Jump to content

βοήθεια


Recommended Posts

γεια στην παρέα είδα ένα labido θηλυκό μπουκωμένο και δεν τρώει αυτό που με παραξενεύει είναι πως είναι κάπου στα 7 εκατοστά.  πως γινετε να εχει αυγα στο στομα της απο τοσο νωρις 

Link to comment
Share on other sites

7 εκκατοστα λαμπιντο,δεν το λες και νωρις..Μια χαρα ωριμο ειναι σεξουαλικα.

Τι αλλα ψαρια υπαρχουν μεσα?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος argy1 έγραψε:

7 εκκατοστα λαμπιντο,δεν το λες και νωρις..Μια χαρα ωριμο ειναι σεξουαλικα.

Τι αλλα ψαρια υπαρχουν μεσα?

αλλα 4 λαμπιντο 1 αυλονακαρα και ενα ιοδοτροφεους αυτα

Link to comment
Share on other sites

Θα την μπουκωσε καποιος αρσενικος σου.Don't panic!Οσο πιο πολλες κρυψωνες κ μικρες σχισμες εχεις στο ακουασκειπ σου τοσα περισσοτερα μικρα θα καταφερουν να ενηληκιωθουν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος johnbaggios έγραψε:

Θα την μπουκωσε καποιος αρσενικος σου.Don't panic!Οσο πιο πολλες κρυψωνες κ μικρες σχισμες εχεις στο ακουασκειπ σου τοσα περισσοτερα μικρα θα καταφερουν να ενηληκιωθουν.

τελικα μπουκομενη ειναι ειδα τα μωρα στο στωμα της 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα τι προτεινεται να κανω να βγαλω το θυλικο να το βαλω σε γεννηστρα η να της βγαλω τα μωρα απτο στομα παντως εαν το αφησω ετσι τα ψαρια δεν θα ζησουν δεν πιστευω να βρουν καπου να κρυφτουν.

Link to comment
Share on other sites

Η θυληκιά αν είναι η πρώτη της γέννα δεν θα τρώει κιόλας...Σωστά? Έχεις κρωψώνες στο ενυδρείο σου?Η μάνα θα τα αφήσει από το στόμα μόλις νιώσει οτι είναι έτοιμα να κολυμπήσουν και δεν κινδυνεύουν..Το ιδανικότερο θα ήταν να μπούνε σε ένα άλλο ενυδρειάκι μαζί με τη μάνα με νερό του ενυδρείου σου..Αν πάλι δε έχεις αυτή τη δυνατότητα τότε άποψη μου να αφησεις τη φύση να κάνει τη δουλειά από μόνη της παρά να κλείσεις το ψαράκι σε μια γεννήστρα, εκτός αν εννοεις γεννήστρα κάποιο άλλο μικρό ενυδρειάκι..Πάρε απόψεις βέβαια και από άλλα παιδιά!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Skoti έγραψε:

Η θυληκιά αν είναι η πρώτη της γέννα δεν θα τρώει κιόλας...Σωστά? Έχεις κρωψώνες στο ενυδρείο σου?Η μάνα θα τα αφήσει από το στόμα μόλις νιώσει οτι είναι έτοιμα να κολυμπήσουν και δεν κινδυνεύουν..Το ιδανικότερο θα ήταν να μπούνε σε ένα άλλο ενυδρειάκι μαζί με τη μάνα με νερό του ενυδρείου σου..Αν πάλι δε έχεις αυτή τη δυνατότητα τότε άποψη μου να αφησεις τη φύση να κάνει τη δουλειά από μόνη της παρά να κλείσεις το ψαράκι σε μια γεννήστρα, εκτός αν εννοεις γεννήστρα κάποιο άλλο μικρό ενυδρειάκι..Πάρε απόψεις βέβαια και από άλλα παιδιά!!

εχω ενα 70 λιτρο αλλα επειδει δεν θελω να μπλεχτω παλι σε νεογεννητα το αφηνω και οτι γινει παντως ευχαριστω! δεν τρωει αλλα νομιζω ετσι κι αλλιως δεν τρωνε οταν εχουν μωρα στο στομα ετσι εκανα τα μεγαλα που ειχα τοτε

Έγινε επεξεργασία - Ba1a22
Link to comment
Share on other sites

Αν θες προσθεσε πετρες μεσα σχηματιζωντας πολλες μικρες σχισμες.Βαλε κ καμια φωτο αν θες να μας διευκολυνεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ποσα λιτρα ειναι το ενυδρειο, διαστασεις? Οπως ειπαν και τα παιδια αν εχεις κρυψωνες μπορει και να επιβιωσουν..

Link to comment
Share on other sites

πριν 41 λεπτά, το μέλος Oresths_S έγραψε:

Ποσα λιτρα ειναι το ενυδρειο, διαστασεις? Οπως ειπαν και τα παιδια αν εχεις κρυψωνες μπορει και να επιβιωσουν..

