Jump to content

Seachem Renew


Recommended Posts

Γεια σας κοιταζα καποια προϊόντα της Seachem και επεσε στην αντιληψη μου το Renew της αντιστοιχης εταιρειας. Θα ηθελα να ρωτησω κατα ποσο ειναι πιθανη ή καλη η χρηση του ως επιπλεον μηχανικη φιλτρανση σε ενυδρεια με φυτα. Κατα ποσο δηλαδη φιλτραρει το νερο ωστε να γινει πιο καθαρο χωρις να αφαιρει οργανικα στοιχεια ωφελιμα για τα φυτα. Η ιδια ερωτηση ισχυει και για τα λιπασματα.

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε για τα μονομαχοενυδρεία το θέλεις; Αν ναι, δεν υπάρχει απολύτως κανένας λόγος :) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, bbetta said:

Κωνσταντίνε για τα μονομαχοενυδρεία το θέλεις; Αν ναι, δεν υπάρχει απολύτως κανένας λόγος :) 

Ναι το σκεφτομουν σαν extra χημικη φιλτρανση για μικροσωματιδια και για οργανικα καταλοιπα. Αρκει να μην επηρρεαζει τα λιπασματα ή τις ευεργετικες ιδιοτητες του catappa X.

Link to comment
Share on other sites

Τζάμπα λεφτά φίλε. Δεν έχει κανένα νόημα στις απαιτήσεις σου. Ίσα ίσα αν το βάλεις, τι θα βγάλεις; Γενικά όσα λιγότερα επηρεάζουν την στήλη νερού σου τόσο καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι κατα τον χημικων οσο δεν ειναι αναγκαια!!!! γιατι να βαζεις ολα αυτα αδικα? εχεις καποιο θεμα με την φιλτρανση? εγω λεω να μην βαλεις..... 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...