Jump to content

Καλησπέρες!! :D :D


panos nts

Recommended Posts

Καλησπέρα ομάδααα!! Η αλήθεια είναι ότι στο παρελθόν είχα ασχοληθεί με ενυδρεία και είχα πολλών ειδών ψάρια από μονομάχους, γαρίδες, killifish, κιχλίδες και πολλά άλλα! Βέβαια τον τελευταίο καιρό δεν έχω κάποιο ενυδρείο στην κατοχή μου και το τελευταιο που έκανα ήταν όταν η ανηψιά μου πήρε ένα ψάρι από ένα ποτάμι προφανώς ήταν κάποιο συγγενικό είδος των κουνουποψαρων , που όταν βαρεθηκε και γεννησε πολλά μικρά, επειδή ερχόταν χειμώνας πήρα ένα μεγάλο μπολ περίπου 15 λίτρων και το μετέτρεψα σε ενυδρείο όπου μεγάλωσαν εκεί και μετά τα έδωσα σε έναν υπεύθυνο ( κατά την γνώμη μου ) χομπίστα όπου τα πρόσεχε και τα προσέχει ακόμα..

 

Και μετά από αυτόν τον μεγάλο πρόλογο θα ήθελα να πω καλως σας βρήκα!! :D:D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στη παρέα μας.

:welcome:

Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθες Πάνο!

 

πές μας λεπτομέρειες για τα ψάρια που είχες!Με ποιά κίλλιφις είχες ασχοληθεί...???

Άν ψάχνεις υπάρχουν αβγά προς χάρισμα!

 

Σιδεροκέφαλος!αχαχαχχχαχαχα

 

:welcome:

 

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια υπάρχουν αυγά για χάρισμα?? Θα ενδιαφερόμουν να ξανα ασχοληθώ!! Είχα ασχοληθεί με  Fundulopanchax gardneri αλλά και άλλα είδη non anual και anual.. Ήταν πολύ ωραία η διαδικασία, απλά λίγο κουραστική καθώς σηκωνόμουν κάθε 4 ώρες ειδικα τ βραδυ γ ν ταϊζω τ μικρά.. τις πρώτες μέρες.. μετά έβαλα ένα καλό πρόγραμμα και όλα ήταν πιο εύκολα.. Στο τέλος είχα ένα ενυδρείο γεμάτο με δαύτα..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες και απο μενα:welcome:

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-109:

:welcome:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...