Jump to content

Διαγωνισμός μονομαχοενυδρείου 2017


Recommended Posts

Έτσι είναι όσα λες για την πίτα, τους διαγωνισμούς, κλπ, είναι γνωστά, παρατηρημένα και είμαι σίγουρος ότι συνέβαιναν και πριν έρθει η κρίση. Το θέμα είναι (πέρα από το δεοντολογικό κομμάτι) ότι 1000 ευρώ πχ δεν τα βρίσκεις στο δρόμο, αφού τα μαγαζιά έχουν στριμωχτεί πολύ (όπως οι περισσότεροι) και δεν μπορούν να στηρίζουν τέτοιες κινήσεις αρκετές φορές μέσα σ' ένα χρόνο. Και αυτά στην περίπτωση που η παραπάνω επιλογή είναι επιθυμητή από εμάς. (Άλλη κουβέντα που δεν είναι του παρόντος) 

Το ζητούμενο εν προκειμένω είναι τι μπορούμε να κάνουμε με αυτά που έχουμε στα χέρια μας, όπως και με όλα τα προβλήματα που έχουν προκύψει τα αρκετά τελευταία χρόνια, χωρίς εντάσεις, με πνεύμα συναδελφικότητας και αλληλοστήριξης. Αυτός ούτως ή άλλως είναι ο λόγος ύπαρξης του φόρουμ και ο μοναδικός τρόπος με τον οποίο μπορεί να λειτουργήσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 79
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@kadmos τα 1000 ήταν ένας τυχαίος επιλεγμένος αριθμός που ήθελα απλά να τονίσω πως δεν είναι διατεθειμένη η πλειοψηφία να κάνει κάτι χωρίς αντίκρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Στον εν λόγω διαγωνισμό υπήρχε δώρο,εξωτερικό φίλτρο και μπλουζάκια. 

Και βέβαια είχε παρατηρηθεί και στις καλές εποχές, να έρχονται λ.χ στην πίτα και να στρίβουν αμέσως με το δώρο.Αλλά αυτό τι σημαίνει, ότι για να γράψουν έστω την γνώμη τους θα πρέπει να πληρωθούν στην τελική; ;

Αν είναι δυνατόν.Πόσο συχνά πρέπει να υπάρχουν δώρα μέσα στην χρονιά; Τι νόημα έχει σε μια διαδικτυακή κοινότητα; Άυλη υπόσταση έχει και κάποιοι άνθρωποι τρέχουν να κρατήσουν το φόρουμ καθαρό και σωστό; τόσο μέλη όσο και μοντ. 

Πρέπει να γίνουν και δωροθετες; δεν φτάνει που διαθέτουν τόσο χρόνο για αγγαρείες ουσιαστικά πολλές φορές, πρέπει να υποχρεωνονται κιόλας; Γιατί πολλές εκδηλώσεις, από μια απλή πίτα μέχρι και σεμινάρια, στηρίχθηκαν στις τσέπες κάποιων ατόμων. 

Τα φόρα τρέχουν και εξελίσσονται όταν υπάρχει διάθεση και ενεργά μέλη. Με μισθοφόρους απλά κερδίζεις λίγες εντυπώσεις για ελάχιστο χρόνο και μετά βυθιζεσαι ακόμη πιο πολύ. 

:):)

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

πριν 28 λεπτά, το μέλος Χρήστος έγραψε:

@kadmos τα 1000 ήταν ένας τυχαίος επιλεγμένος αριθμός που ήθελα απλά να τονίσω πως δεν είναι διατεθειμένη η πλειοψηφία να κάνει κάτι χωρίς αντίκρισμα.

Είναι κατανοητό, γι' αυτό και ανέφερα το συγκεκριμένο ποσό ως παράδειγμα. Η ουσία παραμένει η ίδια. Όπως έγραψα ήδη, η κατάσταση είναι γνωστή και δε θέλω να κουράζω με επαναλήψεις. Θα τονίσω μόνο πάλι το χομπίστικο ύφος και τη συναδελφική διάθεση που πρέπει όλοι να έχουμε γιατί είναι το Α και το Ω κατά τη γνώμη μου.

