Jump to content

καλησπερα!


Kostaras Georgios

Recommended Posts

καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους.

Γιώργος από Αθηνα.

Νέο μέλος και γω μιας κ μετά από πολλά χρόνια κατάφερα και απέκτησα επιτέλους το 1ο μου ενυδρείο

αποφάσισα να πάω σε μεγάλη αλυσίδα για pets οπότε πήγα στο pet city ν.ερυθραιας

και πήρα τα ακόλουθα :

ενυδρείο : 33.5λτρ διαστάσεων 50/25/32 cm το οποίο περιείχε και το φίλτρο tc-200 (foam and carbon)

χαλίκια : 2ειδη πράσινο και μπλε μεγέθους 3-5mm

θερμαντικό : jbl protemp s 50w και 1 θερμομετρακι φυσικά

διακοσμητικά : λουλούδια ψεύτικα δηλ 2μικρα για μπροστά και 1μεγαλο για πίσω που κρύβω το θερμαντικό κατά κάποιο τρόπο... και 1βραχο κλειστού τύπου και 2στυλ σπηλιές (σεντούκι θησαυρού και βαρέλι)

και από ψαράκια κατόπιν το πέρασμα των διαφόρων ημερών τελικά πλέον έχω 2χmolly marble λευκό και μαύρο/λευκό 2x swordtail κόκκινο και μαύρο αρσενικό και θηλυκό 2χ balloon molly κίτρινο και μαύρο 2x tiger barb τιγρε και πορτοκαλί(διάφανο) και  2χ ancistrus sp

και τέλος 1 επιπλακι και 1led λάμπα νομίζω 6w

 

θα περάσω πιο μετά και 1φωτο...

έρχονται πολλές ερωτήσεις αλλά θα απευθυνθώ στα αρμόδια σημεία του φόρουμ..χεχε..οπότε...bare with me που λένε αγγλιστί

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

λογικά καλά τα λες αλλά το πήγα καθαρά με βάση τα μεγέθη τους οπότε έπιασα όριο που λέμε!!!

πάντως και όλα μαζί να κολυμπάνε υπάρχει πολύς χώρος..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στην παρεα! Η αρχη, το ημιση του παντος! Ολα τα αλλα θα τα συζητησουμε στην πορεια.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην ενυδρειοπαρέα μας:welcome:

(Διάβασε τις ανάγκες και τις απαιτήσεις των ψαριών που έχεις... Τι μετρήσεις έχεις?)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες.

:welcome:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...