Jump to content

Απορω που υπαρχουν χομπιστες οι οποιοι........


Nikos Pazaropoulos

Recommended Posts

1,απορω που υπαρχουν χομπιστες οι οποιοι κανουν αλλαγες μεσα απο βαρελια..εγω δηλαδη που εχω 2 τονους συνολλο στα ενυδρεια μου θελω μισο τονο βαρελια για αλλαγες νερου?χαχαχαχα

2.απορω που υπαρχουν χομπιστες οι οποιοιι χρησιμοποιουν αντιστροφη οσμωση σε θαλασσινο και γλυκο.

3 απορω που υπαρχουν χομπιστες οι οποιοι ειναι κατα του γεμισματος νερου απο θερμοσυφωνο.

4 απορω που υπαρχουν χομπιστες οι οποιοι ειναι τσιπηδες και θελουν ν αγοραζουν μονο μεταχειρισμενα και ιδιως οταν πανε σε μαγαζι με ενυδρειακα πριζουν τους πωλητες για εκτπωσεις.

5 απορω που υπαρχουν χομπιστες οι οποιοι εφαρμοζουν κατα γραμμα οτι λενε οι βιβλιογραφιες και δεν ψαχνοντε απο μονοι τους και την εχουν δει απολυτοι και δε σηκωνουν κουβεντα.

 

αυτα απο μενα..καλο σκ να χει ολο το φορουμ.

 

Link to comment
Share on other sites

Πολλές απορίες έχεις :D

Τι ακριβώς σε έχει ενοχλήσει  

Έγινε επεξεργασία - Force
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 40 λεπτά, το μέλος Nikos Pazaropoulos έγραψε:

1,απορω που υπαρχουν χομπιστες οι οποιοι κανουν αλλαγες μεσα απο βαρελια..εγω δηλαδη που εχω 2 τονους συνολλο στα ενυδρεια μου θελω μισο τονο βαρελια για αλλαγες νερου?χαχαχαχα

Ουτε εγω κανω αλλαγες με βαρελι...

2.απορω που υπαρχουν χομπιστες οι οποιοιι χρησιμοποιουν αντιστροφη οσμωση σε θαλασσινο και γλυκο.

Ουτε εγω χρησιμοποιω α.ο....

3 απορω που υπαρχουν χομπιστες οι οποιοι ειναι κατα του γεμισματος νερου απο θερμοσυφωνο.

Και εγω ετσι κανω αλλαγη νερου..

4 απορω που υπαρχουν χομπιστες οι οποιοι ειναι τσιπηδες και θελουν ν αγοραζουν μονο μεταχειρισμενα και ιδιως οταν πανε σε μαγαζι με ενυδρειακα πριζουν τους πωλητες για εκτπωσεις.

Και εγω δεν τους γουσταρω!!

5 απορω που υπαρχουν χομπιστες οι οποιοι εφαρμοζουν κατα γραμμα οτι λενε οι βιβλιογραφιες και δεν ψαχνοντε απο μονοι τους και την εχουν δει απολυτοι και δε σηκωνουν κουβεντα.

Απο αυτους και αν εχουμε...

 

αυτα απο μενα..καλο σκ να χει ολο το φορουμ.

πριν 5 λεπτά, το μέλος rastaman έγραψε:

@Nikos Pazaropoulos

Εγώ πάλι απορώ και αναρωτιέμαι επειδή γράφτηκες στο forum πριν από 40 λεπτά

αν έχεις καλό σκοπό και όχι διάθεση για ανακατωσούρα μιας και με προβληματίζεις ήδη από την πρώτη

σου κιολας δημοσίευση...

 

Θα παρακολουθώ λοιπόν το θέμα σου ελπίζοντας να εξελιχθεί ομαλά :)

+1000000000

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον λοιπόν είσαι καλοπροαίρετος ποιος ο λόγος να δημιουργήσεις δεύτερο προφίλ για να μας παραθέσεις

τις ανησυχίες σου (πράγμα που απαγορεύται από τους κανονισμούς του forum που αποδέχτηκες κατά την εγγραφή

σου) και δεν το κάνεις με το κανονικό σου προφίλ ??

