Jump to content

540 lt Malawi Predator Tank


Recommended Posts

Με το που τα ειδα ψοφια εψαξα τι φταιει.Ειδα οτι η αντλια ισα που φτυνει νερο.Ανοιξα το σαμπ κ ειδα οτι στο μερος των αντλιων η σταθμη ειχε κατεβει στο χειλος της αντλιας.Εχω κ μια δευτερη να δουλευει με χρονοδιακοπτη 15 λεπτα ανα ωρα σε spray bar για οξυγονωση αλλα η σταθμη επεφτε κατω απ το στομιο της γιατι λογο χωρου ειναι η μια πανω στην αλλη.Ευτυχως δεν καηκε κ η αντλια.Μου κανει εντυπωση που στουπωσε τοσο πολυ.Με το που το εβγαλα αν κ εβαλα κ τη δευτερη αντλια να δουλευη η σταθμη ανεβηκε κατευθειαν κ ξαναδημιουργηθηκε κυματισμος στην επιφανεια.Εχω ξενερωσει παντως κ σκεφτομαι μηπως ειναι ωρα για αλλαγη ψαροσυνθεσης.Αν καποιος θελει ενηλικα θηλυκα nim. venustus,cop. borleyi και dim. strigatus ας μου στειλει π.μ.Θα τα δωσω σε συμβολικη τιμη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

στεναχωρηθηκα ρε φιλε.εχθες μου κολησε η αντλια,αλλα ευτυχως το πηρα ειδηση!ο dimidiochromis παραλιγο να μου πεθανει!μην τα δωσεις τα ψαρια ειναι κριμα!

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος johnbaggios έγραψε:

Με το που τα ειδα ψοφια εψαξα τι φταιει.Ειδα οτι η αντλια ισα που φτυνει νερο.Ανοιξα το σαμπ κ ειδα οτι στο μερος των αντλιων η σταθμη ειχε κατεβει στο χειλος της αντλιας.Εχω κ μια δευτερη να δουλευει με χρονοδιακοπτη 15 λεπτα ανα ωρα σε spray bar για οξυγονωση αλλα η σταθμη επεφτε κατω απ το στομιο της γιατι λογο χωρου ειναι η μια πανω στην αλλη.Ευτυχως δεν καηκε κ η αντλια.Μου κανει εντυπωση που στουπωσε τοσο πολυ.Με το που το εβγαλα αν κ εβαλα κ τη δευτερη αντλια να δουλευη η σταθμη ανεβηκε κατευθειαν κ ξαναδημιουργηθηκε κυματισμος στην επιφανεια.Εχω ξενερωσει παντως κ σκεφτομαι μηπως ειναι ωρα για αλλαγη ψαροσυνθεσης.Αν καποιος θελει ενηλικα θηλυκα nim. venustus,cop. borleyi και dim. strigatus ας μου στειλει π.μ.Θα τα δωσω σε συμβολικη τιμη.

φιλε γιαννη,με ολο το σεβασμο,οταν εχουμετοσα πολλα υλικα στο φιλτραρισμα,χρειαζεται ενα wave maker,να δουλευει συνεχως,για να αναπληρωνει το οξυγονο που καταναλωνεται,απο τα media.την εχω παθει στο παρελθον,για αυτο σου το αναφερω.προσανατολιζομαστε ολοι στην φιλτρανση,και ξεχναμε την οξυγονωση ,που απαιτουν οι συνθηκες που δημιουργησαμε,με την υπερφιλτρανση.δεν νομιζεις οτι πρεπει να δωσουμε μια δευτερη ευκαιρια στα ψαρακια?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2018 at 1:57 ΜΜ, το μέλος johnbaggios έγραψε:

Με το που τα ειδα ψοφια εψαξα τι φταιει.Ειδα οτι η αντλια ισα που φτυνει νερο.Ανοιξα το σαμπ κ ειδα οτι στο μερος των αντλιων η σταθμη ειχε κατεβει στο χειλος της αντλιας.Εχω κ μια δευτερη να δουλευει με χρονοδιακοπτη 15 λεπτα ανα ωρα σε spray bar για οξυγονωση αλλα η σταθμη επεφτε κατω απ το στομιο της γιατι λογο χωρου ειναι η μια πανω στην αλλη.Ευτυχως δεν καηκε κ η αντλια.Μου κανει εντυπωση που στουπωσε τοσο πολυ.Με το που το εβγαλα αν κ εβαλα κ τη δευτερη αντλια να δουλευη η σταθμη ανεβηκε κατευθειαν κ ξαναδημιουργηθηκε κυματισμος στην επιφανεια.Εχω ξενερωσει παντως κ σκεφτομαι μηπως ειναι ωρα για αλλαγη ψαροσυνθεσης.Αν καποιος θελει ενηλικα θηλυκα nim. venustus,cop. borleyi και dim. strigatus ας μου στειλει π.μ.Θα τα δωσω σε συμβολικη τιμη.

