Jump to content

Απλά το ενυδρείο μου


Recommended Posts

Μπράβο Χρήστο!!! πολύ καλό ,όμορφο και χωρίς υπερβολές ενυδρείο. έτσι πρέπει να είναι αυτό το χόμπι! και εγώ δεν έχω μετρήσει ποτέ τα νιτρικά  :)

Link to comment
Share on other sites

Απλά καταπληκτικό. ...Μπράβο! 

Είμαι και εγώ της άποψης να μην φαίνεται τίποτα από θερμαντήρες κτλπ κ μου αρέσει που έδωσες πίσω όπως είπες πολλές κρυψώνες στα ψάρια! 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος DIMITRIOS έγραψε:

Απλά καταπληκτικό. ...Μπράβο! 

Είμαι και εγώ της άποψης να μην φαίνεται τίποτα από θερμαντήρες κτλπ κ μου αρέσει που έδωσες πίσω όπως είπες πολλές κρυψώνες στα ψάρια! 

+1000

Link to comment
Share on other sites

:bow:Υπεροχο!!! Αν θες βγαλε και μια κοντινη σε αυτα τα πανεμορφα ψαρακια

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο @Χρήστος. Το παιχνίδισμα κόκκινου και πράσινου από πέτρες, φυτά και ψάρια το κάνει πολύ ενδιαφέρον.

Τα opercularis ενοχλούν καθόλου τους καρδινάλιους; 

Τα κίλι πιστεύεις ότι θα είναι εντάξει με τα opercularis; 

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο ενυδρειο!

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο Χρήστο!!!! Μπράβο.!

Υπέροχα χρώματα για φυτά και ψάρια...

+1000 για τον κρυμμένο εξοπλισμό...

Link to comment
Share on other sites

Πίνακας ζωγραφικής!!:bow:

Link to comment
Share on other sites

Υπέροχο πανέμορφο. Μπράβο φίλε μου.

Greetings from my awesome Gold HTC 10

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο :thumbup: και τα macropodus opercularis υπέροχα ψάρια και ιδιαίτερα ...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

 

@kadmos τα παραδησόψαρα δεν πειράζουν τους καρδιναλίους και ένα που έδωσα στον κουμπάρο μου ο οποίος έχει πλατι απλά και μακρύπτερα δεν τα πειράζει καθόλου, αλλά ξεπάστρεψε τα νεογέννητα. Από όσο διάβασα δεν πειράζουν αλλά είδη ψαριού και είναι πολύ ειρηνικά. Είναι η πρώτη φορά που έχω τα συγκεκριμένα ψάρια και τα έχω εδώ και 1,5 μήνα οπότε δεν έχω εμπειρία πάνω σε αυτά τα ψάρια.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο ενυδρειο Χρηστο!

Greetings from the dark side!

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος Χρήστος έγραψε:

Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

 

@kadmos τα παραδησόψαρα δεν πειράζουν τους καρδιναλίους και ένα που έδωσα στον κουμπάρο μου ο οποίος έχει πλατι απλά και μακρύπτερα δεν τα πειράζει καθόλου, αλλά ξεπάστρεψε τα νεογέννητα. Από όσο διάβασα δεν πειράζουν αλλά είδη ψαριού και είναι πολύ ειρηνικά. Είναι η πρώτη φορά που έχω τα συγκεκριμένα ψάρια και τα έχω εδώ και 1,5 μήνα οπότε δεν έχω εμπειρία πάνω σε αυτά τα ψάρια.

Πολλά χρόνια πριν στα πρώτα βήματα μου έκανα το λάθος και τα έβαλα εν αγνοία μου με γκαμπυ,τα ξεκληρισαν σε λίγη ώρα. Τουλάχιστον με τα ελάχιστα που είδα τότε, ειρηνικά Χρήστο δεν θα τα έλεγα :)

Link to comment
Share on other sites

@DIMITRIOSΜπορεί δεν ξέρω πάντως με ψάρια παρόμοιου μεγέθους ή και μικρότερα δεν είδα πρόβλημα και σε βιντεάκια που κοίταξα στο διαδίκτυο.

Όπως είπα τον γόνο απο τα πλατη έως και μισό εκατοστό τα έφαγε, ψάρια μεγαλύτερα  τα άφησε στην ησυχία τους.

Αναμεταξύ τους όμως ούτε να βλέπονται θέλουν αφού νομίζω πως είναι ένα άλλο είδος μονομάχου :)

Link to comment
Share on other sites

Τέλειο το ενυδρείο Χρηστάρα. Μπορεί να μη μας το είχες παρουσιάσει ως τώρα, άλλα είχαμε πάρει μια πρώτη ιδέα όταν μας είχες πρωτοδείξει τα ψαράκια.:)

 

Link to comment
Share on other sites

Xρηστο τελικα το φυτο που λεγαμε ειναι rotala rotundifolia.

Πρεπει να εχεις πολυ χαμηλα νιτρικα γιαυτο και το χρωμα .

Για πες καπου διαβασα για το χαμηλο gh.

Link to comment
Share on other sites

Ναι Νίκο είναι rotala rotundifolia απο τότε που το συζητήσαμε δεν με άφησε ήσυχο και έψαχνα να βρω τη παίζει τελικά το φυτό αυτό μπορείς ανάλογα με την λίπανση, το σίδηρο, το φως, και τα νιτρικά να το δώσεις, κόκκινο, μοβ, ροζ, πορτοκαλί, και κίτρινο χρώμα για αυτό και εγώ δυσκολεύτηκα να το αναγνωρίσω.

Για το χαμηλό Gh θα ανοίξω νέο θέμα μάλλον αύριο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο το ιδιο φυτο σε 24gh 22kh ,χωρις λιπασνη ,co2, υποστρωμα.

Παρα τις αλγες , λογο ιχθυοφωρτισης του ενυδρειου, εχει καλυτερο χρωμα  σε σχεση με το ιδιο σε full λιπανση και co2.

 

DSC_3267_zpspaxct0xz.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλές η φωτογραφίες αλλά ας δούμε και ένα δίλεπτο βιντεάκι από το ενυδρείο

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...