Να γνωρίσω επίσης ότι έχουν γνώση οι φύλακες και κάνουν το καλύτερο, πάντα σύμφωνα με τις δυνατότητες/δυναμικές που υπάρχουν και με το ύφος που θέλει να διατηρήσει η συγκεκριμένη ομάδα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το χρημα πολλοι εμισησαν, την δοξα ουδεις! Ετσι λεω εγω κι ας με πειτε ρομαντικο!

Αλλα οταν καλοκαιρι βαζουμε διαγωνισμο με προθεσμια εναν μηνα δυσκολα μαζευεις στμμετοχες!

 

Greetings from the dark side!

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αντίθετα συμβαίνει εδώ, σύμφωνα με όσα είπαμε παραπάνω Θοδωρή. Αν δεν ενδιέφερε το οικονομικό αλλά η διάκριση, θα υπήρχε άλλη ανταπόκριση.

Τέλος πάντων. Εδώ είμαστε και θα τα δούμε όλα με το καιρό...

Έγινε επεξεργασία - kadmos
Link to comment
Share on other sites

On 31/5/2017 at 10:51 ΜΜ, το μέλος Aquazone Project Team έγραψε:

Επίσης επειδή ο διαγωνισμός θα ήθελε να αναδείξει την φυσική ομορφιά των ενυδρείων μας, καλό θα ήταν να αποφευχθούν φωτογραφίες με ψεύτικα ντεκόρ, δύτες, ναυάγια, θησαυρούς κλπ

Eχω την εντυπωση οτι εκει κρυβεται η ελλειψη συμμετοχων. Προσωπικα δε θυμαμαι πολλα θεματα με μονομαχοενυδρεια που να περιλαμβανουν τον "βιοτοπο" του μονομαχου. Ενας αντιστοιχος διαγωνισμος φυτεμενου ή βιοτοπικου αμαζονιου/ αφρικης κτλ νομιζω θα μαζευε  κοσμο.

Στον προηγουμενο διαγωνισμο, ο οποιος δεν ειχε καν επαθλα, και ηταν πιο χυμα, υπηρξαν πολλες συμμετοχες.

Link to comment
Share on other sites

Είχα αποφασίσει να μην γράψω σχετικά με αυτό το θέμα, αλλά επειδή βλέπω ότι το τραβάμε σχετικά, ας γράψω και εγώ δυο σκέψεις.

Δεν θέλω, ούτε να στεναχωρήσω κάποιους φίλους, ούτε να διαφωνήσω με κάποιους άλλους, αλλά δεν μπορώ να φανταστώ ότι δεν υπάρχουν στο φόρουμ δέκα στημένα ενυδρεία με μονομάχους, για να ανέβάσουν τρεις φωτογραφίες στο διαγωνισμό. Μην ψάχνουμε για όλα να βρούμε αιτίες.

Η τελευταία παράγραφος της ανακοίνωσης του διαγωνισμού λέει <<ότι η επιτυχία του διαγωνισμού εξαρτάται από εμάς τα μέλη>>.

Ο καθένας μας λοιπόν ας κάνει την αυτοκριτική του. Αυτά, και τέλος από μένα. Με κάθε σεβασμό σε όλους.:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν υπαρχει λογος να το τραβαμε, ουτε να χαλιομαστε, ουτε να αναφερουμε την αθανατη Ελληνικη κουλτουρα. Για τον α, β, λογο δεν πετυχε. Παμε για καλυτερο. Μην δινουμε πατηματα σε αυτους που βλεπουν ενα στραβοπατημα μας και χαιρονται!
Απο Σεπτεμβρη και θα γινει σουπερ με εστω δωρο μια κονκαρδα!

Greetings from the dark side!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σαν να το έχουμε αφήσει λίγο το θέμα?? Τί λέτε θα κάνουμε τον διαγωνισμό? Εγώ λέω σιγά σιγά να φτιάξω το ενυδρειάκι πιθανόν με μία μονομαχούλα για αλλαγή...

Προσωπικά αδιαφορώ εντελώς για το αν θα έχει ή όχι βραβεία. Δεν θα πώ όχι εαν έχει και εαν το κερδίσουμε (για να μην κοροϊδευόμαστε) αλλά και να μην έχει για εμένα είναι ακριβώς το ίδιο. Θα συμμετάσχουμε ούτως ή άλλως....