αντιθετα εγω σου λεω πως αν θελεις σου δινω ενα venustus,και ενα dimidiochromis αρκει να μην στενοχωριεσαι!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2018 at 4:29 ΜΜ, το μέλος africa tender έγραψε:

φιλε γιαννη,με ολο το σεβασμο,οταν εχουμετοσα πολλα υλικα στο φιλτραρισμα,χρειαζεται ενα wave maker,να δουλευει συνεχως,για να αναπληρωνει το οξυγονο που καταναλωνεται,απο τα media.την εχω παθει στο παρελθον,για αυτο σου το αναφερω.προσανατολιζομαστε ολοι στην φιλτρανση,και ξεχναμε την οξυγονωση ,που απαιτουν οι συνθηκες που δημιουργησαμε,με την υπερφιλτρανση.δεν νομιζεις οτι πρεπει να δωσουμε μια δευτερη ευκαιρια στα ψαρακια?

Μονο κ μονο για την καταναλωση ρευματος σκεφτομαι το wave maker γιατι εχουν μαζευτει αρκετα watt.Απ την αλλη οταν συμβαινει κατι κακο μετα μετανιωνεις που δεν προνοησες.

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος africa tender έγραψε:

αντιθετα εγω σου λεω πως αν θελεις σου δινω ενα venustus,και ενα dimidiochromis αρκει να μην στενοχωριεσαι!

Φιλος με σκλαβωνεις,ειλικρινα.Αν ειναι αρσενικα τους θελω.Εχω κ γω αλλα δεν θελω να βαλω αδερφια μεταξυ τους να ζευγαρωνουν.Πες μου οτι ειναι κ compressiceps o dimidiochromis!!!θα σου δωσω κ γω οτι αφρικανακι θες απ αυτα που εχω.Και ηθελα να σας γραψω τους Αθηναιους να ξαμολυθειται στα πετ σοπ να μου βρειτε αρσενικους αλλα με προλαβες.Σ ευχαριστω κ δημοσια.Σου στελνω π.μ.

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια παιζει κανεις "δικος μας" αφρικανος να ανεβει απο Αθηνα στη Θεσσαλονικη να μας εξυπηρετισει με μια αποστολη ψαριων;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

θα ρωτησω ενα φιλο συναδερφο σου απο θεσσαλονικη αν ανεβει πανω,μπας και μας εξυπηρετησει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωωωω τι ζημια ειναι αυτη; κριμα ρε σε Γιαννη! Αυτα εχει το ενυδρειο ρε γαμωτο!

Link to comment
Share on other sites

:waaa: Πολύ κρίμα Γιάννη!
Δεν αντέχω να βλέπω τέτοιες εικόνες! Αλλά δυστυχώς είναι μέσα στο πρόγραμμα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Προσανατολοζομαι προς αλλαγη ψαροσυνθεσης.Αν ενδιαφερετε καποιος για χαρεμι βενουστους,χαρεμι μπορλεη,ζευγαρι αυλονακαρα,θηλυκα ντιμιντιοχρωμις ας μου στειλει π.μ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελος εποχης λοιπον!Αφου δεν μπορεσα να βρω μεγαλοσωμα ψαρια αρσενικα,κ δεν ηθελα να μεγαλωσω αρσενικα δικα μου για να μην ζευγαρωσουν μεταξυ τους εδωσα τα θυληκα σε πετ σοπ της πολης.Ηταν μια ψαροσυνθεση που θα την προτεινα για διαστασεις πανω απο 160 μηκος.Ενα αρσενικο και δυο θηλυκα,τρια χαρεμια ηταν μια χαρα.Μονο τις περιοδους ζευγαρωματος οι αρσενικοι κρατουσαν την μια πλευρα του ενυδρειου για να γινει ο "χορός" της γονιμοποιησης.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...