Jump to content

"Έξυπνο" πολύπριζο


Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2017 at 6:35 ΜΜ, το μέλος rastaman έγραψε:

Ωραιο το 1ο του eshop!!

Ο @giorgosmarios κατι εχει απ οτι θυμαμαι....

 

Βασιλη, καμια σχεση με αυτο που ειχα.

Αυτο φαινεται ακομα καλυτερο και με ποιο πολα εργαλεια επανω του.

Αν καταλαβα και καλα, η τιμη στα 50 ευρω?

http://gmb-online.nl/item.aspx?id=7416

Αυτο ειχα εγω.

Η τεσσερεις μπριζες χρονοδιακοπτες και η αλλες δυο απλες μπριζες.

Έγινε επεξεργασία - giorgosmarios
Link to comment
Share on other sites

Irakles νομίζω ότι η διαφορά τους είναι ότι το ένα έχει προστασία από την υπέρταση και το άλλο με τα 50€ όχι. Πάντως είναι πολύ όμορφο. Το χτύπησα κιόλας :jig:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σε απόθεμα αλλά μπορεί να μην το έχει ο Γερμανός της περιοχής σου εκείνη την στιγμη.το έκανα παραγγελία και θα μου έρθει από Τρίτη. Από ότι κατάλαβα πάντως έχουν αρκετό στοκ στις αποθήκες. Κατά πόσο θα κρατήσει όμως η προσφορά δεν ξέρω. 

Link to comment
Share on other sites

@KostasGr μια και το πήρες θα μου λύσεις και μια απορία; Το έχω δει κι εγώ αλλά είχα τον εξής ενδοιασμό και δεν το πήρα: Όπως και άλλα κινεζοπροϊόντα για να κάνουν όλα αυτά τα "έξυπνα" πρέπει να κάνεις κάπου register-login. Αν όμως το site τους πέσει ή για κάποιο λόγο δεν το βλέπει η συσκευή σου τότε μένεις στο σκοτάδι. Εχω μια "έξυπνη" σκούπα της Xiaomi και λειτουργεί ακριβώς έτσι. Για πολλές μέρες που είχα πρόβλημα και δεν συνδεόταν στον server, τη λειτουργούσα στα τυφλά από τα κουμπιά που έχει επάνω και όχι από το application στο κινητό....

Αυτό στη σκούπα δεν είναι blocking πρόβλημα, στο ενυδρείο όμως θα ήταν γιαυτό και δεν προχώρησα στην αγορά μέχρι να μάθω καλύτερα πως λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ψάξει και στο amazon και βρήκα αυτά τα αποθαρρυντικά σχόλια. Δεν πρόκειται ακριβώς για το ίδιο μοντέλο αφού είναι για άλλο ηλεκτρικό σύστημα αλλά δίνει ιδέες για το τι τεστ να κάνεις.

 

Έγινε επεξεργασία - kostascb
Link to comment
Share on other sites

Αφορά τους "δεσμευμένους"... Όταν δει την κατανάλωση η "παντόφλα"... να δω τι θα κάνετε... και θα έχετε δώσει και το 50άρικο.-  :hehe

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Για πέστε ιδέες που θα το συνδέσετε?

Ποιες συσκευές θα κουμπονατε πάνω?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος kostascb έγραψε:

Το είχα ψάξει και στο amazon και βρήκα αυτά τα αποθαρρυντικά σχόλια. Δεν πρόκειται ακριβώς για το ίδιο μοντέλο αφού είναι για άλλο ηλεκτρικό σύστημα αλλά δίνει ιδέες για το τι τεστ να κάνεις.

 

Αποθαρρυντικά σχόλια κάνει ένας τύπος με την ονομασία lcdlll που στις περιγραφές του κάνει ακριβός το ίδιο σχολείο σε πολύπριζο της revogi.μαλλον ο ανταγωνισμός χτύπησε ύπουλα :hehe

Link to comment
Share on other sites

Παίζει κι αυτό αλλά τα ανέφερα σαν οδηγό του τι να τεστάρει .

 

Είτε παίζει αυτό το συγκεκριμένο είτε όχι πάντως οι δυνατότητες που ανοίγονται με τέτοιες τεχνολογίες είναι πολλές και μου τρέχουν τα σάλια :hehe

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, diskus fan said:

Αφορά τους "δεσμευμένους"... Όταν δει την κατανάλωση η "παντόφλα"... να δω τι θα κάνετε... και θα έχετε δώσει και το 50άρικο.-  :hehe

Κλαίω!

Όλα τα λεφτά το σχόλιό σου!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χωρις ιντερνετ δεν μπορεις να μπεις στο account σου οποτε δεν μπορεις να κανεις αλλαγες στο προγραμμα κτλ. Δεν κλεινει ομως ουτε σταματουν να δουλευουν τα προγραμματα οποτε μικρο το κακο.