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος Nikos Pazaropoulos έγραψε:

εχω καλο σκοπο..απλα δε μπορω να καταλαβω αυτα τα οποια ανεφερα παραπανω.δεν ειδα καμια αντιπαραθεση ομως σε 1 προς 1 απ αυτα που ανεφερα.

Ακου...

Αφου ο σκοπος σου ειναι ο διαλογος...

Η γνωμη μου ειναι..

Το τι κανει ο καθενας με το ενυδρειο του ειναι επιλογη του...

Συνηθως κανει οτι τον βολευει αναλογως πολλους παραγοντες..

Οπως η τσεπη ή ο χωρος ή ο χρονος ή η ευκολια του...

Σιγουρα στις πρωτες 3 κατηγοριες ειναι η πλειοψηφια των χομπιστων στον κοσμο αλλα δεν μπορεις να αναιρεσεις καμμια απο τις αντιθετες επιλογες γιατι ειναι ισως εξισου σωστες...

Για την τεταρτη και πεμπτη περιπτωση την γνωμη μου νομιζω στην ειπα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μιλάς σοβαρά; Διαβάζοντας την πρώτη δημοσίευση σου νόμιζα οτι πηγαινει στην πλάκα τα θέμα...

Link to comment
Share on other sites

ωραια νικο εσυ που δεεεεεν τα κανεις ολα αυτα και πολυ καλα κανεις αν πιανουν..μπορεις να μας δηξεις τα πετυχημενα σου ενυδρεια με εσενα κιολας μεσα σε αυτα με βιντεο κατα της αλλαγες νερου στους 2 τονους και σε θαλασσινο χωρις προβληματα με νερο βρυσης?να μου λυσεις την περιεργεια

Link to comment
Share on other sites

Που αποσκοπει αυτο το θεμα; με ποια λογικη και με τι κριτηρια ρε φιλε ερχεσαι εδω να κρινεις ατομα τα οποια δεν γνωριζεις;

Greetings from the dark side!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Nikos Pazaropoulos έγραψε:

1,απορω που υπαρχουν χομπιστες οι οποιοι κανουν αλλαγες μεσα απο βαρελια..εγω δηλαδη που εχω 2 τονους συνολλο στα ενυδρεια μου θελω μισο τονο βαρελια για αλλαγες νερου?χαχαχαχα

2.απορω που υπαρχουν χομπιστες οι οποιοιι χρησιμοποιουν αντιστροφη οσμωση σε θαλασσινο και γλυκο.

3 απορω που υπαρχουν χομπιστες οι οποιοι ειναι κατα του γεμισματος νερου απο θερμοσυφωνο.

4 απορω που υπαρχουν χομπιστες οι οποιοι ειναι τσιπηδες και θελουν ν αγοραζουν μονο μεταχειρισμενα και ιδιως οταν πανε σε μαγαζι με ενυδρειακα πριζουν τους πωλητες για εκτπωσεις.

5 απορω που υπαρχουν χομπιστες οι οποιοι εφαρμοζουν κατα γραμμα οτι λενε οι βιβλιογραφιες και δεν ψαχνοντε απο μονοι τους και την εχουν δει απολυτοι και δε σηκωνουν κουβεντα.

 

αυτα απο μενα..καλο σκ να χει ολο το φορουμ.

 

 

Καλημερα.

