Jump to content

λιωσιμο φυλλων


Recommended Posts

καλησπερα σε ολους,εχω ενα συμαντικο προβληματακι,εχω στεισει ενα φυτεμενο εδω και 3 βδομαδες,ολα καλα μεχρι τωρα,απλα απο προχθες αρχιζουν και λιωνουν καποια φυτα οπως το monte carlo,costata, Eleocharisa Parvula Mini,......

σε τι μπορει να οφειλετε αυτο

 

τα φυτα που εχω ειναι αυτα Hygrophila Pinnatifida, Hygrophila Corymbosa 'Angustifolia', pogostemon helfer, Microsorum Pteropus , Java Moss ,Eleocharisa Parvula Mini ,Hemianthus Micranthemoides, costata ,Hygrophila Lacustris

απο ψαρια εχω 5 νεον τετρα και 2 κορυ....το ενυδρειο ειναι 80 λιτρα με διοξυδιο 80φισαλιδες/λεπτο,λυπασμα προσ το παρον ριχνο λιγο flourish καθε βδομαδα

 

 

 

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία - noa1978
Link to comment
Share on other sites

πριν 55 λεπτά, το μέλος noa1978 έγραψε:

IMG_20170217_230832.jpg

IMG_20170217_230819.jpg

απο οτι βλεπω δεν εχεις υποστρωμα (διορθωσε με εαν κανω λαθος) τα φυτα που εχεις ειναι απαιτητικά  θελουν υποστρωμα και πιο συχνα λιπασματα μια φορα την εβδομαδα ειναι το ελαχιστο για νεο στημένο ενυδρειο , τα φυτα σου πεινανε .......

Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος GreenMachineGR έγραψε:

απο οτι βλεπω δεν εχεις υποστρωμα (διορθωσε με εαν κανω λαθος) τα φυτα που εχεις ειναι απαιτητικά  θελουν υποστρωμα και πιο συχνα λιπασματα μια φορα την εβδομαδα ειναι το ελαχιστο για νεο στημένο ενυδρειο , τα φυτα σου πεινανε .......

Υπόστρωμα και φυσικά έχω,της seahcem,απλά για αρχή πιστεύω δεν χρειάζεστε τόσο λίπασμα υγρό

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος noa1978 έγραψε:

Υπόστρωμα και φυσικά έχω,της seahcem,απλά για αρχή πιστεύω δεν χρειάζεστε τόσο λίπασμα υγρό

 

συνωμη δεν το ηξερα μου εφερε σε χαλικι για αυτο σε ρωτησα.Παντως με ενδιαφερει και μενα θα παρακαλουθω το θεμα ..να σου πω απο νιτρικα πως εισαι??εαν εχεις χαμηλα τοτε τα φυτα σου πεινανε θα μπορουσε να ριξει λιγο Seachem Nitrite

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν μετρήσεις για το νερό kh, ph, NO3, θερμοκρασία? :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...