Jump to content

Ερωτηση για βιολογικο υλικο...


panzo

Recommended Posts

Καλησπερα εχω μια ερωτηση... τι θα γινει αν πλυνουμε το βιολογικο υλικο στη βρυση; καποιον τον επιασε η ορεξη για καθαριοτητα ενω ελειπα απο το σπιτι :nurse::nurse:!!!! Επλυνε το φιλτρο στο νερο ενυδριου αλλα δεν ειχε την ιδια τυχη και το βιολογικο υλικο!!!

Link to comment
Share on other sites

Λογικά το χλώριο που έχει το νερό, θα σου σκοτώσει όλα ή ένα μέρος από τα βακτήρια, εξαρτάται πόσο καλά το έπλυνε, εάν έχει μανία με την καθαριότητα και το γυάλισε που λέμε τότε γύρισες στο μηδέν από βιολογία στο φίλτρο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συν ένα από εμένα.

 

Αυτό που μπορείς να κάνεις τώρα είναι να ταίζεις ελάχιστα και να παίρνεις μετρήσεις κάθε 2 ημέρες.

 

Για τι ενυδρείο μιλάμε ;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

60 λιτα 4 μεγαλα γκαμπυ και καμια 15αρια νεογεννητα οχι δεν το επλυνε να το γυαλισει το ξεπλυνε απλα με νερο λεει!!!

Link to comment
Share on other sites

 Δες πως θα πανε τα ψαρακια και αναλογως πρατεις, μη τρελενεσε :wacko:

Έγινε επεξεργασία - Oresths_S
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε βακτήρια και ρίξε για κάνα μήνα για να είσαι σίγουρος

Έγινε επεξεργασία - Force
Link to comment
Share on other sites

Μου συνεβη το ιδιο περυσι..μην τρελενεσαι!! Ενα μερος βιολογιας υπαρχει και στο υποστρωμα σου οποτε προσοχη στο ταισμα οπως σου λενε οι συνφορουμιτες πιο πανω και αν μπορεις να κανεις και μια υποστηριξη με ετοιμα βακτηρια μονο καλο θα κανει..γενικα παρακολουθησε το χωρις αγχος..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι καταλαβα τα σφουγγαρια δεν πλυθηκαν στην βρυση,κρατουν και αυτα αρκετη βιολογια οποτε τα βακτηρια θα ξαναπολλαπλασιαστουν στο βιολογικο υλικο σου.Ακομη και να μην εμεινε βακτηριο πανω του,αν και δεν το πιστευω.Προσοχη σε αυτα που λενε οι φιλοι και θα εισαι μια χαρα. Καλου κακου κανε μετρησεις.:thumbsu:

Έγινε επεξεργασία - Dio45
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...