Jump to content

Ξεκινημα nanoreef....


stathis spithas

Recommended Posts

Και ξαφνικα μου ηρθε η ιδεα να φτιαξω ενα "ριφακι".....

Δεν θα πω για την μικρη σε διαρκεια προιστορια μου με τα αλατια γιατι ειναι πονεμενη ιστορια απο μια περιοδο που νομιζα οτι τα  συγκεκριμενα (και οχι μονο) ψαρια ζουν με νερο απο το ψυγειο  για να δροσιζονται το καλοκαιρι και τρωνε φαγητο μαγειρευτο για να "στανιαρουν":hehe....

Ετσι αν και παρουσιασεις ενυδρειων εχω μονο μια (και αυτη οχι καποιο δισκαδικο μου που αποτελει την αρρωστια μου) θα σας περιγραψω τι σκεφτομουν και πως εξελισεται επειδη απο αλατια θελω να ακουσω την γνωμη σας.... 

 

Εναν κυβο θελω να φτιαξω με exra clear γιαλι 40×40×45....

Με απλες υπερχειλισεις απο μουφες....

Επιπλακι αγοραστο και οχι φτιαχτο..

Αν και καποιοι Βασιλιδες μου χωσαν γκαζια οταν το ακουσαν..:shifty:

Φωτηστικο πολυ δυνατο ετσι ωστε αν χρειαστει να εχω επιλογες στις αξομειωσεις φωτισμου που χρειαζεται το καθε κοραλι  αναλογα με τις απαιτησεις του..

Και ντιμαρισμα ηλιου-σεληνης...

Σαμπακι οσο χωραει το ντουλαπι του επιπλου ..

Μεσα στο σαμπ θα υπαρχει ξεχωριστο διαμερισμα για αναπληρωση...

Αυτα σαν γενικο πλανο....

 

Ετσι εβαλα μπρος και οσο και αν φαινεται λιγο αναποδο το πρωτο που παραγγειλα και εφτασε ειναι το φωτηστικο..

http://vi.raptor.ebaydesc.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemDescV4&item=251956778726&category=46314&pm=1&ds=0&t=1485852267112

Και μερικες φωτος απο το δεμα απο την Γερμανια..20170203_124550.jpg

 

20170205_145354-1.jpg

20170205_150010.jpg

 

Επειτα εφτασε το επιπλο...

https://www.petclick.gr/product/11354/eheim-επιπλο-scubacube-64-σκουρο-καφε

Και βεβαια στηθηκε (οπως παντα) με βοηθεια απο το πιο εμπειρο πλασμα μεσα στο σπιτι...

20170208_181126-1.jpg

Τις επομενες μερες θα σας βαλω φωτος απο το ενυδρειο(οταν το ολοκληρωσω)...

Θα ηθελα ομως την γνωμη σας οσο αφορα την κατασκευη του σαμπ...

Οι διαστασεις του εσωτερικου του ντουλαπιου ειναι 33×33×33 και θα ηθελα στην πλατη του να "κλεψω"και λιγο χωρο για να βαλω την αντλια αναπληρωσης..

Εχω και εκει κατι σαν πλανο στο μυαλο μου αλλα οποιαδηποτε συμβουλη(για οτιδηποτε) ειναι ευπροσδεκτη και καλοδεχουμενη!!;)

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος stathis spithas έγραψε:

Και ξαφνικα μου ηρθε η ιδεα να φτιαξω ενα "ριφακι".....

Δεν θα πω για την μικρη σε διαρκεια προιστορια μου με τα αλατια γιατι ειναι πονεμενη ιστορια απο μια περιοδο που νομιζα οτι τα  συγκεκριμενα (και οχι μονο) ψαρια ζουν με νερο απο το ψυγειο  για να δροσιζονται το καλοκαιρι και τρωνε φαγητο μαγειρευτο για να "στανιαρουν":hehe....