Έγινε επεξεργασία - mary74
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mary74 said:

Δεν θα πώ όχι εαν έχει και εαν το κερδίσουμε (για να μην κοροϊδευόμαστε) αλλά και να μην έχει για εμένα είναι ακριβώς το ίδιο. Θα συμμετάσχουμε ούτως ή άλλως....

 

Έτσι ακριβώς!

:bigemo_harabe_net-117:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
πριν 12 ώρες, το μέλος bbetta έγραψε:

Καλημέρα, τελικά θα γίνει ο διαγωνισμός;

Θα απαντηθεί το ερώτημα σου μέσα στην επόμενη εβδομάδα.:)

Link to comment
Share on other sites

κρίμα*, κρίμα*, κρίμα*,κρίμα*

 

 

 

 

*κρίμα που το θέμα σας το ενθύμησε πάλι ένα μέλος. και μην μου πείτε ότι δεν το ξεχάσατε γιατί αν είναι έτσι. 

*κρίμα που για έναν διαγωνισμό που είχατε απο το καλοκαίρι μήνες να αποφασίσετε ακόμη δεν βγάλατε άκρη.

*κρίμα που μιλάτε ως πολίτικοι, δηλαδή τη θα γίνει την άλλη εβδομάδα σύσκεψη του συμβουλίου η θα πάτε στα έδρανα.

*κρίμα που δεν μπορείτε άμεσα να βγάλετε μια απόφαση μέσα σε 24 ώρες, με τα σύγχρονα μέσα σκυπε, κινητά κτλ. θα μπορούσατε να συνεννοηθείτε άμεσα και απλά να πείτε ότι θα γίνει με δώρα ή χωρίς δώρα, ή δεν θα γίνει, είναι απλά τα πράγματα διαγωνισμός είναι δεν είναι και κάτι το περίπλοκο που θέλει μήνες σχεδίαση.

 

Μην το βλέπεται σαν μια επίθεση σε προσωπικό επίπεδο αλλά σε συνολικό που αφορά όλοι την ομάδα του ΑΖ.

θα ήταν ποιο παλικαρίσιο να βγήκε και να πείτε πως δεν έχετε χρόνο, πως το ξεχάσατε, ή πελαγώσατε, ή βαριέστε, κτλ

 

Δεν ξέρω αλλά αυτό το φόρουμ εξ αρχής είναι σχιζοφρενικό με δυο πρόσωπα απο την μια δείχνει ένα πρόσωπο που παίρνει φωτιά και το φόρουμ πετάει και εκεί που ανεβαίνει και πιάνει κορυφές τσουπ εμφανίζεται  το άλλο πρόσωπο που  είναι το άκρος αντίθετο. 

Πέρασαν τα χρόνια και το ΑΖ δεν βρήκε ακόμη τον σταθερό του χαρακτήρα, εκτός και αν θεωρίτε την σχιζοφρένεια το σταθερό παρανομαστή του ΑΖ.

 

ΥΓ κάποιοι θα αναρωτιέστε και θα λέτε γιατί γράφω τέτοιες χολές και δεν κάθομαι να γράψω κάτι το χρήσιμο για το χόμπι αγνοώντας ίσος πως όλα τα παραπάνω αφορούν το χόμπι και το ΑΖ.

Link to comment
Share on other sites

πριν 33 λεπτά, το μέλος Χρήστος έγραψε:

κρίμα*, κρίμα*, κρίμα*,κρίμα*

 

 

 

 

*κρίμα που το θέμα σας το ενθύμησε πάλι ένα μέλος. και μην μου πείτε ότι δεν το ξεχάσατε γιατί αν είναι έτσι. 

*κρίμα που για έναν διαγωνισμό που είχατε απο το καλοκαίρι μήνες να αποφασίσετε ακόμη δεν βγάλατε άκρη.

*κρίμα που μιλάτε ως πολίτικοι, δηλαδή τη θα γίνει την άλλη εβδομάδα σύσκεψη του συμβουλίου η θα πάτε στα έδρανα.

*κρίμα που δεν μπορείτε άμεσα να βγάλετε μια απόφαση μέσα σε 24 ώρες, με τα σύγχρονα μέσα σκυπε, κινητά κτλ. θα μπορούσατε να συνεννοηθείτε άμεσα και απλά να πείτε ότι θα γίνει με δώρα ή χωρίς δώρα, ή δεν θα γίνει, είναι απλά τα πράγματα διαγωνισμός είναι δεν είναι και κάτι το περίπλοκο που θέλει μήνες σχεδίαση.