240 λιτρα καθαρα σιγουρα λιγοτερα δεν ξερω ακριβως ποσο αλλα γυροσ το 200αρι μαλλον το ενυδρειο ειναι 1 μετρο με 40 και 60 αποτι θυμαμαι θα δω μηπως βγαλω καμια καλη φωτογραφια 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος johnbaggios έγραψε:

Αν θες προσθεσε πετρες μεσα σχηματιζωντας πολλες μικρες σχισμες.Βαλε κ καμια φωτο αν θες να μας διευκολυνεις.

θα ανεβασω φωτο και να μ πεις πως φαινετε 

Link to comment
Share on other sites

πριν 21 λεπτά, το μέλος Ba1a22 έγραψε:

θα ανεβασω φωτο και να μ πεις πως φαινετε 

για τον γεωφαγο μην πειτε τιποτα περιμενω να παρει μποι λιγο και θα τα δωσο σε φιλο που εχει 1000 λιτρα ενυδρειο.

18767345_1169255959886751_1115271731_o.jpg

18767345_1169255959886751_1115271731_o.jpg

Έγινε επεξεργασία - Ba1a22
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Ba1a22 έγραψε:

 

18767345_1169255959886751_1115271731_o.jpg

Προφανώς κάτι δεν πήγε καλά με το ανέβασμα της φωτογραφίας. Για ξαναπροσπάθησε.:)

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος SOTIRIS έγραψε:

Προφανώς κάτι δεν πήγε καλά με το ανέβασμα της φωτογραφίας. Για ξαναπροσπάθησε.:)

για δες τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε να βαλεις αν μπορεις και αλλες πετρες, ωστε να δημιουργηθουν "φωλιες" και οχι απλα περασματα. 

Γνωμη μου ειναι να μην επεμβεις, δες πως θα πανε τα μικρα και προσπαθησε να φτοιαξεις καλες κρυψωνες

 

Link to comment
Share on other sites

Φρόντισε όταν ρίχνεις φαγητό να είναι εύκολα προσβάσιμο στα μικρά (κοντά στα βράχια-φωλιές) ώστε να μην εκτίθονται στον ανοικτό χώρο.

Σίγουρα κάποια θα τα καταφέρουν.:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος Oresths_S έγραψε:

Προσπαθησε να βαλεις αν μπορεις και αλλες πετρες, ωστε να δημιουργηθουν "φωλιες" και οχι απλα περασματα. 

Γνωμη μου ειναι να μην επεμβεις, δες πως θα πανε τα μικρα και προσπαθησε να φτοιαξεις καλες κρυψωνες

 

το ειχα ξανα πει και σε αλλο θεμα δεν εχω βρει ακομα της πετρες που θελω εαν της βρω θα το κανω πολυ σωστο και ετσι οπως το σκεφτομαι 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος SOTIRIS έγραψε:

Φρόντισε όταν ρίχνεις φαγητό να είναι εύκολα προσβάσιμο στα μικρά (κοντά στα βράχια-φωλιές) ώστε να μην εκτίθονται στον ανοικτό χώρο.

Σίγουρα κάποια θα τα καταφέρουν.:)

αυτο που μου φανηκε λιγο περιεργο ειανι πως μου φανηκε πολυ νωρις απο τωρα μπουκωμενη αλλα αυτο με με εκανε χαρουμενο ειναι πως τα κιτρινακια ηταν απτην γεννα που ειχα κανει και τα εχω μεγαλωσει εγω με αρκετο κοπο μπορω να πω ειναι ειμουν τελειως αρχαριος δεν ειχα εμπειρια αυτα τα ψαρακια ειναι ηρωες απλα!! και περα απο ολα αυτα μεχρι ακι την τελευταια στιγμη που ηταν στα χερια μου ηταν ζωντανα μετα δνε εξρω τι απεγιναν τα αλλα συνολικα ειχα 25 μικρα

Έγινε επεξεργασία - Ba1a22
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο που θελω να ρωτησω απτην στιγμη που αρχηζουν και θα πεφτουν γεννες αυτο δεν παει να πει οτι τα κραταω και σωστα η οχι απαραίτητα? 

Link to comment
Share on other sites

Τα λάμπιντο είναι ψάρια που αναπαράγονται εύκολα. Σίγουρα όμως η αναπαραγωγή τους και η εικόνα του ενυδρείου σου, κάτι καλό δείχνει για τις υπάρχουσες συνθήκες. Το να δώσεις το γεωφάγο είναι πολύ σωστή απόφαση. Θα το έκανα άμεσα.:)

Έγινε επεξεργασία - SOTIRIS
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος SOTIRIS έγραψε:

Τα λάμπιντο είναι ψάρια που αναπαράγονται εύκολα. Σίγουρα όμως η αναπαραγωγή τους και η εικόνα του ενυδρείου σου, κάτι καλό δείχνει για τις υπάρχουσες συνθήκες. Το να δώσεις το γεωφάγο είναι πολύ σωστή απόφαση. Θα το έκανα άμεσα.:)

θα το βγαλω αμεσα γιατι δν κανει για εδω απαιτει αλλες συνθηκες 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...