Ετσι αν και παρουσιασεις ενυδρειων εχω μονο μια (και αυτη οχι καποιο δισκαδικο μου που αποτελει την αρρωστια μου) θα σας περιγραψω τι σκεφτομουν και πως εξελισεται επειδη απο αλατια θελω να ακουσω την γνωμη σας.... 

 

Εναν κυβο θελω να φτιαξω με exra clear γιαλι 40×40×45....

Με απλες υπερχειλισεις απο μουφες....

Επιπλακι αγοραστο και οχι φτιαχτο..

Αν και καποιοι Βασιλιδες μου χωσαν γκαζια οταν το ακουσαν..:shifty:

Φωτηστικο πολυ δυνατο ετσι ωστε αν χρειαστει να εχω επιλογες στις αξομειωσεις φωτισμου που χρειαζεται το καθε κοραλι  αναλογα με τις απαιτησεις του..

Και ντιμαρισμα ηλιου-σεληνης...

Σαμπακι οσο χωραει το ντουλαπι του επιπλου ..

Μεσα στο σαμπ θα υπαρχει ξεχωριστο διαμερισμα για αναπληρωση...

Αυτα σαν γενικο πλανο....

 

Ετσι εβαλα μπρος και οσο και αν φαινεται λιγο αναποδο το πρωτο που παραγγειλα και εφτασε ειναι το φωτηστικο..

http://vi.raptor.ebaydesc.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemDescV4&item=251956778726&category=46314&pm=1&ds=0&t=1485852267112

Και μερικες φωτος απο το δεμα απο την Γερμανια..20170203_124550.jpg

 

20170205_145354-1.jpg

20170205_150010.jpg

 

Επειτα εφτασε το επιπλο...

https://www.petclick.gr/product/11354/eheim-επιπλο-scubacube-64-σκουρο-καφε

Και βεβαια στηθηκε (οπως παντα) με βοηθεια απο το πιο εμπειρο πλασμα μεσα στο σπιτι...

20170208_181126-1.jpg

Τις επομενες μερες θα σας βαλω φωτος απο το ενυδρειο(οταν το ολοκληρωσω)...

Θα ηθελα ομως την γνωμη σας οσο αφορα την κατασκευη του σαμπ...

Οι διαστασεις του εσωτερικου του ντουλαπιου ειναι 33×33×33 και θα ηθελα στην πλατη του να "κλεψω"και λιγο χωρο για να βαλω την αντλια αναπληρωσης..

Εχω και εκει κατι σαν πλανο στο μυαλο μου αλλα οποιαδηποτε συμβουλη(για οτιδηποτε) ειναι ευπροσδεκτη και καλοδεχουμενη!!;)

Και εμενα ετσι μου ειχε ερθει μεσα στις γιορτες των χριστουγεννων. Δεν μπορω να δωσω συμβουλη αφου στο δικο μου εχω αρκετα λαθη τα οποια σιγα σιγα προσπαθω να διορθωσω. Ευχομαι με το καλο!!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλη αρχη  Σταθη, σε βλεπω ζεστο,εν αναμονη της συνεχειας λοιπον με αγωνια.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

μπήκες και εσύ στα αλάτια μπράβο καλη αρχή και περιμένουμε νεότερα της εξέλιξης

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή και από μένα!!!! Μια ιδέα μιας και ο χώρος σου από κάτω είναι περιορισμένος...γιατί δεν βάζεις την αναπλήρωση σου εκτός ,σε ένα πιο μικρό επιπλο - κουτάκι ή ακόμα να κάνεις όλο σου το σαμπ δίπλα σε πιο μικρό έπιπλο?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος stathis spithas έγραψε:

Και ξαφνικα μου ηρθε η ιδεα να φτιαξω ενα "ριφακι".....

Δεν θα πω για την μικρη σε διαρκεια προιστορια μου με τα αλατια γιατι ειναι πονεμενη ιστορια απο μια περιοδο που νομιζα οτι τα  συγκεκριμενα (και οχι μονο) ψαρια ζουν με νερο απο το ψυγειο  για να δροσιζονται το καλοκαιρι και τρωνε φαγητο μαγειρευτο για να "στανιαρουν":hehe....

