαίνει το νερο να ειναι γεματος νερο.μπορεις να βαλεις μια βανα στο τελος οχι εκει που ειναι ,θα βοηθησει πολυ τα φυτακια.καλη αρχη οτι κ αν κανεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχουμε κανένα νέο εδώ; Πολύ ενδιαφέρον το πλάτος του ενυδρείου και ωραίες οι ρίζες, περιμένω να δω την συνέχεια:thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...