Jump to content

Μονομάχος


Demy_Galani

Recommended Posts

Γεια σας! Θα μπορούσε καποιος να μου λύσει κάποιες συγκεκριμένες αποριες? Αυτος ειναι ο bubbles και τον απέκτησα χθες. Απο οτι διάβασα εδω απο κάποια μέλη του forum πρεπει να του κανω μερική αλλαγη νερού καθε 3 μερες και να τον ταΐζω καθε 2-3 μερες. Στο μαγαζί ομως μου είπαν να του αλλάζω νερό καθημερινά και να τον ταΐζω επίσης καθε μερα. Τι ισχυει; πως ειναι δυνατόν να παρέχω στον μικρο την καλυτερη δυνατή φροντίδα; 

IMG_9750.JPG

IMG_9751.JPG

Έγινε επεξεργασία - Demy_Galani
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Demy χρονια πολλα και καλως ηρθες.
Γενικα το ψαρακι δεν θα την παλεψει στη γυαλα.
Χρειαζεται ενυδρειακι με θερμαντηρα και φιλτρο. Αν υπαρχει φιλτρο να φιλτραρει το νερο απο ολες τις επιβλαβεις ουσιες, θα πρεπει να κανεις αλλαγη καθε βδομαδα. Τωρα στη γυαλα χωρις φιλτρο οπως καταλαβαινεις θα πρεπει να ειναι πιο συχνες. Αλλα το ζωντανο θα ζοριζεται.
Εδω ειναι για καλωσορισμα και το θεματακι θα κλειδωσει σε λιγες μερες. Οποτε αν θες ανοιξε ενα θεμα στην κατηγορια των λαβυρινθοψαρων η στο γλυκο νερο για να τα πουμε πιο αναλυτικα.


Greetings from the dark side!


  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος Sturm έγραψε:

Γεια σου Demy χρονια πολλα και καλως ηρθες.
Γενικα το ψαρακι δεν θα την παλεψει στη γυαλα.
Χρειαζεται ενυδρειακι με θερμαντηρα και φιλτρο. Αν υπαρχει φιλτρο να φιλτραρει το νερο απο ολες τις επιβλαβεις ουσιες, θα πρεπει να κανεις αλλαγη καθε βδομαδα. Τωρα στη γυαλα χωρις φιλτρο οπως καταλαβαινεις θα πρεπει να ειναι πιο συχνες. Αλλα το ζωντανο θα ζοριζεται.
Εδω ειναι για καλωσορισμα και το θεματακι θα κλειδωσει σε λιγες μερες. Οποτε αν θες ανοιξε ενα θεμα στην κατηγορια των λαβυρινθοψαρων η στο γλυκο νερο για να τα πουμε πιο αναλυτικα.


Greetings from the dark side!
 

 

Σε ευχαριστω πολυ.. εχω καθε καλη διάθεση να το συζητήσω οπου θελετε αλλα πραγματικά δυσκολεύομαι πολυ να χρησιμοποιήσω το aquazone.. εχω χαθει λιγο.. (ειμαι και απο κινητο)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην ενυδρειοπαρέα μας:welcome:

Όπως είπε και ο Θοδωρής άνοιξε ένα θέμα στην κατηγορία με τα Λαβυρινθόψαρα για να  πάρεις πιο ολοκληρωμένες πληροφορίες! 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...