Ετσι αν και παρουσιασεις ενυδρειων εχω μονο μια (και αυτη οχι καποιο δισκαδικο μου που αποτελει την αρρωστια μου) θα σας περιγραψω τι σκεφτομουν και πως εξελισεται επειδη απο αλατια θελω να ακουσω την γνωμη σας.... 

 

Εναν κυβο θελω να φτιαξω με exra clear γιαλι 40×40×45....

Με απλες υπερχειλισεις απο μουφες....

Επιπλακι αγοραστο και οχι φτιαχτο..

Αν και καποιοι Βασιλιδες μου χωσαν γκαζια οταν το ακουσαν..:shifty:

Φωτηστικο πολυ δυνατο ετσι ωστε αν χρειαστει να εχω επιλογες στις αξομειωσεις φωτισμου που χρειαζεται το καθε κοραλι  αναλογα με τις απαιτησεις του..

Και ντιμαρισμα ηλιου-σεληνης...

Σαμπακι οσο χωραει το ντουλαπι του επιπλου ..

Μεσα στο σαμπ θα υπαρχει ξεχωριστο διαμερισμα για αναπληρωση...

Αυτα σαν γενικο πλανο....

 

Ετσι εβαλα μπρος και οσο και αν φαινεται λιγο αναποδο το πρωτο που παραγγειλα και εφτασε ειναι το φωτηστικο..

http://vi.raptor.ebaydesc.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemDescV4&item=251956778726&category=46314&pm=1&ds=0&t=1485852267112

Και μερικες φωτος απο το δεμα απο την Γερμανια..20170203_124550.jpg

 

20170205_145354-1.jpg

20170205_150010.jpg

 

Επειτα εφτασε το επιπλο...

https://www.petclick.gr/product/11354/eheim-επιπλο-scubacube-64-σκουρο-καφε

Και βεβαια στηθηκε (οπως παντα) με βοηθεια απο το πιο εμπειρο πλασμα μεσα στο σπιτι...

20170208_181126-1.jpg

Τις επομενες μερες θα σας βαλω φωτος απο το ενυδρειο(οταν το ολοκληρωσω)...

Θα ηθελα ομως την γνωμη σας οσο αφορα την κατασκευη του σαμπ...

Οι διαστασεις του εσωτερικου του ντουλαπιου ειναι 33×33×33 και θα ηθελα στην πλατη του να "κλεψω"και λιγο χωρο για να βαλω την αντλια αναπληρωσης..

Εχω και εκει κατι σαν πλανο στο μυαλο μου αλλα οποιαδηποτε συμβουλη(για οτιδηποτε) ειναι ευπροσδεκτη και καλοδεχουμενη!!;)

''Μαγειρευτό φαγητό για να στανιάρουν''

Κλαίίίίωωωωωω:hehe

Καλή αρχή!:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος johnjohn2003 έγραψε:

Και εμενα ετσι μου ειχε ερθει μεσα στις γιορτες των χριστουγεννων. Δεν μπορω να δωσω συμβουλη αφου στο δικο μου εχω αρκετα λαθη τα οποια σιγα σιγα προσπαθω να διορθωσω. Ευχομαι με το καλο!!!!

Να σαι καλα ευχαριστω!!

Μία ώρα πριν, το μέλος niknik έγραψε:

Καλη αρχη  Σταθη, σε βλεπω ζεστο,εν αναμονη της συνεχειας λοιπον με αγωνια.

Ευχαριστω Νικο...

 

Μία ώρα πριν, το μέλος Spy74 έγραψε:

μπήκες και εσύ στα αλάτια μπράβο καλη αρχή και περιμένουμε νεότερα της εξέλιξης

Να σαι καλα Σπυρο!!