Link to comment
Share on other sites

Αφορά τους "δεσμευμένους"... Όταν δει την κατανάλωση η "παντόφλα"... να δω τι θα κάνετε... και θα έχετε δώσει και το 50άρικο.-  :hehe

Τη σύζυγό σου εσυ (αν σε ανέχεται καμια [emoji2] ) ετσι την αποκαλείς, παντόφλα; Διολου τιμητικο [emoji19]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πολυ σωστό αυτο που λέει ο φίλος fishbone.θα μπορούσε να κρατήσει ολα τα καλούδια?εγω σκεφτόμουν να βάλω ενα razor 420r 16000k,έναν wave maker  mp40 eco smart ,το σκιμερ,αντλία κτλπ.θα μπορούσε να τα σηκώσει ολα αυτα? ή θα υπαρχει θέμα υπερφόρτωσης?ολα αυτα στην πράξη τα βλέπεις βέβαια γιατι και εγω στο μάζεμα εξοπλισμού ειμαι αλλα να πει και την γνώμη του κάποιος ποιο έμπειρος..

Έγινε επεξεργασία - Sriz
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος KostasGr έγραψε:


Τη σύζυγό σου εσυ (αν σε ανέχεται καμια emoji2.png ) ετσι την αποκαλείς, παντόφλα; Διολου τιμητικο emoji19.png

 

Συνδημότη... το χιούμορ το πήρε ο χείμαρρος (επίκαιρο εεεεε;  B) ) ή πρώτη φορά, "συναντάς" την έκφραση;    :umm:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πολυ σωστό αυτο που λέει ο φίλος fishbone.θα μπορούσε να κρατήσει ολα τα καλούδια?εγω σκεφτόμουν να βάλω ενα razor 420r 16000k,έναν wave maker  mp40 eco smart ,το σκιμερ,αντλία κτλπ.θα μπορούσε να τα σηκώσει ολα αυτα? ή θα υπαρχει θέμα υπερφόρτωσης?ολα αυτα στην πράξη τα βλέπεις βέβαια γιατι και εγω στο μάζεμα εξοπλισμού ειμαι αλλα να πει και την γνώμη του κάποιος ποιο έμπειρος..

Το οριο ειναι 2.3kw, υπολογισε τα και θα ξερεις.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

@KostasGr Μιας κι εχεις αυτο το πολυπριζο καποσους μηνες επειδη σκεφτομαι να το παρω υπαρχουν καποια μειων που θα ηθελες να τονισεις πριν το αγορασω?

Link to comment
Share on other sites

Να το πάρεις μη το σκέφτεσαι! Το μόνο του μειονέκτημα είναι ότι χωρίς internet δεν μπορείς να το διαχειριστείς. Δουλεύει κανονικά αλλά δεν μπορείς να μπεις να ανογοκλέισεις κάποια θέση ή οποιαδήποτε άλλη ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια!

Το μηχανημα δουλευει χωρις ιντερνετ.

Οπως ειπαν και ποιο πανω αν θελεις να κανεις καποια ρυθμιση χρειαζεται.

Εγω οπως αναφερα και ποιο πανω αυτο που ειχα ηθελε μονο μια συνδεση στον υπολογιστη με usb ( καλωδιο ).

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το αναφέρω, μόνο για αλλαγές/ρυθμίσεις. 

 

Χωρίς ίντερνετ δουλεύει κανονικά, τα προγράμματα που του έχεις βάλει ανοιγκλείνουν κανονικά, δεν μπορείς να τα αλλάξεις μόνο. 

 

Να αναφέρω ένα ακόμα πολύ χρήσιμο, μέσω του ελέγχου κατανάλωσης της κάθε θέσης μπορείς να καταλάβεις αν έχει πέσει η ροή του φίλτρου σου και πότε αυτό θέλει καθάρισμα!

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος KostasGr έγραψε:

Ναι, το αναφέρω, μόνο για αλλαγές/ρυθμίσεις. 

 

Χωρίς ίντερνετ δουλεύει κανονικά, τα προγράμματα που του έχεις βάλει ανοιγκλείνουν κανονικά, δεν μπορείς να τα αλλάξεις μόνο. 

 

Να αναφέρω ένα ακόμα πολύ χρήσιμο, μέσω του ελέγχου κατανάλωσης της κάθε θέσης μπορείς να καταλάβεις αν έχει πέσει η ροή του φίλτρου σου και πότε αυτό θέλει καθάρισμα!

Δεν ξερω, οντως ειναι εφικτο αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, φυσικά, η κατανάλωση του φίλτρου πέφτει αισθητά όταν έχει πέσει η ροή, τότε ξέρεις ότι θες καθάρισμα. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...