 

Μην το βλέπεται σαν μια επίθεση σε προσωπικό επίπεδο αλλά σε συνολικό που αφορά όλοι την ομάδα του ΑΖ.

θα ήταν ποιο παλικαρίσιο να βγήκε και να πείτε πως δεν έχετε χρόνο, πως το ξεχάσατε, ή πελαγώσατε, ή βαριέστε, κτλ

 

Δεν ξέρω αλλά αυτό το φόρουμ εξ αρχής είναι σχιζοφρενικό με δυο πρόσωπα απο την μια δείχνει ένα πρόσωπο που παίρνει φωτιά και το φόρουμ πετάει και εκεί που ανεβαίνει και πιάνει κορυφές τσουπ εμφανίζεται  το άλλο πρόσωπο που  είναι το άκρος αντίθετο. 

Πέρασαν τα χρόνια και το ΑΖ δεν βρήκε ακόμη τον σταθερό του χαρακτήρα, εκτός και αν θεωρίτε την σχιζοφρένεια το σταθερό παρανομαστή του ΑΖ.

 

ΥΓ κάποιοι θα αναρωτιέστε και θα λέτε γιατί γράφω τέτοιες χολές και δεν κάθομαι να γράψω κάτι το χρήσιμο για το χόμπι αγνοώντας ίσος πως όλα τα παραπάνω αφορούν το χόμπι και το ΑΖ.

Φίλε Χρήστο δεν θα σου απαντήσω επίσημα σαν συντονιστής του AZ( δεν εχω μιλήσει με κανέναν άλλο ) άλλα σαν ΔΙΟΝΎΣΗΣ. 

Δεν ξέρω που οφείλετε αυτή η επίθεση άλλα θα σου πω ότι ο διαγωνισμός δεν προχώρησε γιατί δεν υπήρχε αρκετή συμμετοχή από τα μέλη και όχι λόγω ολιγωρίας της συντονιστικής ομάδας . Όλα ήταν έτοιμα. 

Όμως δεν είδα από μέρους σου καμία παρότρυνση ή συμμετοχής σου στον διαγωνισμό!

Χωρίς να είμαι συντονιστής στο ΓΛΥΚΌ άλλα επειδή αναφέρθηκες στην συντονιστική ομάδα ένοιωσα ότι έπρεπε να σου απαντήσω σαν μονάδα.

Φαντάζομαι ότι θα πάρεις και μια επίσημη απάντηση!

Έγινε επεξεργασία - fishbone!
Link to comment
Share on other sites

ελατε ρε παιδια! δεν υπαρχει λογος να το κανουμε τοσο μεγαλο θεμα! υπαρχουν σιγουρα πολλοι λογοι που γινονται οσα γινονται, ειτε απο τη μερια των μελων ειτε απο τη μερια των συντονιστων και εμεις αυτους τους λογους μπορουμε μονο να τους υποθεσουμε. ας περιμενουμε την επισημη απαντηση τωρα που θεωρητικα τα πραγματα ειναι διαφορετικα και βλεπουμε μετα ποιον θα καψουμε στην πυρα αν δεν ευοδωθεί παλι :P 

για εξτρα κινητρο ισως (ισως...) ριξω κ εγω μια συμμετοχη για να γινουμε πολλοι. (αν δεν εχει τα τρελα χαλια του εκεινες τις μερες το ενυδρειο μου) ψηθηκατε τωρα, πειτε την αληθεια... :D 

Link to comment
Share on other sites

Ο διαγωνισμός ακυρώθηκε το καλοκαίρι γιατί δεν είχε συμμετοχές, το γνωρίζω αυτό πολύ καλά και είπατε ότι θα ξανά γίνει μετά το καλοκαίρι, το καλοκαίρι πέρασε και θα μπορούσατε πχ αρχές Οκτωβρίου να βγάλετε μια ανακοίνωση που να λέει ότι ο διαγωνισμός θα ξανά γίνει πχ στις 15 Νοεμβρίου και αν πάλι δεν υπήρχαν η ανάλογες συμμετοχές εσείς κάνατε αυτό που έπρεπε. Προσωπικά δεν έχω μονομαχοενυδρείο και για αυτό προφανώς δεν μπορώ να μετέχω αυτά ως προς τον διαγωνισμό.

