Jump to content

Χλωρίνη στο ενυδρείο....Δευτε λάβετε βαλεριανες (*/▽\*)


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, 

Πρωτού διαβάσετε το παρακάτω κειμενο καθηστε αναπευτικα και παρτε και ενα ποτηρι διπλα σας η καλυτερα ένα κουβά. Ουδεν ευθυνη φερω για τυχον καρδιακα η εγκεφαλικά επεισόδια xD

 

Πριν μερικες μερες, ηρθε να μας επισκεφθεί στο σπιτι η ξαδερφη μου με τον αντρα της. Μετα απο το κλασσικό μπουρου μπουρου με την μητερα μου γύρισε και ειδε το ενυδρείο και άρχισε να σχολιάζει και αυτό " Τι ωραιο ενυδρειο, τι ωραιο ψάρι, ψευτικα τα φυτα ε;" Της ειπα πως οχι ειναι αληθινά και εκεινη συνέχισε και σχολιαζε.....μονο με τον σταυρό και τα σκορδα δεν ετρεξα χD 

Στο τελος λοιπον, γύρισε και ειπε οτι εχουν και εκεινοι ενα μικροτερο ενυδρειο (απο το εικοσαλιτρο το δικο μου) , βασικα ο γιος της και οτι το περιποιείται εκείνη. Τι μπελας μου λεει.... Εχει δυο μικρα κοκκινα ψάρια, οχι χρυσοψαρα και κατι πετρες κατω οχι στρωμενο κανονικα. Προσφατα βαλανε ενα φιλτρο.... Ειχαν 2 ψαρια και το ενα ψόφησε και πηραν αλλο ένα ίδιο... Αμφιβάλλω αν ειναι για τα λιτρα του....Μου λέει οτι δεν εχει θερμοστατη και το βαζει το νερο ετσι κατευθειαν και ριχνει και τα ψαρια μπλουμ...μου λεει μενουν κόκκαλο για καμια ωρα και μετά συνέρχονται....το καλυτερο το κρατησε για το τελος.... Το ενυδρείο το παίρνει ολοκληρο στην μπανιερα καθε 2 εβδομαδες και το πλενει με χλωρινη μαζι με τις πετρες..... Κόκκαλο τα ψάρια κόκκαλο και εγω χD

Προσπαθήσαμε εκει να της πουμε τα βασικα τίποτα εκεινη....να φανταστείτε εδω η μητερα μου που ειναι 60 χρόνων της ελεγε για τον κύκλο του αζωτου (μπραβο μανα!). 

Άγνωστη απο τοτε η μοιρα των ψάριων..... Λετε να επιζήσουν για πολυ ακομη? Αναρωτιέμαι ποια ψαρια ειναι αυτα που ειναι τοσο ανθεκτικά χD

Πάντως, χαρα στην υπομονή της....

Εσας σας εχει τύχει να ακούσετε κάτι παρόμοιο? 

 

(*/▽\*)

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Γνωστή και δυστυχώς επαναμβαλλόμενη ιστορία........! :(

Link to comment
Share on other sites

Με ποια λογικη????? ΧD

Link to comment
Share on other sites

Έχουν βγει κάτι πολύ ωραία κουρδιστά ψαράκια για κάτι τέτοιες περιπτώσεις. ..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Έλα μια βόλτα επαρχία να ακούς παρόμοιες ιστορίες καθημερινά.. αλλά εδώ το φίλτρο είναι ένας δύτης (όλοι έχουν από έναν) που βγάζει μπουλμπουλήθρες..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτοφωρο η κυρια για κακοποιηση ζωων!

Greetings from the dark side!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gyristroula said:

Έλα μια βόλτα επαρχία να ακούς παρόμοιες ιστορίες καθημερινά.. αλλά εδώ το φίλτρο είναι ένας δύτης (όλοι έχουν από έναν) που βγάζει μπουλμπουλήθρες..

Πολύ καλό δεν το ήξερα ότι λειτουργεί και ετσι!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό δεν το ήξερα ότι λειτουργεί και ετσι!

Βέβαια. Επίσης όταν βάζεις φίλτρο μετά δεν χρειάζεται να κάνεις αλλαγή νερού γιατί το φίλτρο το καθαρίζει. [emoji2] [emoji2] [emoji2]

Στάλθηκε από το βυθό του μπικίνι [emoji222]

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 22 ώρες, το μέλος Karlos έγραψε:

Έχουν βγει κάτι πολύ ωραία κουρδιστά ψαράκια για κάτι τέτοιες περιπτώσεις. ..

:bigemo_harabe_net-163:

Link to comment
Share on other sites

πριν 23 ώρες, το μέλος agelikalpf_Senpai έγραψε:

 Αναρωτιέμαι ποια ψαρια ειναι αυτα που ειναι τοσο ανθεκτικά χD

 

 

Δεν υπαρχουν τετοια ψαρια,απλα αντικαθιστουν αυτα που πεθαινουν με καινουρια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...