Jump to content

Teco re 5


Recommended Posts

καλησπέρα σας αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το ψυκτικό μου και θέλω την βοήθεια σαςσμιλαμε για ένα teco tr 5 το οποίο καθόταν αρκετό καιρό είναι η αλήθεια αφού του έκανα μια συντήρηση καθάρισμα φίλτρα και εσωτερικές σωληνώσεις το συνέδεσα σε ένα κυκλοφορητη 1200lt/h το Καλλιμπραριςα σύμφωνα με τον eliwell και το έβαλα να δουλεύει με μισό βαθμό θερμοκρασία και set στους 25,5

Το πρόβλημα μου είναι ότι άνα πέντε λεπτά ξεκινάει να δουλεύει, δουλεύει 2 λεπτά και κλείνει χωρις να μεταβάλλεται η θερμοκρασία που δείχνει... 

σαν ψύξη δουλεύει σωστά αφού δεν το αφήνει να ανεβεί πάνω από τους 26 βαθμούς αλλά μου έχει σπάσει τα νεύρα άνα πέντε λεπτά βοοοουυυυυυμμμμμ κ κλείνει έτσι πρέπει να δουλεύει;;; μήπως έχω κάνει κάτι λάθος;;;

 

Link to comment
Share on other sites

Το χεις ρυθμίσει στους σε 25,5 με μισό βαθμό απόκλιση...άρα ξεκινάει να δουλεύει στους 26 και σταματάει στους 25,5..Ανοιγοκλείνει συχνά διότι είναι ρυθμισμένο στους 25,5 με μισό βαθμό απόκλιση, αν το βάλεις 1 βαθμό θα είναι πιο αραιή η λειτουργία του..Αυτό εξαρτάται από σένα για το τι διακυμάνεις θέλεις..Εγώ έχω το tr10 και το χω ρυθμισμένο με 1 βαθμό απόκλιση οπότε παίρνει μπροστά κάθε 20-30 λεπτά ανάλογα τη θερμοκρασία δωματίου και δουλευει κανένα πεντάλεπτο και το χω κουμπωμένο σε ενυδρείο 180 λίτρων.Πόσα λίτρα είναι το ενυδρείο σου?Ρωτάω γιατί παίζει και αυτό το ρόλο του!!

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το αλλάξω και αν είναι θα επανέλθω... 300  λίτρα.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

SOREOS! ευχαριστώ πολύ! όντως τώρα κάνει μεγαλύτερα διαλείμματα αλλά διαρκεί περισσότερο. όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rethimno13 said:

SOREOS! ευχαριστώ πολύ! όντως τώρα κάνει μεγαλύτερα διαλείμματα αλλά διαρκεί περισσότερο. όλα καλά!

Αυτό σημαίνει οτι λειτουργεί σωστά!!Οπότε προσάρμοσέ το στις αποκλίσεις που θέλεις!! Να σαι καλά! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...