 

Παρόλο αυτά όσα έγραψα δεν τα αναιρώ και ο διαγωνισμός ήταν απλά μια αφορμή για να επεκταθώ με πολύ λίγα λόγια στα προβλήματα του ΑΖ και αν νομίζεται πως η κριτική μου είναι άδικη ας το συζητήσουμε σε άλλο θέμα γιατί ότι λέω το λέω με αποδείξεις και όχι με αστήρικτες θεωρίες. Το ΑΖ ήταν και συνεχίζει να είναι ένας σχιζοφρενείς ασθενείς. ¨Όσο για την επιθετικότητα μου προς το ΑΖ ανά διαστήματα δεν κρύβει κάποια κακία αλλά αντιθέτως ενδιαφέρων γιατί αν ήθελα να βλάψω το ΑΖ θα μπορούσα να το έκαμνα ακόμη και τώρα. Αν κάποιες αλήθειες όμως μας πειράζουν τότε είναι καιρός να πράξουμε τα ανάλογα βήματα ώστε να διορθωσούμε όχι της λεπτομέρειες αλλά βασικά λάθη. Δεν θέλω να επεκταθώ άλλο γιατί θα είμαι εκτός θέματος αλλά σε κάποιο άλλο θέμα θα μπορούσα να επεκταθώ παραπάνω.

Το καλό με εμένα είναι ότι είμαι μακριά και δεν βλέπω τα πράγματα πίσω απο το πρίσμα τις προσωπικής σχέσης και της φιλίας αλλά άκρος αντικειμενικά. Η φιλία και η γνωριμία είναι ένας ανασταλτικός παράγοντας της αλήθειας.

Link to comment
Share on other sites

πριν 59 λεπτά, το μέλος Χρήστος έγραψε:

κρίμα*, κρίμα*, κρίμα*,κρίμα*

 

 

 

 

*κρίμα που το θέμα σας το ενθύμησε πάλι ένα μέλος. και μην μου πείτε ότι δεν το ξεχάσατε γιατί αν είναι έτσι. 

*κρίμα που για έναν διαγωνισμό που είχατε απο το καλοκαίρι μήνες να αποφασίσετε ακόμη δεν βγάλατε άκρη.

*κρίμα που μιλάτε ως πολίτικοι, δηλαδή τη θα γίνει την άλλη εβδομάδα σύσκεψη του συμβουλίου η θα πάτε στα έδρανα.

*κρίμα που δεν μπορείτε άμεσα να βγάλετε μια απόφαση μέσα σε 24 ώρες, με τα σύγχρονα μέσα σκυπε, κινητά κτλ. θα μπορούσατε να συνεννοηθείτε άμεσα και απλά να πείτε ότι θα γίνει με δώρα ή χωρίς δώρα, ή δεν θα γίνει, είναι απλά τα πράγματα διαγωνισμός είναι δεν είναι και κάτι το περίπλοκο που θέλει μήνες σχεδίαση.

 

Μην το βλέπεται σαν μια επίθεση σε προσωπικό επίπεδο αλλά σε συνολικό που αφορά όλοι την ομάδα του ΑΖ.

θα ήταν ποιο παλικαρίσιο να βγήκε και να πείτε πως δεν έχετε χρόνο, πως το ξεχάσατε, ή πελαγώσατε, ή βαριέστε, κτλ

 

Δεν ξέρω αλλά αυτό το φόρουμ εξ αρχής είναι σχιζοφρενικό με δυο πρόσωπα απο την μια δείχνει ένα πρόσωπο που παίρνει φωτιά και το φόρουμ πετάει και εκεί που ανεβαίνει και πιάνει κορυφές τσουπ εμφανίζεται  το άλλο πρόσωπο που  είναι το άκρος αντίθετο. 

Πέρασαν τα χρόνια και το ΑΖ δεν βρήκε ακόμη τον σταθερό του χαρακτήρα, εκτός και αν θεωρίτε την σχιζοφρένεια το σταθερό παρανομαστή του ΑΖ.

