Jump to content

Recommended Posts

εχω μια απορια...ενω γεννανε εξω απο το νερο κοντα σε υγρασια μετα απο 5-6μερες πεφτουν στο νερο και σαπιζουν....γιατι????τι πρεπει να κανω;ειναι φυσιολογικο που πεφτουν στο νερο η πρεπει να τα τοποθετησω παλι σε στεγνο μερος...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λεια η επιφανεια που τα κανουν μαλλον και ειναι και τα πρωτα τους "τσαμπια"...

Ειχα ακριβως το ιδιο θεμα τις πρωτες φορες που μου γεννουσαν οταν ξανα εβαλα σε ενυδρειο τα apple snail..

Οταν τα ειχα παρει ενηλικα πριν αρκετα χρονια δεν ειχα παρατηρησει κατι τετοιο...

Σε αυτο το ενυδρειο που εχω τωρα αφηναν τα αυγα πανω στο καπακι και τα εβρισκα μεσα στο νερο...

Ετσι τα επιανα και τα τοποθετουσα σε μια ακρη στην κοντρα του ενυδρειου τοσο κοντα οσο χρειαζοταν οταν σκανε να πεφτουν μεσα στο νερο και οχι πανω στην κοντρα...

Βεβαια κατα περιεργο τροπο μετα απο μερικες φορες τα καινουργια "τσαμπια"

καταφερνουν και κολλουν πολυ καλυτερα στα καπακια και εχω μεγαλυτερα ποσοστα εκκολαψης...

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος akitainu έγραψε:

εχω μια απορια...ενω γεννανε εξω απο το νερο κοντα σε υγρασια μετα απο 5-6μερες πεφτουν στο νερο και σαπιζουν....γιατι????τι πρεπει να κανω;ειναι φυσιολογικο που πεφτουν στο νερο η πρεπει να τα τοποθετησω παλι σε στεγνο μερος...

 

Σε τι ενυδρείο τα έχεις ; 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...