Για το πρωτο που λες με το βαρελι:  

Εγω χρησιμοποιω βαρελι εχοντας 1 τονο ενυδρειο. Πως αλλιως προτεινεις την αλλαγη  νερου πραγματικα γιατι το βαρελι και χωρο πιανει και δεν φαινεται ωραιο οπτικα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μονο που ανοιγεις το θεμα με δευτερο προφιλ και χαρακτηριζεις ''τσιπηδες΄΄ τους χομπιστες για τους λογους που αναφερεις μονο κακη προαιρεση βλεπω και τουλαχιστον απο εμενα θα μεινεις με τις αποριες σου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν δοκιμάσεις αυτά που απορείς για να δεις την διαφορά με τις απορίες θα μείνεις.

Για τους "τσίπιδες" χομπύστες βάζε εσύ την διαφορά αφού είσαι υπεράνω όταν δεν βγαίνουν να αγοράσουν κάτι για να μην είναι "τσιπιδες". Εδώ νομίζω στην έλυσα την απορία.

Όσον αφορά την βιβλιογραφία σίγουρα έχει κάποια παραπάνω γνώση από σένα. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα μπω στον κοπο να σου απαντησω, αν κι νεος σε αυτο το φορουμ, ημουν πολλα χρονια σε φορουμ με σκυλια. λογαριασμους τέτοιους  τους λεγαμε δορυφορους...!

Ελπιζω να σε καλυψω σε καποια πραγματα, γιατι εκτος απο χομπιστας ειμαι ιδιοκτητης καταστηματος 50% ειδη αλιειας 50% Pet shop. κι τυχαινει να ειμαι ο μονος στην περιοχη μου που ασχολειτε με τα ενυδρεία (σαν πετ σοπ)

 

1,απορω που υπαρχουν χομπιστες οι οποιοι κανουν αλλαγες μεσα απο βαρελια..εγω δηλαδη που εχω 2 τονους συνολλο στα ενυδρεια μου θελω μισο τονο βαρελια για αλλαγες νερου?χαχαχαχα

Οτι βολευει τον καθενα, εγω προσωπικα η αλλαγη νερου το νερο πεφτει στρειτ θρου ενα πραμα.. κανω βεβαια μικρες κι συχνες αλλαγες, αλλα εσενα σε πιεσε κανεις να βαλεις βαρελι? Σε κοροιδεψε κανεις που δεν εχεις βαρελι? εσυ θα πεις στον αλλον τι θα κανει στο ενυδρειο ΤΟΥ?

 

2.απορω που υπαρχουν χομπιστες οι οποιοιι χρησιμοποιουν αντιστροφη οσμωση σε θαλασσινο και γλυκο.

3 απορω που υπαρχουν χομπιστες οι οποιοι ειναι κατα του γεμισματος νερου απο θερμοσυφωνο.

για το 2+3 θα σου δωσω παρομοια απαντηση με το 1

 

4 απορω που υπαρχουν χομπιστες οι οποιοι ειναι τσιπηδες και θελουν ν αγοραζουν μονο μεταχειρισμενα και ιδιως οταν πανε σε μαγαζι με ενυδρειακα πριζουν τους πωλητες για εκτπωσεις.

Εδω εχουμε θεμα.

Σκεψου για να κανει καποιος παζαρια σε ενα μεγαλο μαγαζι (εφοσον εχει πωλητες φανταζομαι για κατι μεγαλο λες) σκεψου πως νταχτιρτηζουν εμενα που αγοραζω 3-4 πραγματα απο τα μεγαλα μαγαζια. και πολλες φορες μπεσα σου λεω αν κατι πχ εχει 100€  λιανικη στο καταστημα μπορει να το αγορασω 75+φπα δηλαδη 93€,  για να το πουλησω 100-105 στην καλυτερη, ακομα κι τοτε, ειμαι χαρουμενος. Εφοσον ο πελατης μπηκε στο μαγαζι μου κι σκεφτηκε να τα δωσει σε εμενα τα ωραια του λεφτα κι δεν πηγε σε καποιο μεγαλο καστημα της Αθηνας η ακομα καλυτερα να το αγορασει απο εξωτερικο κι να του το φερουν κι σπιτι του (κι πιο φτηνα)

Στην πραξη σαν καταστημα σου μιλαω,δεν με ενοχλει ο πελατης, με ενοχλει ο @#@$@$@ που κανει την εισαγωγη. κι μου πουλαει κατι 75+φπα οταν στο eshop του το εχει 100. 

