Jump to content

Baggos777777 reef


baggos777777

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ όλους σας για τα καλά σας λόγια. Έχει πολύ δουλειά ακόμη το ενυδρείο μου. Το σκεπτικό μου είναι να βάλω ψαράκια που με βάση αυτά να βάλω και τα κατάλληλα κοράλλια. Ο αυτοκράτορας μου τσίμπησε κάτι ζοανθους και μια καλουστρεα αλλά τα έβγαλα. Γενικά θα παίξω με αγγελοψαρα, καμία πεταλούδα, Ηνίοχο κτλ. Έχω απωθημένα κάποια ψάρια που δεν τα είχα στα ποιο μικρά ενυδρεία μου και θα προσπαθήσω να τα βάλω. 

Link to comment
Share on other sites

πανέμορφο Βαγγέλη!

καλογέμηστο φίλε! ;) 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, baggos777777 said:

Ευχαριστώ πολύ όλους σας για τα καλά σας λόγια. Έχει πολύ δουλειά ακόμη το ενυδρείο μου. Το σκεπτικό μου είναι να βάλω ψαράκια που με βάση αυτά να βάλω και τα κατάλληλα κοράλλια. Ο αυτοκράτορας μου τσίμπησε κάτι ζοανθους και μια καλουστρεα αλλά τα έβγαλα. Γενικά θα παίξω με αγγελοψαρα, καμία πεταλούδα, Ηνίοχο κτλ. Έχω απωθημένα κάποια ψάρια που δεν τα είχα στα ποιο μικρά ενυδρεία μου και θα προσπαθήσω να τα βάλω. 

Σε γενικές γραμμές το ενυδρείο μου θα το έλεγα reef only( από reef και fish only) οπότε και γω έκανα τέτοιες δοκιμές..Θα πρέπει να αποδεχτείς οτι μέσα στο ενυδρείο σου δεν θα έχεις ζωανθάκια πολύποδες και μανιτάρια και feather tubes καθώς τα αγγελοψαρα τα έχουν άχτι..Θέλει καλό τάισμα για να μην πεινάνε αλλά και πάλι θα δοκιμάσουν..Προτάσεις από ψάρια μη συμβατά με reef  που τα είχα και δεν πείραζαν κάτι άλλο εκτός από τα παραπάνω είναι οι πεταλούδες longnose kai cooperband και από αγγελόψαρα είχα ξανθομέτωπο και Koran juveline..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ταΐζω 3 φορές την μέρα. Εντάξει όπως και να έχει έχω μερικά κοράλλια τώρα μέσα δοκιμαστικά ότι δω και το πείραζουν θα φεύγει πριν το φάνε. Βασικά δεν θέλω να μπλέξω πάλι με ριακτορα και δοσομετρικη οπότε γιαυτό διάλεξα τα ψάρια αυτά. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Υπέροχο ενυδρείο Βαγγέλη. Πολύ καλό στήσιμο, φοβερό aquascape και υπέροχα ζωντανά. Να το χαίρεστε!  

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φιλαράκι... Τι να λέμε... 

Φοβερό το "ενυδρειακι"

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη εξαιρετικη δουλεια φιλε,σε περιμενω ποτε θα βγαλεις τα ψαρια τα μυστηρια και θα φορτωσεις ακρο.χαχαχαχαχα.:thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

πολύ όμορφη και μελετημένη δουλειά να το χαίρεσαι το κόσμημα σου 

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη δουλεια απ την αρχη με φανταστικο αποτελεσμα, μπραβο Βαγγο:bow:

Ωραιο το στησιμο και πανεμορφα τα ψαρια σου!!!

Καλοριζικο :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παλικάρια. Θέλει αρκετή δουλειά πάντως. Αλλά πιστεύω κάποια στιγμή το αποτέλεσμα θα είναι καλό. Ευχαριστώ πολύ και το aguazone τόσα χρόνια μέσα από εμπειρίες τον μελον του έμαθα και εγώ κάτι. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ωραία πράγματα!! αλλά  θέλουμε περισσότερες photo!!!!

Link to comment
Share on other sites

πολύ όμορφα είναι μπράβο σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος baggos777777 έγραψε:

Εδώ τα  ψαράκια μου που όλη την ώρα πεινάνε :bbq:

image-0-02-05-e64c735c75460fdda7102fe38a096c426cb8f6ae75c40570559cbe6c3c61b0e2-V.jpg

image-0-02-05-b32886bb40656b798b58037615bed3e805c23872ffa44fbab7a3c64871cd56b3-V.jpg

Εχεις και το reef safe triger,μια ομορφια.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο είναι φοβερό ψάρι. Και δεν το βλέπεις και συχνά σε ενυδρεία. Και δεν πειράζει τίποτα όμως. Μονο το δάχτυλο μου έχει δαγκώσει 2 φορές από το ζόρι του να φάει. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Υπέροχη η συλλογή απο τα ψαράκια σου,φίλε μου...

Ο Αυτοκράτορας είναι καλο παιδί ?

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος TAN έγραψε:

Υπέροχη η συλλογή απο τα ψαράκια σου,φίλε μου...

Ο Αυτοκράτορας είναι καλο παιδί ?

 

Ευχαριστώ πολύ Θανάση. Ο αυτοκράτορας μου τσίμπησε κάτι ζοανθους στην αρχή τα οποία τα παράτησε μετά. Και μια καλουστρεα πράσινη που την έβγαλα. Δεν με πειράζει όμως τον αγαπώ. :thumbsu:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...