Jump to content

Καινούριο θαλασσινό ενυδρείο


renadaktilidi

Recommended Posts

Παρεπιπτόντως το Σάββατο το forum έχει συνάντηση για καφεδάκι  στο Παλαιό Φάληρο.Αν σε ενδιαφέρει σου λέμε και πληροφορίες!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την πρόσκληση αλλα πρώτον μενω στην ααααλλη ακρη του λεκανοπεδιου και δεύτερον το Σαββατο ειναι γεματη μερα για μενα   .

Ισως μια αλλη φορα  

 

 

Έγινε επεξεργασία - renadaktilidi
Link to comment
Share on other sites

Για κυκλοφορία όπως σου είπε ο Πάνος, εάν το budget δεν είναι θέμα, 2Χ Vortech mp10 είναι μια χαρά, αλλιώς 2Χ RW8 jebao και πάλι είσαι super.

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος renadaktilidi έγραψε:

Ευχαριστω πολυ για την πρόσκληση αλλα πρώτον μενω στην ααααλλη ακρη του λεκανοπεδιου και δεύτερον το Σαββατο ειναι γεματη μερα για μενα   .

Ισως μια αλλη φορα  

 

 

Πάρε την γεμάτη σου μέρα μαζί και ελάτε από την άλλη άκρη του λεκανοπεδίου να πιούμε ένα ενυδρειακο ψαροκαφε .Μετα μου λες....

Link to comment
Share on other sites

:bigemo_harabe_net-165::poster_oops::bigemo_harabe_net-112:

Παρ ολα αυτα σ ευχαριστω

 

Έγινε επεξεργασία - renadaktilidi
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας και παλι . Σημερα πηρα το skimmer που ειχα παραγγείλει και ειμαι πολυ χαρουμενη . (MCE 600) .Τωρα εβαλα μπροστα για κυκλοφορητες μάλλον jebao  

Πρωτη φορα στη ζωη μου περιμενω τοσο για κατι που θελω τοσο πολυ αλλα ειπα οτι θα περιμενω για να γινουν ολα σωστα . Υπομονη λοιπον  :bigemo_harabe_net-101:

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος renadaktilidi έγραψε:

Γεια σας και παλι . Σημερα πηρα το skimmer που ειχα παραγγείλει και ειμαι πολυ χαρουμενη . (MCE 600) .Τωρα εβαλα μπροστα για κυκλοφορητες μάλλον jebao  

Πρωτη φορα στη ζωη μου περιμενω τοσο για κατι που θελω τοσο πολυ αλλα ειπα οτι θα περιμενω για να γινουν ολα σωστα . Υπομονη λοιπον  :bigemo_harabe_net-101:

Καλορίζικο η υπομονή είναι αρετή,Να είσαι σίγουρη πως θα σε ανταμείψει.

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος renadaktilidi έγραψε:

Γεια σας και παλι . Σημερα πηρα το skimmer που ειχα παραγγείλει και ειμαι πολυ χαρουμενη . (MCE 600) .Τωρα εβαλα μπροστα για κυκλοφορητες μάλλον jebao  

Πρωτη φορα στη ζωη μου περιμενω τοσο για κατι που θελω τοσο πολυ αλλα ειπα οτι θα περιμενω για να γινουν ολα σωστα . Υπομονη λοιπον  :bigemo_harabe_net-101:

Καλοδούλευτο το skimmer. Πολύ καλή η επιλογή για τους κυκλοφορητές.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ . Σκέφτηκα οτι μες το καλοκαίρι δεν ειναι καλη εποχη  να στήσω   οπότε αναγκαστικα περιμενω και προετοιμαζομαι  αγοραζοντας , διαβαζοντας και βλεποντας youtube:bigemo_harabe_net-108:

Link to comment
Share on other sites

On 15/6/2017 at 9:35 ΜΜ, το μέλος renadaktilidi έγραψε:

Ευχαριστω πολυ . Σκέφτηκα οτι μες το καλοκαίρι δεν ειναι καλη εποχη  να στήσω   οπότε αναγκαστικα περιμενω και προετοιμαζομαι  αγοραζοντας , διαβαζοντας και βλεποντας youtube:bigemo_harabe_net-108:

Ειναι διοτι θα τρεχει ,θα στρωσει και το Σεπτεβριο θα ειναι ετοιμο.

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω, για στρώσιμο μια χαρά είναι :)

 

Link to comment
Share on other sites

On 15/6/2017 at 9:35 ΜΜ, το μέλος renadaktilidi έγραψε:

Ευχαριστω πολυ . Σκέφτηκα οτι μες το καλοκαίρι δεν ειναι καλη εποχη  να στήσω   οπότε αναγκαστικα περιμενω και προετοιμαζομαι  αγοραζοντας , διαβαζοντας και βλεποντας youtube:bigemo_harabe_net-108:

Νομίζω είναι καλή εποχή για να το στήσεις. Όπως είπε και ο Νίκος παραπάνω, τον Σεπτέβριο θα είναι έτοιμο. Ειδικά αν ξεκινήσεις με όλο νεκρό βράχο και αραγωνίτη, η διαδικασία πέρνει πολύ χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Θα το ξεκινήσω  το Σεπτέμβριο  γιατί μέσα στο καλοκαιρι θα λείπω για κάποιες μέρες οποτείναι θέλω να παρακολουθώ  μέρα με τη μέρα όλη την διαδικασία  《ωρίμανσης 》.Θα βάλω μόνο ζωντανό βράχο και αραγωνιτη κατά πάσα πιθανότητα. 

Οπότε περιμένω. ......:bigemo_harabe_net-127:

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...