Jump to content

Ο bbetta στα αλάτια!


bbetta

Recommended Posts

Ωραίος!! Προχώρα!! 

 

Να σε ρωτήσω... ο κυκλοφοριτής σου ειναι sicce ? απο θόρυβο πως πάει? είσαι ευχαριστημένος με την δουλειά που κάνει? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

πριν 30 λεπτά, το μέλος submarine1981 έγραψε:

Ωραίος!! Προχώρα!! 

 

Να σε ρωτήσω... ο κυκλοφοριτής σου ειναι sicce ? απο θόρυβο πως πάει? είσαι ευχαριστημένος με την δουλειά που κάνει? 

χαχαχαχαχαα!!!!!!

Για άπαντα @bbettaΒασίλη!!! Που δεν με άκουγες!!!!

Έγινε επεξεργασία - Irakles
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

να το χαιρεσαι...

ο βραχος ειναι πολυ φλατ κατα τη νώμη μου και το γουστο.  Δώσε  λιγο ύψος ωστε να παταει οσο το δυνατο λιγοτερο στο βυθο και φυσικά κόλλημα μη πέσει..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@submarine1981 στην αρχή έκανε κάτι χαζά και συντόνιζε, πήγα να την πετάξω από το μπαλκονι, τώρα είναι αρκετά αθόρυβη. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι πιο αθόρυβο στην αγορά αλλά θα δοκίμαζα την αντίστοιχη της Aquael. Αν έχεις πραγματικό θέμα με τον θορυβο και κοιμάσαι σε απόσταση περίπου του μέτρου από αυτήν θα σε ενοχλήσει. Καταλαβαίνεις Ποσο αθόρυβη είναι, αλλά όχι τελείως αθόρυβη. Στην συσκευασία λέει 2000λ/ω και τόσα βγάζει όντως, δεν νιώθω ότι βγάζει λιγότερα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έμαθαν τα γκρινταλ τα ψαράκια και τρώνε σαν τρελά. Θέλω να τα παχυνω όπως θα έπρεπε να είναι και μετά θα προσπαθήσω να τους μάθω σε ξηρά, ας κάνουν και μια εβδομάδα να φάνε.

 

Εριξα 1 πελλετ Formula 1 και το έφαγε... η ρικορντεα!

 

 

Πριν (παρατηρήστε πως έχει γύρει)EBD54643-6F1F-4457-BA9C-AE9DEC32DDF1.thumb.jpeg.195811d11472e4710cea37d157903148.jpeg

 

Μετα (παρατηρήστε το μπουκωμενο στόμα που προεξέχει)

5F5BF864-F624-44A3-B398-88585B2FF48C.thumb.jpeg.b637c20a64e09116ef7ad75c4fb39e8d.jpeg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

@bbetta  Εγω εχω μια tunze, και μια Jebao rw4.    Και οι 2 αθόρυβες ειναι. Μερικές φορες τυχαίνει και κάνει λιγο θόρυβο η jebao και την σκαλίζω λιγάκι (πλησιμο, κούνημα κλπ) και ηρεμεί. 

 

Η Tunze αθόρυβο σκυλί !! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έτσι Μπίλυ χάζεψε την ομορφιά της θάλασσας!!!  :P  :P

Καλορίζικα φιλαράκι!!

Πολύ όμορφα χρώματα και επιλογές!!Μπράβο σου!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, stathis spithas said:

Στα εχω πει και πμ φιλαρακι....

Μου φαινεται οτι εχεις παθει τρελο ερωτα με τα αλατια!!

Είπε ο άνθρωπος που πάει για 400λιτρο... χαχαχαχχαχα  :P

Γεια σας ρε παίδες με τα ωραία σας!! (Σας πειράζω...Το ξέρετε..)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Skoti έγραψε:

Είπε ο άνθρωπος που πάει για 400λιτρο... χαχαχαχχαχα  :P

Γεια σας ρε παίδες με τα ωραία σας!! (Σας πειράζω...Το ξέρετε..)

Χαχαχαχαχα...

Ετσι οπως το εγραψα μου ταιριαζει αυτο που λενε:"βγαλτη σκουφια σου και βαρα μας"!!...

Χαχαχαχα...

Πληροφοριακα παντα παντως η "αρρωστια μου"

ακομα βρισκεται στα γλυκα νερα!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, stathis spithas said:

Χαχαχαχαχα...

Ετσι οπως το εγραψα μου ταιριαζει αυτο που λενε:"βγαλτη σκουφια σου και βαρα μας"!!...

