Jump to content

Απλά πέθανε το χελωνάκι μου......


Recommended Posts

 Όλα καλά όλα υπέροχα...ετρωγε, κολυμπουσε, μου εκανε ναζια....και ξαφνικα χθες δεν ηθελε να φαει...η θερμοκρασια στους 25-26 βαθμους...ολα μια χαρα...δεν ήθελε καν να κοιτάζει την γαριδα χθες βραδυ....γυρναω σημερα απο την δουλειά και την βλεπω μεσα στο νερο...είχε πεθάνει...την βγαζω εξω,της κουνησα χερακια κεφαλακι...τιποτα....

το περιμενα....γιατι κανω ενα λαθος σαν ανθρωπος...διαλέγω ζώα που φαίνονται ταλαιπωρημένα στην όψη για να τους φτιαξω ενα ομορφο περιβαλλον που δεν ειχαν εκει που ηταν...όπως κι αυτο το χελωνάκι...ηξερα απο την αρχη πως κατι παιζει να έχει...το χρωμα της ήταν πολυ πιο ανοιχτο απο όλες τις αλλες....το κελιφος λιγακι μαλακο στις ακρες αλλα ηταν και μικρη...παντως την εψαχνα...εξωτερικα δεν ειχε απολυτως τιποτα...δεν ξερω λοιπον απο τι πεθανε...και γιατι εγινε τοσο ξαφνικα..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

μην την πεταξεις!!!!! κουνα την αν κρεμετε εξω το κεφαλι τοτε ναι αλλα αποτι διαβασα οταν ειναι αρωστες μπενουν στο καβουκι!!!!!! κοιτα την λιγο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

η μιση ηταν μεσα στο καβουκι..της εβγαλα τα χερακια εξω,της κουνουσα το κεφαλι..τιποτα........δεν ξερω τι αρρωστια μπορει να ειχε....εξωτερικα δεν ειχε τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος michaela01 έγραψε:

 Όλα καλά όλα υπέροχα...ετρωγε, κολυμπουσε, μου εκανε ναζια....και ξαφνικα χθες δεν ηθελε να φαει...η θερμοκρασια στους 25-26 βαθμους...ολα μια χαρα...δεν ήθελε καν να κοιτάζει την γαριδα χθες βραδυ....γυρναω σημερα απο την δουλειά και την βλεπω μεσα στο νερο...είχε πεθάνει...την βγαζω εξω,της κουνησα χερακια κεφαλακι...τιποτα....

το περιμενα....γιατι κανω ενα λαθος σαν ανθρωπος...διαλέγω ζώα που φαίνονται ταλαιπωρημένα στην όψη για να τους φτιαξω ενα ομορφο περιβαλλον που δεν ειχαν εκει που ηταν...όπως κι αυτο το χελωνάκι...ηξερα απο την αρχη πως κατι παιζει να έχει...το χρωμα της ήταν πολυ πιο ανοιχτο απο όλες τις αλλες....το κελιφος λιγακι μαλακο στις ακρες αλλα ηταν και μικρη...παντως την εψαχνα...εξωτερικα δεν ειχε απολυτως τιποτα...δεν ξερω λοιπον απο τι πεθανε...και γιατι εγινε τοσο ξαφνικα..

 

:bigemo_harabe_net-64:+1000 από μένα για την καλή καρδιά σου να βοηθήσεις τα ζωντανά...  :bow:  :bigemo_harabe_net-122:

 

:bigemo_harabe_net-99:Λυπάμαι για την απώλειά σου, :rip_1:  αλλά είμαι σίγουρος ότι θα το αντικαταστήσεις άμεσα με άλλο αναξιοπαθούντα...

 

So Keep Helping... :nurse:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος michaela01 έγραψε:

η μιση ηταν μεσα στο καβουκι..της εβγαλα τα χερακια εξω,της κουνουσα το κεφαλι..τιποτα........δεν ξερω τι αρρωστια μπορει να ειχε....εξωτερικα δεν ειχε τιποτα...

τοτε..... συλληπητιρια........ ελπιζω την αλλη φωρα να ζησει πολλα και ωρεα χρονια..... 

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι για την απωλεια σου. Κανω και εγω το ιδιο, παιρνω ζωντανα που ειναι ηδη ταλαιπωρημενα. Σκεψου ομως οτι προσφερεις σε ενα αβοηθητο πλασματακι ενα αξιοπρεπεστατο σπιτικο και ας μην τα καταφερει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

να ειστε καλα βρε παιδια...προς το παρον θα κανω μια απολυμανση ολο το ενυδρειο τα φιλτρα και τα παντα να ειμαι σιγουρη...σκεφτομουν το επομενο να ηταν σαλαμανδρα..αλλα θα δουμε.. μπορει να ειναι χελωνακι παλι.. εχω και ενα αλλο ενυδρειο που τρεχει 3 χρονια και σκεφτομαι να βαλω κι αλλες γαριδες μεσα..γιατι το θεμα με τα ταλαιπωρημενα ψαρια το ειχα και στο αλλο ενυδρειο.. :P 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...