Υπαρχουν βεβαια κι πελατες που θελουν κατι που εχει 100 σε ολο τον κοσμο να το παρουν με 50 αλλα εκει φαινεται το ποσο γατος εισαι σαν μαγαζι. 

Αν δεν τον θες τον πελατη τον πακετωνεις κι παει αλλου,

κι την πιτα ολοκληρη κι τον σκυλο χορτατο δεν γινεται

 

5 απορω που υπαρχουν χομπιστες οι οποιοι εφαρμοζουν κατα γραμμα οτι λενε οι βιβλιογραφιες και δεν ψαχνοντε απο μονοι τους και την εχουν δει απολυτοι και δε σηκωνουν κουβεντα.

ειδικα σε αυτο το ριμαδι το φορουμ οσα εχω διαβασει ειναι 70% πατεντονακαληψεις-πειραματισμοι κι 30% by the book.

κι στην τελικη... εσενα θα ρωτησει καποιος τι θα κανει στο ενυδρειο ΤΟΥ?

 

Αυτα στα γραφω τελειως φιλικα.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

κι εμεις απορουμε με την ορεξη σου που εφαγες 5 λεπτα απ τη ζωη σου να καθεσαι και να μας λες αρλουμπες

  • Like 5
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. ...σε μια στιγμή που το φόρουμ τρέχει ομαλοτατα και δημιουργικά, καθώς πέρα από τις πολλές καθημερινές παρουσιάσεις ενυδρείων ,έχουν ανοίξει κάποια θέματα πιο δυνατά, εμφανίζεται αλεξιπτωτιστης με 0 ποστ, όχι απλά να κάνει χαβαλέ, αλλά βασικά να ειρωνευτει και ταράξει την ομαλή λειτουργία του φόρουμ. ...

Όπως είπε και ο Παρασκευας, αγνοειστε τον.Κύριοι μοντ, ήρθε η ώρα για λουκέτο και αζαξ. ..

Καλό σκ παιδιά :)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Κάποιον τον έχει φάει η αυτο-ικανοποίηση (η μ@λ@κία δηλαδή αλλα μη γράφουμε κακιες λέξεις [emoji16])

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι συνχομπιστες και συντονιστικη ομαδα,το να φτιαχνεις δευτερο προφιλ απ οτι θυμαμαι ειναι εκτος κανονισμων.Τις περισσοτερες(οχι ολες) των περιπτωσεων υπαρχει δολος.

Για ποιο λογο συνεχιζεται η κουβεντα και δεν εφαρμοζεται ο κανονισμος.

Ηθικον το ζητημα,αφου υπηρξε και χαρακτηρισμος για καποια μελη.Μιλω για το "τσιπηδες".

Μπαναρετε λοιπον τα προφιλ αυτα καθως και την Ip ωστε να μην μπορεσει να ξαναγραφτει και ας συνεχισει το φορουμ την απροσκοπτη λειτουργια του,που τοσο πολυ ενοχλει καποιους χροοοοονια τωρα.

Ευχαριστω και συγνωμη για την παρεμβαση.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

XAXAXAXA Ρε Παζαροπουλε εγω μεταχειρισμενα αγοραζω ποιο ειναι το προβλημα σου; τραβα σε αλλη παραλια

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ μου φτιαξες το Σαββατοβραδο!!!

Έγινε επεξεργασία - vasilis4x4
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος argy1 έγραψε:

@dim africa μηπως εχεις καποια σχεση με τον @Nikos Pazaropoulos?

ναι εχουμε σχεση..τα χουμε...χαχαχαχααχ απο που κι ως που?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...