Jump to content

Recommended Posts

Ωραια εκατσε Δημητρη. Πολυ ωραια!

Greetings from the dark side!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πέτυχα και ένα από τα θηλυκά να κρύβετε μέσα σε μία jacaranda... :)

 

IMG_4246.JPG

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Πάει το διαλάω το ενυδρείο....'κάποιος' μου είπε στο φατσοβιβλίο ότι αυτό που έχω κάνει είναι "terrible"....αχαχχαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Γελαω απο το μεσημερι που το ειδα!

 

Αι μαρη φτυς τα μπουτιας πεστ..

Link to comment
Share on other sites

πριν 25 λεπτά, το μέλος argy1 έγραψε:

Γελαω απο το μεσημερι που το ειδα!

 

Αι μαρη φτυς τα μπουτιας πεστ..

 

Φυσικά είναι 'βιοτοπικό ατόπημα' η μίξη rio negro-congo αλλά είναι ψάρια που ζούν στις ίδιες συνθήκες, είναι απόλυτα συμβατά μεταξύ τους και φυσικά δέν είπα ότι είναι βιοτοπικό ενυδρείο 100%.....αλλα όχι και terrible ρε φίλε...όχι και terrible....εχω λαβει πανω απο 20 π.μ. απο τότε που το εγραψε απο παιδια στο εξωτερικό που τον κράζουν....κρίμα και πάλι κρίμα για αυτά που έχει κάνει και τα ριμάζει με τις παραξενιές του τα τελευταία χρόνια.... :(

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε κάποιο από τα βιβλία του για να καταλάβεις γιατί είναι terrible :D

Δυστυχώς κατέληξε πωλητής κ χαλάει τα τεράστια πράγματα που είδε κ μας μετέφερε. Μια χαρά του απάντησες 

Τεσπα το ενυδρείο είναι όμορφο και λειτουργικό, με το καλό απογόνους :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Οταν βλεπεις οταν ενας ανθρωπος κανει κατι διαφορετικο,ενας γνωστης του ενυδρειου συνειδητα φτιαχνει κατι αλλο,που μαλιστα περιεχει στον τιτλο την λεξη "twist" και του μιλας για βιοτοπικοτητα..Θα γελαει ο κοσμος,λογικο ειναι.

Και το χειροτερο ειναι το "terible"

Έγινε επεξεργασία - argy1
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χάλια το ενυδρείο. Πέτα το!:D

Να δω πως θα γίνουμε κι εμείς όταν γεράσουμε... Ευτυχώς που τουλάχιστον δεν κυνηγάμε τις κορφές! Και δεν εννοώ των βουνών...:thaman:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημητρη το ενυδρειο σου μου αρεσει. Εγω δεν θα το εκανα ποτε αλλα μου αρεσει. Γιατι να χαλαμε το θεμα τωρα; διαβασα καποια σχολια που δεν ειναι και πολυ ωραια!

Greetings from the dark side!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος Sturm έγραψε:

Δημητρη το ενυδρειο σου μου αρεσει. Εγω δεν θα το εκανα ποτε αλλα μου αρεσει. Γιατι να χαλαμε το θεμα τωρα; διαβασα καποια σχολια που δεν ειναι και πολυ ωραια!

Greetings from the dark side!
 

 

Γιατί το χαλάμε?Μιά χαρά είναι...ο  κάθε ένας έχει και τις απόψεις του......Εγώ φταίω πού όταν ήταν φυλακή για βιο-πειρατία στην Βραζιλία έτρεχα και έκανα διεθνείς διαμαρτυρίες και μάζευα υπογραφές για να αποφυλακιστεί....για να μήν αρχίσω και λέω για τις ανακρίβειες που έχουν κάποια βιβλία που θεωρούνται ευαγγέλια......επίσης Θοδωρή επέτρεψε μου να έχω μια ποιό ολοκληρωμένη άποψη για τον συγκεκριμένο μιάς και τον γνωρίζω χρόνια και σε προσωπικό επίπεδο....;)

 

Για το ενυδρείο τώρα...θα ανεβάσω βιντεάκι εντός των ημερών με τα νανοχρώμις να τρώνε μαζί και απο την ίδια ταμπλέτα με τους καρδινάλιους....επίσης σκέφτηκα να ονομάσω το ενυδρείο 'Βιοτοπικό Πανγαίας" από τότε που η νότια αμερική ήταν ενωμένη με την αφρική και να 'τελειώνουμε'...αχαχαχχαχαχχαχα

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο Δημήτρη !!!Πολυ όμορφη δουλειά !!!

Link to comment
Share on other sites

ωραία όλα αυτά αλλά για ποιον μιλάτε;

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Χρήστος έγραψε:

ωραία όλα αυτά αλλά για ποιον μιλάτε;

 

 

Θα σου στείλω π.μ. μήν το συνεχίσουμε.... :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο ενυδρείο!!! Να σου ζήσουν τα ψαράκια....:bigemo_harabe_net-143:

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος mary74 έγραψε:

Πολύ όμορφο ενυδρείο!!! Να σου ζήσουν τα ψαράκια....:bigemo_harabe_net-143:

 

Ευχαριστώ!Μου αρέσει και εμένα το αποτέλεσμα....είχα πολύ καιρό να φτιάξω ένα ενυδρείο να το βλέπω και να το χαίρομαι.... :)

 

Το νερό καθάρισε λίγο οπότε θα βγάλω φωτό με την 'κανονική' μηχανή και θα σας ετοιμάσω update!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το αγαπημένο μου στυλ Δημητρη. Αυτό το σκούρο νερό με τα διάφορα μέσα...Και οι καρδινάλιοι είναι απίστευτοι,  (Σκέψου σκέφτομαι να δώσω τα σκαλαρια και να βάλω καμια 50αρια καρδινάλιους μέσα στο δικο μου)...

