Jump to content

Πλάτυ νεκρό ή λιπόθυμο ?


mhtsos23

Recommended Posts

Λοιπον εχω το εξης προβλημα αν μπορει καποιος θα θελα μια απαντηση γρηγορα .Το ΠΛατυ μου τις τελευταιες μερες ηταν χαλια κολυμπουσε μονο στο κατω μερος του ενυδρειου και ξαφνικα απο χθες το βραδυ αρχισα να βλεπω μωρα πλατυ μεσα, οποτε καταλαβα οτι ηταν εγγυος και γεννουσε. Σημερα ηταν ακομα χειροτερα φαινοταν νευρικο και ξαφνικα προς το μεσημερι την βρηκα ακινητη γυρισμενη πλαγια στο πατο του ενυδρειου, πηγα να παρω την αποχη και αφου την εβγαλα εξω χωρις να χεις αντιδρασει , μεχρι να παω στον καδο αρχισε να κουνιεται.Την ξαναεριξα μεσα και συνεχισε το ιδιο πραγμα αρκετη ωρα γυρισμενη και μετα ξανα κουνιοταν κανονικα. Εδω και κανα μισαωρο τωρα ηταν παλι γυρισμενη αλλα στο πατο του ενυδρειου. Υπαρχει περιπτωσει να πεθανε και να μην επιπλεει;;;;;;;Οποιος μπορει ας απαντησει γρηγορα

Έγινε επεξεργασία - dpap
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος mhtsos23 έγραψε:

Λοιπον εχω το εξης προβλημα αν μπορει καποιος θα θελα μια απαντηση γρηγορα .Το ΠΛατυ μου τις τελευταιες μερες ηταν χαλια κολυμπουσε μονο στο κατω μερος του ενυδρειου και ξαφνικα απο χθες το βραδυ αρχισα να βλεπω μωρα πλατυ μεσα, οποτε καταλαβα οτι ηταν εγγυος και γεννουσε. Σημερα ηταν ακομα χειροτερα φαινοταν νευρικο και ξαφνικα προς το μεσημερι την βρηκα ακινητη γυρισμενη πλαγια στο πατο του ενυδρειου, πηγα να παρω την αποχη και αφου την εβγαλα εξω χωρις να χεις αντιδρασει , μεχρι να παω στον καδο αρχισε να κουνιεται.Την ξαναεριξα μεσα και συνεχισε το ιδιο πραγμα αρκετη ωρα γυρισμενη και μετα ξανα κουνιοταν κανονικα. Εδω και κανα μισαωρο τωρα ηταν παλι γυρισμενη αλλα στο πατο του ενυδρειου. Υπαρχει περιπτωσει να πεθανε και να μην επιπλεει;;;;;;;Οποιος μπορει ας απαντησει γρηγορα

To να εχει ψοφησει και μολις το βγαζεις να κουνιετε δυσκολο.

βαλτο σε καραντινα να το τσεκαρεισ καλυτερα

Έγινε επεξεργασία - Ba1a22
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Ba1a22 έγραψε:

To να εχει ψοφησει και μολις το βγαζεις να κουνιετε δυσκολο.

βαλτο σε καραντινα να το τσεκαρεισ καλυτερα

 

Αυτο εχω κανει τωρα αλλα για να το κανω εβγαλα απο το αλλο ενυδρειο τον μονομαχο μου και δεν μπορω να την κρατησω πολυ ωρα εξω παντως το θεμα εινα οτι δεν επιπλεει ειναι στον πατο παροτι λογικα εχει ψοφισει. Το μεσημερι μου κουνηθηκε τωρα δεν μου κουνιεται. Υπαρχει περιπτωση να πεθανε και να ναι στον πατο η να λιποθυμισε απο τρην γεννα; Δεν εχω ιδεα απο τροπικα ψαρια ειναι η πρωτη μου φορα

Link to comment
Share on other sites

να λιποθυμησε δεν νομιζω βγαλτο τελειως απτο νερο και δες εαν αναπνει εαν οχι πετατο 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Ba1a22 έγραψε:

να λιποθυμησε δεν νομιζω βγαλτο τελειως απτο νερο και δες εαν αναπνει εαν οχι πετατο 

 

Οκ . Πεθαινουν στην γεννα;;; Γιατι ολες οι μετρησεις μου ειναι φυσιολογικες η θερμοκρασια το ιδιο και τα αλλα ψαρια ειναι πολυ κομπλε και τα πλατυ. Απο την γεννα λογικα ετσι;;; Δεν πιστευω να ταν αρρωστο

Link to comment
Share on other sites

πριν 37 λεπτά, το μέλος mhtsos23 έγραψε:

Ακυρο επισεις υπαρχει περιπτωση να χει και αλλα μωρα ;;; Μπορω να κανω κατι για αυτο;;;

απλα υπομονη

Link to comment
Share on other sites

Διορθωσα τον τιτλο του θεματος γιατι ηταν με κεφαλαια.

Link to comment
Share on other sites

Αφησε το ψαρι στην ησυχια του, με το να το βγαζεις και να το ξαναβαζεις θα το κανεις

να ψοφησει απο το στρες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τι ηλικία έχει το ψάρι.

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος Χρήστος έγραψε:

τι ηλικία έχει το ψάρι.

 

Δεν ξερω φιλε μου τρεις μερες ειχε στο ενυδρειο μου και απο την πρωτη μερα ηταν χαλια και κολυμπουσε μονο στον πατο του ενυδρειου, χθες πεθανε, λογικα τουλαχιστον ,το αφησα στην καραντινα και παλι δεν κουνιοταν οποτε το πεταξα.

πριν 9 ώρες, το μέλος stav έγραψε:

Αφησε το ψαρι στην ησυχια του, με το να το βγαζεις και να το ξαναβαζεις θα το κανεις

να ψοφησει απο το στρες.

Ναι  δηλαδη εσυ φιλε μου βλεπεις ενα ψαρι χαλια δεν εισαι καν σιγουρος εαν πεθανε τι θα εκανες θα το αφηνες ετσι μεσα στο ενυδρειο;;;; Δεν θα το εβαζες σε καραντινα;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...