Jump to content

Recommended Posts

1 μερα 20 σταγονες/100 λιτρα

2 μερα 10 σταγονες/100 λιτρα

3 μερα 10 σταγονες/100 λιτρα

 

κάθε μέρα ρίχνεις την δοσολογία που αναφέρει 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πόσα λίτρα είναι το ενυδρείο;;

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος xristosa έγραψε:

πόσα λίτρα είναι το ενυδρείο;;

240 Λίτρα, δεν ξερό πόσο είναι καθαρά. 

Link to comment
Share on other sites

αν πούμε πως είναι 200 τα καθαρά λίτρα βάζεις 1 μέρα 40 σταγόνες ,2 μέρα 20 σταγόνες  ,3 μέρα 20 σταγόνες εφόσον η δοσολογία που αναφέρει είναι για 100 λίτρα 

 

 

Έγινε επεξεργασία - xristosa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος xristosa έγραψε:

αν πούμε πως είναι 200 τα καθαρά λίτρα βάζεις 1 μέρα 40 σταγόνες ,2 μέρα 20 σταγόνες  ,3 μέρα 20 σταγόνες 

 

 

ευχαριστω πολυ φιλαρακι με εχεισ βοηθησει παρα πολυ!! το αλλο θεμα ειναι πως χω ξυλα μεσα λεσ να τραβηξουν το φαρμακο και να χω κανα προβλημα? 

Link to comment
Share on other sites

και εγώ είχα ξύλα και πέτρες μέσα,στο μόνο που είδα κάτι "στραβό" είναι στις βεντούζες που ανέφερα πιο πάνω,να έχεις στο νου σου πως αν έχουν πολλά στίγματα το πιο πιθανό είναι να χρειαστείς και την παρατεταμένη δοσολογία μέχρι 5 μέρες  

Link to comment
Share on other sites

θα σας ενημερώσω να δούμε πρώτα τι θα γίνει με της 3 μέρες και βλέπουμε  

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τα ψαρια εχουν velvet και οπως ξερετε μεταδιδετε ετσι τα πραγματα γινονται δυσκολα οπιος ξερει περισσοτερα βοηθεια! Εχω αρχησει θεραπεια με exit και περιμενω εξεληξεις

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ειναι και ο λόγος που σου είπε ο @argy1 πιο πάνω να συμπληρώσεις την φόρμα ασθενειών.

Μπορει κάποιος να έβλεπε κάτι διαφορετικό σε κάποια φωτογραφία απο αυτό που είδες εσύ και να συμβούλευε να ακολουθήσεις την αντίστοιχη θεραπεία, αν και απο την φωτογραφία θεωρώ ότι ειναι πολυ δύσκολο να διακρίνει κάποιος κάτι.

Παντως αν θυμάμαι καλά το exit κάνει και για το velvet.:thumbsu:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Ba1a22 έγραψε:

Λοιπον τα ψαρια εχουν velvet και οπως ξερετε μεταδιδετε ετσι τα πραγματα γινονται δυσκολα οπιος ξερει περισσοτερα βοηθεια! Εχω αρχησει θεραπεια με exit και περιμενω εξεληξεις

Σε καλυπτει το εξιτ οπως ειπε και ο Μακης..

Επισης επειδη ρωτησες για δοσολογια αν μπεις στην σελιδα τις esha και γραψεις διαστασεις ενυδρειου θα σου βγαλει ακριβης δοσολογια...

http://www.eshalabs.eu/europe/products/esha-exit.html

Και..

http://www.eshalabs.eu/europe/products/esha-exit/calculator.html

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα έχασα ένα ψάρι δεν ξερό κατά πόσο θα τα σώσω εάν ξέρετε τίποτα άλλο στην διάθεση σας να ακούσω θέλω να τα κάνω καλά όλα άλλα αποτι βλέπω τα πράγματα δυσκολεύουν πολύ ότι είναι velvet είμαι κατά 99% σίγουρος. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος Ba1a22 έγραψε:

Λοιπόν σήμερα έχασα ένα ψάρι δεν ξερό κατά πόσο θα τα σώσω εάν ξέρετε τίποτα άλλο στην διάθεση σας να ακούσω θέλω να τα κάνω καλά όλα άλλα αποτι βλέπω τα πράγματα δυσκολεύουν πολύ ότι είναι velvet είμαι κατά 99% σίγουρος. 

Φυσιολογικο μου μοιαζει η απωλεια ψαριου γιατι δεν ξεκινησες αμμεσα θεραπεια...

Αν ειναι βελβετ η καλη κατασταση του νερου θα βοηθησει...

Συνεχισε με εξιτ και κανε μια γενναια αλλαγη μολις φυγουν τα σημαδια...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το ξέρω το κατάλαβα αργά :(. το θέμα είναι πως δεν ξέρω πότε παίζει να φύγουν μήπως ξέρουμε πάνω κάτω?

Έγινε επεξεργασία - Ba1a22
Link to comment
Share on other sites

Αφου καθυστερησες να κανεις θεραπεια μπορει να κανουν να φυγουν μεχρι και 5 μερες...

Αν ειχες κανει απο την αρχη(με το που εβγαιναν τα πρωτα στιγματα) μπορει να εξαλειφονταν και απο την δευτερη μερα της θεραπειας...

Βεβαια παιζει ρολο και το ειδος του ψαριου..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Ba1a22 

@xristosa

Παιδιά, αφού είμαστε και από την ίδια περιοχή, να κανονίσουμε να πιούμε και κανένα καφέ, να γνωριστούμε από κοντά. 

Να έρθει και το φιλαράκι ο @bronzeblue, ο οποίος μένει επίσης στη γειτονιά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως βλέπω μια περισσότερη κίνηση στα ψάρια είδα και μια μικρή μείωση άλλα δεν μπορώ να πω πως είμαι σε πολύ καλά δρόμο.

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος avraamp έγραψε:

@Ba1a22 

@xristosa

Παιδιά, αφού είμαστε και από την ίδια περιοχή, να κανονίσουμε να πιούμε και κανένα καφέ, να γνωριστούμε από κοντά. 

Να έρθει και το φιλαράκι ο @bronzeblue, ο οποίος μένει επίσης στη γειτονιά.

 

καλή ιδέα  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα λεω να βαλω το esha2000 για να εμπουλωσει την πληγές που έχουν γενικά το σάπισμα στα πτερύγια γιατί είδα οτι τα πτερύγια τους έχουν μικρύνει χωρίς να προηλθε τσακωμος και γενικα θελω να το σωσο 

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαινεται κατι καθαρα...

Μοιαζει με  σχολικη φωτογραφια που βαζουν τα παιδακια να στηθουν ακουνητα και ανεκφραστα..:shifty:

Πως το καταφερες αυτο;;:P

Οπως και να εχει δεν χρειαζονται τρελες γνωσεις για να καταλαβει καποιος οτι το ψαρι ειναι καμμενο..

Φαινεται απο το δερμα και τα πτερυγια του και ας μην βοηθαει η φωτο καθολου...

Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 Το θεμα ειναι πως καλυτερη δεν γινοταν τα ψαρι ετσι την βρισκι τωρα ποια εχω αρχησει θεραπεια με exit, esha2000

Έγινε επεξεργασία - Ba1a22
Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα τελικά τα καταφέραμε και έγιναν καλά όλα ένα ευχαριστώ σε όσους βοήθησαν 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ειχες στρωσει κανονικα το ενυδρειο σου;;;; τεσπα τωρα οτι εγινε εγινε και καλη συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...