Καποια στιγμη θα σε αγκαρεψω δεν την γλιτωνεις!!:shifty:

πριν 43 λεπτά, το μέλος dimtsok έγραψε:

Καλή αρχή και από μένα!!!! Μια ιδέα μιας και ο χώρος σου από κάτω είναι περιορισμένος...γιατί δεν βάζεις την αναπλήρωση σου εκτός ,σε ένα πιο μικρό επιπλο - κουτάκι ή ακόμα να κάνεις όλο σου το σαμπ δίπλα σε πιο μικρό έπιπλο?

Να σαι καλα!!!

Η ιδεα να μπει η αναπληρωση εξω απο το επιπλο ειναι πολυ καλη αν βρεθει το καταλληλο κουτι που να μου κανει και στο ομορφα και στο ματι...

Το σαμπ ομως ειναι δυσκολο γιατι εχω κατι μικρα θηριακια σπιτι που εχουν φτασει σε αλλα επιπεδα σε σκανταλιας και δεν θελω να ρισκαρω για ατυχηματα!!

Μόλις τώρα, το μέλος FotisAthanasiadis έγραψε:

''Μαγειρευτό φαγητό για να στανιάρουν''

Κλαίίίίωωωωωω:hehe

Καλή αρχή!:)

Να σαι καλα Φωτη μου..

Χαχαχα...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 Μου φαίνεται η βαπτιστήρα πήρε απ´την μαστοριά του νονού ...:hehe

Άντε με το καλό Σταθάρα μου περίμενουμε με αγωνία ή μάλλον δεν θα περιμένω θα περάσω να το δω απο κοντά ....:bling:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλό ξεκίνημα...

Σιδεροκεφαλος...

το έπιπλο πολυ ωραίο.  

Οπως ειδα το Λίνκ που έβαλες για το φωτιςτικο λέω τι πήρε λάμπα για νύχια...

Αντε να δούμε και το ενυδρειο σιγά σιγά...

Έγινε επεξεργασία - avraamp
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 34 λεπτά, το μέλος Μήτσος έγραψε:

 Μου φαίνεται η βαπτιστήρα πήρε απ´την μαστοριά του νονού ...:hehe

Άντε με το καλό Σταθάρα μου περίμενουμε με αγωνία ή μάλλον δεν θα περιμένω θα περάσω να το δω απο κοντά ....:bling:

Να σαι καλα Μητσαρα μου!!

Μαλλον απο σενα πηρε γιατι εγω για να φτιαξω ενα πρεπει πρωτα να εχω καταστρεψει δυο-τρια!!:hehe

πριν 19 λεπτά, το μέλος avraamp έγραψε:

Καλό ξεκίνημα...

Σιδεροκεφαλος...

το έπιπλο πολυ ωραίο.  

 

Να σαι καλα φιλαρακι!!

πριν 19 λεπτά, το μέλος avraamp έγραψε:

 

Οπως ειδα το Λίνκ που έβαλες για το φωτιςτικο λέω τι πήρε λάμπα για νύχια...

Χαχαχαχα...

Αυτο το σχολιο θα το συζητησουμε απο κοντα...:bigemo_harabe_net-106:

Χαχαχαχα....

Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλο και ας πηρες ετοιμο επιπλο :P

 

Βεβαια εισαι και τυχερος γιατι οταν ρωτησες την γυναικα αν θελει στην γωνια να βαλετε ενα reefακι εκεινη την ωρα μαγειρευε και ειχε αναμενο τον αποροφητηρα και ακουσε "ραφακι" και ετσι κατα τυχη πηρες το ΟΚ :D :hehe:hehe:hehe:D 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

πριν 25 λεπτά, το μέλος Bill Koulosousas έγραψε:

Αντε με το καλο και ας πηρες ετοιμο επιπλο :P

 

Βεβαια εισαι και τυχερος γιατι οταν ρωτησες την γυναικα αν θελει στην γωνια να βαλετε ενα reefακι εκεινη την ωρα μαγειρευε και ειχε αναμενο τον αποροφητηρα και ακουσε "ραφακι" και ετσι κατα τυχη πηρες το ΟΚ :D :hehe:hehe:hehe:D 

 

:hehe:hehe....