Χαχαχαχα...

Πληροφοριακα παντα παντως η "αρρωστια μου"

ακομα βρισκεται στα γλυκα νερα!!

Άστο Στάθη βρέθηκα προχθες μπροστά από ένα γλυκό βιοτοπικό ενυδρείο, με τραβούσαν να φυγω, έπαθα ζημιά αλλά αυτά δε πρέπει να τα λέμε εδώ, κινδυνευουμε... :P

Το κάθε ένα έχει μια τρελή ομορφιά που μόνο αν το ζεις πιστευω το καταλαβαίνεις!!

Άλλωστε το χόμπυ είναι ένα και δεν χωρίζεται...  ;)

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος stathis spithas έγραψε:

Χαχαχαχαχα...

Ετσι οπως το εγραψα μου ταιριαζει αυτο που λενε:"βγαλτη σκουφια σου και βαρα μας"!!...

Χαχαχαχα...

Πληροφοριακα παντα παντως η "αρρωστια μου"

ακομα βρισκεται στα γλυκα νερα!!

Είδες ρε δεν είμαι ο μονος τρελος!! @Skoti! Μπραβο ρε Σταθη.αχαχαχαχ

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος Skoti έγραψε:

Άστο Στάθη βρέθηκα προχθες μπροστά από ένα γλυκό βιοτοπικό ενυδρείο, με τραβούσαν να φυγω, έπαθα ζημιά αλλά αυτά δε πρέπει να τα λέμε εδώ, κινδυνευουμε... :P

Το κάθε ένα έχει μια τρελή ομορφιά που μόνο αν το ζεις πιστευω το καταλαβαίνεις!!

Άλλωστε το χόμπυ είναι ένα και δεν χωρίζεται...  ;)

 

πριν 1 λεπτό, το μέλος gifil έγραψε:

Είδες ρε δεν είμαι ο μονος τρελος!! @Skoti! Μπραβο ρε Σταθη.αχαχαχαχ

Ετσι ετσι!!

Παιδια οντως εχει το καθενα την ομορφια του αλλα οπως και με τις γυναικες με μια κολλας συνηθως και κανεις οικογενεια...

Αντε αν εισαι λιγο μπερμαντης να εχεις και καμμια γκομενα...

:hehe

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Δε μιλάω με ανθρώπους που ήδη έχουν αλατιστεί..Πάω στη γλυκια πλευρά του φόρουμ να ψήσω κι άλλους..χαχαχαχα

Σρυ για το off topic @bbetta

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος Skoti έγραψε:

Δε μιλάω με ανθρώπους που ήδη έχουν αλατιστεί..Πάω στη γλυκια πλευρά του φόρουμ να ψήσω κι άλλους..χαχαχαχα

Σρυ για το off topic @bbetta

Εσυ θα γινεις γλυκουλης!! Συγγνωμη Βασίλη @bbetta για τα ασχετα στο θεμα σου!!!

Link to comment
Share on other sites

EA3A518D-8311-4050-A217-30DAC7459F54.thumb.jpeg.cd9d308d10d2d70c848f96989847e197.jpeg

Βρίσκεται πάνω στην εφυλια καιρό, είναι αρκετά μεγάλο και μοιάζει με vermetid τεράστιο.Τοσο καιρό νόμιζα ότι είναι η ίδια η εφυλια. Ρυπαίνει πολύ και ίσως ενοχλει και την εφυλια. Πως το σκοτώνω;

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, niknik said:

Έχουμε αλλ' η φωτο?

Όχι, και είναι κάπως δύσκολο να βγάλω άλλη. Έχει κέλυφος σαν σαλιγκάρι και είναι προσκολλημένο στον σκελετό της εφυλιας.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος bbetta έγραψε:

Όχι, και είναι κάπως δύσκολο να βγάλω άλλη. Έχει κέλυφος σαν σαλιγκάρι και είναι προσκολλημένο στον σκελετό της εφυλιας.

Πάρε ένα κοφτακι  βαλτην εξω σε ένα κουβαδακι και κοφτό.

Έγινε επεξεργασία - niknik
Link to comment
Share on other sites

Ένα update...

Άλλαξα θέση την εφυλια και μπορώ να πω ότι μου αρέσει πολύ περισσότερο όλο το ενυδρείο έτσι. Εννοείται στην θέση της εφυλιας θα μπει κάποιο άλλο βραχακι με κοράλλια μελλοντικά.

