Jump to content

Τρελές ενδείξεις STC-1000


kosmas

Recommended Posts

Χτες το βραδυ ξαφνικα εκει που δεν ειχα κανενα θεμα με τον controller μου αρχισε να αναβοσβηνει και να δειχνει διαφορες θερμοκρασιες.Τον εκλεισα και τον ξαναναψα αλλα τιποτα.Ειχα εναν αισθητηρα μεταλλικο και τον εβαλα δοκιμαστικα και τωρα δουλευει μια χαρα.Μαλλον χαλασε ο αισθητηρας.Μεχρι να βρω τον χρονο να παω να αγορασω 2-3 αισθητηρες πλαστικους μπορω να εχω τον μεταλλικο? Λεω για καμμια βδομαδα-10 μερες ή θα σκουριασει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις πρόβλημα, κάποιοι controller βγαίνουν με μεταλλικούς θερμοστάτες, εάν είναι από αυτούς δεν υπάρχει πρόβλημα, αλλά καλό είναι να βάλεις ξανά τον πλαστικό κάποια στιγμή.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κοσμα μαλλον δεν θα εχεις θεμα αλλα εγω για σιγουρια θα εβγαζα τελειως τον κοντρολερ για λιγες μερες αφηνοντας μονο τον θερμαντηρα σε μια θερμοκρασια ασφαλειας 25 ωστε να μην κατεβει πιο κατω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδες!

Τωρα πιο πολυ τον θελω για τους ανεμιστηρες Μιχαλη.Ο θερμαντηρας μπορει να δουλεψει και μονος του.Αν το αφησω θα παει 27.Ειναι ταρατσα απο πανω χωρις μονωση και πιανω τρελες θερμοκρασιες οσο και αν ακουγεται περιεργο

Link to comment
Share on other sites

Κοσμα, αν δε βαριεσαι περνα μια βολτα απο Ιλιον να σου δωσω αισθητηρα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος Antonis K έγραψε:

Κοσμα, αν δε βαριεσαι περνα μια βολτα απο Ιλιον να σου δωσω αισθητηρα.

Χιλια ευχαριστω Αντωνη! Κανονισα να στειλω καποιον αυριο EΨEM να μου παρει

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...