Ετσι γινονται οι σωστες δουλειες!!

Περιμενω ποτε θα κανει ντους ή θα μαγειρευει ή θα κλαιει κανα κουτσουβελο πανω απο την κεφαλα της για να της μιλησω για σοβαρα θεματα οπως το να στησω καινουργιο ενυδρειο...

:hehe:hehe:hehe

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ κάποιος συντονιστής να κλειδώσει το θέμα!Δέν μπορώ να το βλέπω..... :D

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

...δεν περίμενα κάτι άλλο οι δισκάδες από το ένα πρόβλημα στο άλλο πάνε..., τη να πω καλή σταδιοδρομία στο πρόβλημα στο εγχείρημα.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες Στάθη στην γευστική πλευρά του ενυδρείου !

Απο δω και πέρα θα καταλάβεις ποσο γλυκανάλατοι ειναι οι παλιοί σου φίλοι που δεν θα χάνουν στιγμή να σε τρολαρουν:bling:!

Εσυ όμως θα ασχολησε με σοβαρά θέματα που ασχολούμαστε εμείς οι θαλασσινοί ......ξέρεις ..... ασβεστια , μαγνησια,  στρόντια , βροντια , πυριτοπροπυλαινια, σκουροψυροφορμαλδαιεινες .... θα βρω και άλλες λέξεις ώστε να ψαροσουν οι γλυκουλιδες :kookoo:!!!!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

Παρακαλώ κάποιος συντονιστής να κλειδώσει το θέμα!Δέν μπορώ να το βλέπω..... :D

 

Χαχαχα....

Μετα θα περασω στην αντεπιθεση μεχρι να σας διαλυσω το νευρικο συστημα και να με μπαναρετε...

Θα ανοιγω συνεχεια ξεχωριστα θεματα οπως"πως σας φαινεται το σαμπ μου;"-"ειναι ωραιο ετσι το στησιμο του βραχου μου;"-"δεν δειχνει καλυτερα το extra clear γιαλι;" κ.τ.λ.

Κοτσαρωντας απο διπλα και καμμια 10 αρια φωτος απο ολες τις γωνιες του ενυδρειου...:rasp::hehe

πριν 1 ώρα, το μέλος Χρήστος έγραψε:

...δεν περίμενα κάτι άλλο οι δισκάδες από το ένα πρόβλημα στο άλλο πάνε..., τη να πω καλή σταδιοδρομία στο πρόβλημα στο εγχείρημα.

 

:hehe:hehe

Να σαι καλα Χρησταρα!!

Μία ώρα πριν, το μέλος fishbone! έγραψε:

Καλώς όρισες Στάθη στην γευστική πλευρά του ενυδρείου !

Απο δω και πέρα θα καταλάβεις ποσο γλυκανάλατοι ειναι οι παλιοί σου φίλοι που δεν θα χάνουν στιγμή να σε τρολαρουν:bling:!

Εσυ όμως θα ασχολησε με σοβαρά θέματα που ασχολούμαστε εμείς οι θαλασσινοί ......ξέρεις ..... ασβεστια , μαγνησια,  στρόντια , βροντια , πυριτοπροπυλαινια, σκουροψυροφορμαλδαιεινες .... θα βρω και άλλες λέξεις ώστε να ψαροσουν οι γλυκουλιδες :kookoo:!!!!

Καλως σας βρηκα!!

Αστα η καζουρα εχει ξεκινησει βδομαδες πριν (με ψιθυρους πισω απο την πλατη και γελακια και περιεργες χειρονομιες που τις επιανα με την ακρη του ματιου μου :hehe)παρολο που οι δισκοι μου και τα μικρα ενυδρεια μου δεν υπαρχει περιπτωση να φυγουν...

Προσπαθησα και εγω να τους τραμπουκησω με περιεργες λεξουλες οπως "φτου σκουλικομυρμηγκοτρυπα" αλλα για εναν περιεργο λογο δεν επιασε!!:shifty:

Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 21 λεπτά, το μέλος stathis spithas έγραψε:

Χαχαχα....