 

FTS

661CC180-B742-43DC-AD82-A2B5F70F553B.thumb.jpeg.b9b77362bfe0fb87bf4182ed1f04fe11.jpeg

 

Πολύ αδικημένη Yuma με κάμερα κινητού...

90E16252-431B-4784-A734-CE065E433A17.thumb.jpeg.05e985fb5721e7a54eb375452aede31e.jpeg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μια προταση,την caulastrea πχ θα την έβαζα δεξιά κάτω στην άμμο και μια ποντάρισμα από κόλα θα την στερέωμα από τον κόσμο της στο βραχο.Ετσι θα κέρδιζα χώρο και αυτή θα πήγαινε τρένο ανετα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, niknik said:

Μια προταση,την caulastrea πχ θα την έβαζα δεξιά κάτω στην άμμο και μια ποντάρισμα από κόλα θα την στερέωμα από τον κόσμο της στο βραχο.Ετσι θα κέρδιζα χώρο και αυτή θα πήγαινε τρένο ανετα.

Ποντάρισμα από κολα;

 

Την Caulastrea δοκιμαστικά την έβαλα εκεί, κάτι άλλο θα μπει εκεί πάνω για να απλώσει. Νίκο Αν δεν την κολλήσω κάπου δεν θα αναπτυχθεί; Ποσο γρήγορα πετάει νέα κεφάλια;  Σαν κοράλλι δεν μου αρεζε καθόλου όταν το έβλεπα στο ιντερνετ αλλά από κοντά άλλαξα γνώμη. Δεν έχω αποφασίσει ακόμα για το που θα μπουν αρκετά πράγματα και κάνω δοκιμές ακόμα. Το τελευταίο στήσιμο είναι μακραν το αγαπημένο μου, η εφυλια δεν μου καθόταν καλά εκεί που την είχα αρχικά και εκεί που την έβαλα μου άρεσε. Ο αριστερός μεγάλος βράχος θα γεμίσει πράσινες εφυλιες επίσης.

Link to comment
Share on other sites

πριν 39 λεπτά, το μέλος bbetta έγραψε:

Ποντάρισμα από κολα;

 

Την Caulastrea δοκιμαστικά την έβαλα εκεί, κάτι άλλο θα μπει εκεί πάνω για να απλώσει. Νίκο Αν δεν την κολλήσω κάπου δεν θα αναπτυχθεί; Ποσο γρήγορα πετάει νέα κεφάλια;  Σαν κοράλλι δεν μου αρεζε καθόλου όταν το έβλεπα στο ιντερνετ αλλά από κοντά άλλαξα γνώμη. Δεν έχω αποφασίσει ακόμα για το που θα μπουν αρκετά πράγματα και κάνω δοκιμές ακόμα. Το τελευταίο στήσιμο είναι μακραν το αγαπημένο μου, η εφυλια δεν μου καθόταν καλά εκεί που την είχα αρχικά και εκεί που την έβαλα μου άρεσε. Ο αριστερός μεγάλος βράχος θα γεμίσει πράσινες εφυλιες επίσης.

Θα αναπτυχθεί και μάλιστα πολύ γρήγορα και θα γίνει μπάλα.Την κόλα στην είπα ώστε το κοραλι θα είναι σταθερω χωρίς να κινδυνεύει να πέσει η θαφτεί κανένα κεφάλι της στην άμμο και ψωφησει.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο!

 

Μέσα στην εβδομάδα μπήκε μια Lysmata Amboinensis και ένα ακόμα Nassarius. Νομίζω κλείσαμε από ασπόνδυλα, εκτός απροόπτου.

Σκέφτομαι να βάλω ένα Yellowtail Damsel  που βρήκα από χομπίστα, ίσως είναι το αγαπημένο μου ψάρι μέχρι τώρα.

Μέσα στην εβδομάδα αναμένω και το Skimmer.

 

ABA2BA30-F640-40BE-8A1F-2D4ADBDE767B.thumb.jpeg.45d573a03a24e712677de5ceae5b8663.jpeg8196C496-1859-4631-9DBF-D81A8384103F.thumb.jpeg.ba62332a314811fecad2c2ac9f607a1d.jpeg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Οχιιιι damsel στο ενυδρείο :bigemo_harabe_net-152:!

 

Είναι ένας μικρός διάβολος που δημιουργεί όλο προβλήματα :crazysmile:!

Έγινε επεξεργασία - fishbone!
  • Like 2
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...