Να το χαίρεσαι! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο Δημήτρη :thumbup: .

Βιοτοπικό Πανγαίας...:lolu: 

Terrible είναι τα βιοτοπικά που στήνονται από κάποιους με περισυλλογή φυτών από τους γύρω κήπους.... και όχι απο τον βιότοπο, αλλά δεν μιλάμε λόγω της ηλικίας...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχω αρχίσει κ ζηλεύω λιγο. Πολλα νεα "μαυροενυδρεια" τωρα τελευταια. Μια ο @ΕΥΤΥΧΗΣ μια ο @kadmos μια ο @rastafarian κ τωρα τωρα ο @Husky_Jim. Mε απλα υλικα φτιάχνεις ενα ομορφο ενυδρειο να το βλεπεις, αλλα πανω απο ολα ενα ιδανικο σπίτι για τα ψαράκια. 

Με βλεπω να το ξεστηνω το Iwagumi:D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Antonis K έγραψε:

Εχω αρχίσει κ ζηλεύω λιγο. Πολλα νεα "μαυροενυδρεια" τωρα τελευταια. Μια ο @ΕΥΤΥΧΗΣ μια ο @kadmos μια ο @rastafarian κ τωρα τωρα ο @Husky_Jim. Mε απλα υλικα φτιάχνεις ενα ομορφο ενυδρειο να το βλεπεις, αλλα πανω απο ολα ενα ιδανικο σπίτι για τα ψαράκια. 

Με βλεπω να το ξεστηνω το Iwagumi:D

 

Μηηηηηηή κακό παιδί!!!!Ποτέ δέν ξεστήνουμε ένα ενυδρείο....παρά μόνο προσθέτουμε ένα ακόμη.... :)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

 

Μηηηηηηή κακό παιδί!!!!Ποτέ δέν ξεστήνουμε ένα ενυδρείο....παρά μόνο προσθέτουμε ένα ακόμη.... :)

Συμφωνώ !!! Άντε περιμένουμε να δούμε !!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

 

Μηηηηηηή κακό παιδί!!!!Ποτέ δέν ξεστήνουμε ένα ενυδρείο....παρά μόνο προσθέτουμε ένα ακόμη.... :)

+1

@Antonis K σε περίπτωση που χρειαστείς πληροφορίες σχετικές με το νέο ενυδρείο ή με τη διαχείριση (ψήσιμο) της συζύγου, ευχαρίστως να βοηθήσουμε.:thumbup: 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι φαν των ψαριων, και των βιοτοπικων....

Το extra clear τζαμακι νομιζω πως πηγε αχρηστο.

Βαλε βρε πρασινο να φωτισει το σαλλονι σου ... :)

Περα την πλακα εχουν βγαλει ενα υγρο, για τις γαριδες, που ειναι απο φυλλα( fluvic accid) ? δεν γνωριζω ακριβως...

Βαζεις ενα 1 μλ στα 30,λτ, και σκουραινει το νερο αρκτετα.

To φωτιστικο ηρθε? Ειχες παρει νομιζω chirilos αν δεν κανω λαθος...

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος nicpapa έγραψε:

Δεν ειμαι φαν των ψαριων, και των βιοτοπικων....

Το extra clear τζαμακι νομιζω πως πηγε αχρηστο.

Βαλε βρε πρασινο να φωτισει το σαλλονι σου ... :)

Περα την πλακα εχουν βγαλει ενα υγρο, για τις γαριδες, που ειναι απο φυλλα( fluvic accid) ? δεν γνωριζω ακριβως...

Βαζεις ενα 1 μλ στα 30,λτ, και σκουραινει το νερο αρκτετα.

To φωτιστικο ηρθε? Ειχες παρει νομιζω chirilos αν δεν κανω λαθος...

 

 

αχαχαχχαα τί να σου κάνει το έξτρα κλίαρ στην μαυρίλα......δίκιο έχεις.....!!!

Δέν χρειάζεται να ρίξω υγρό μιάς και τα 'διακοσμιτικά' βγάζουν πολύ πράμα...

Ναί το φωτιστικό ήρθε είναι πολύ καλό, αλλά είχε κάποιο πρόβλημα και με 6 ευρώ του έκανα απίστευτη αναβάθμιση...θα το παρουσιάσω σύντομα!

 

πριν 10 λεπτά, το μέλος adlib έγραψε:

Το ενυδρείο τα σπάει!!!

Τελικά όλοι έχουμε κάτι μέσα μας από τη μάνα Αφρική...

 

 

Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια..... :D

 

Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρό update....!!!

 

Εχθές το βράδυ είχαμε και τα πρώτα μας γεννητούρια!Οι καρδινάλιοι χόρευαν ασταμάτητα γεννώντας για τρείς περίπου ώρες εκατοντάδες αυγά....πάρτυ έκαναν και τα νανοχρώμις που για τρείς ώρες έτρωγαν τα αβγά.... :)

 

την επόμενη θα απομωνώσω τους καρδινάλιους σε ενα δεκάλιτρο για να πάρω τα αβγά και να θυμηθώ τα παλιά όταν κάναμε αναπαραγωγές σε τέτρα...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...