Μετα θα περασω στην αντεπιθεση μεχρι να σας διαλυσω το νευρικο συστημα και να με μπαναρετε...

Θα ανοιγω συνεχεια ξεχωριστα θεματα οπως"πως σας φαινεται το σαμπ μου;"-"ειναι ωραιο ετσι το στησιμο του βραχου μου;"-"δεν δειχνει καλυτερα το extra clear γιαλι;" κ.τ.λ.

Κοτσαρωντας απο διπλα και καμμια 10 αρια φωτος απο ολες τις γωνιες του ενυδρειου...:rasp::hehe

Μπααααα αυτό δεν μπορεί να συμβεί...., Στάθη αυτό το ξέρεις (δες από κάτω)

agnoise.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 43 λεπτά, το μέλος Χρήστος έγραψε:

Μπααααα αυτό δεν μπορεί να συμβεί...., Στάθη αυτό το ξέρεις (δες από κάτω)

agnoise.jpg

Που ειναι αυτο το κουμπι;;;;

Το ψαχνω μηνες τωρα!!!

Οχι οτι ειμαι παλιοχαρακτηρας :bigemo_harabe_net-119:αλλα εχω βαλει στο ματι καμμια πεντακοσαρια μελη που θα ηθελα να το χρησιμοποιησω!!:hehe

@billaus σωθηκα επιτελους απο την παρτη σου!!:rasp:

 

Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Οτι και να κανεις για να μην ακουγομαι, εγω θα βρω τον τροπο να δημοσιευω την προδοσια σου. Ειμαι ικανος να κανω λογαριασμο στο tweeter να μαθει η σοουμπιζ τα κατορθωματα σου!!!!

Αντε μην φουντωσω παλι και γραψω και αλλα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2017 at 1:54 ΜΜ, το μέλος billaus έγραψε:

Οτι και να κανεις για να μην ακουγομαι, εγω θα βρω τον τροπο να δημοσιευω την προδοσια σου. Ειμαι ικανος να κανω λογαριασμο στο tweeter να μαθει η σοουμπιζ τα κατορθωματα σου!!!!

Αντε μην φουντωσω παλι και γραψω και αλλα.

:bleh:

πριν 2 ώρες, το μέλος vasilis4x4 έγραψε:

Καλως ηρθες Σταθη:thumbsu:

Ευχαριστω Βασιλη μου!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ααα και να μην το ξεχασω σταθουλη!!! Τωρα δεν χρειαζεται να με μπλοκαρεις στις δημοσιευσεις σου βρε χαζουλι.

Αφου οτι και να γραφεις με τις ροες μου ουτε που θα το βλεπω.

:icon_dance:

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος pan_Oz έγραψε:

Στάθη καλώς όρισες κι απο μενα στην απο δω πλευρά του forum :welcome:

 

Ευχαριστω πολυ!!!

 

πριν 40 λεπτά, το μέλος billaus έγραψε:

Ααα και να μην το ξεχασω σταθουλη!!! Τωρα δεν χρειαζεται να με μπλοκαρεις στις δημοσιευσεις σου βρε χαζουλι.

Αφου οτι και να γραφεις με τις ροες μου ουτε που θα το βλεπω.

:icon_dance:

Χαχαχα...

Η απαντηση μου σε σενα παραμενει η ιδια και ειναι η εξης:

:bleh::bleh::bleh:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω ένθερμη υποδοχή!!! 

 

Συγγνώμη μια ερωτησουλα???

 

Τετοια μαχοι οι γκυκουλιδες με τους αλμυρουλιδες γιατι??? 

 

Εγω που θελω βα φτιαξω και τα δυο θα ακούσω τα μισα απο τον Στάθη?!?!?!

 

Αντε καλη αρχή φιλε μου!!! 

 

Και ξερεις θα εχουμε πλεον συχνή ανταλλαγή απόψεων!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...