 

ΥΓ κάποιοι θα αναρωτιέστε και θα λέτε γιατί γράφω τέτοιες χολές και δεν κάθομαι να γράψω κάτι το χρήσιμο για το χόμπι αγνοώντας ίσος πως όλα τα παραπάνω αφορούν το χόμπι και το ΑΖ.

Χρηστο καλημερα καλο θα ηταν πριν μιλαμε να εχουμε βουτηξει την γλωσσα στο μυαλο ,να εχου εξαντληση ολη την πληροφορηση για το θεμα που μας απασχολει και μετα να κοιταξουμε να σπειρουμε χολη και υπονοουμενα για το φορουμ,[ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΦΟΡΟΥΜ] και τους συντονιστες αυτου που αφιλοκερδος ,σπαταλοντας χρονο αφθονο απο την προσωπικη τους ζωη για την μεγαλαη τους ΑΓΑΠΗ.Φυσικα ειναι προσβλητικο και οχι μονο απο ανθρωπο που ειναι χρονια εδω.Την απαντηση την πειρες και ειναι λογο ελλειψης συμμετοχων.ΕΝΝΟΕΙΤΕ οτι δεν ειναι κακο να υπενθυμιζει ενα μελος κατι που αφορα το χομπι και το φορουμ Ειμαστε μια κοινοτητα που αποτελειτε απο μελοι που λατρεψαν λατρευουν το χομπι και προσπαθουν να το πανε ενα βημα παρακατω.Με χαλασε πολυ το σχολιο αλλα οτι και να γινει  το φορουμ θα παει το χομπι και αλλο μπροστα με οποιδηποτε εμποδιο βρεθει μπροστα του.

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος fwtini έγραψε:

ελατε ρε παιδια! δεν υπαρχει λογος να το κανουμε τοσο μεγαλο θεμα! υπαρχουν σιγουρα πολλοι λογοι που γινονται οσα γινονται, ειτε απο τη μερια των μελων ειτε απο τη μερια των συντονιστων και εμεις αυτους τους λογους μπορουμε μονο να τους υποθεσουμε. ας περιμενουμε την επισημη απαντηση τωρα που θεωρητικα τα πραγματα ειναι διαφορετικα και βλεπουμε μετα ποιον θα καψουμε στην πυρα αν δεν ευοδωθεί παλι :P 

για εξτρα κινητρο ισως (ισως...) ριξω κ εγω μια συμμετοχη για να γινουμε πολλοι. (αν δεν εχει τα τρελα χαλια του εκεινες τις μερες το ενυδρειο μου) ψηθηκατε τωρα, πειτε την αληθεια... :D 

Αυτή η νοοτροπία όμως μας έφερε σαν χώρα σε αυτά τα χάλια και μάθαμε να λέμε δεν ''βαριέσαι λίγο το κακό'' ή για όλα φταίνε ή άλλοι και η καταστάσεις και ποτέ εμείς.

αν δεν μπορούμε να βάλουμε σε τάξη αυτά τα ευτελή και απλά σίγουρα δεν θα μπορούμε να βάλουμε σε τάξη και τα ποιο σοβαρά και περίπλοκα πράγματα, γιατί απο το πρώτο σκαλάκι πάμε στο δεύτερο καθώς δεν είναι δυνατών απο το πρώτο να πάμε στο εκατοστό σκαλάκι.

η βελτίωση κάποιον ευτελών θεμάτων έχει να κάνει πρώτα με την προσωπική μας βελτίωση και μετα επεκτείνετε σε μια μικρή ομάδα όπως πχ η συντονιστική ομάδα και με τα πάμε στο επόμενο επίπεδο στα μέλη του ΑΖ και μετα γενικά στην κοινωνία. αλλά ας αφήσουμε την κοινωνία προς το παρών και ας παλέψουμε να κάνουμε ένα φόρουμ υπόδειγμα αρχίζοντας απο τα απλά.

Link to comment
Share on other sites

το να γινει το φορουμ υποδειγμα δεν ξερω κατα πόσο εξαρταται απο τη διοργανωση ενος διαγωνισμου για τον οποιο κανεις σχεδον δεν εδειξε ενδιαφερον. οπως και να'χει ανθρωποι το δημιουργησαν και το συντονιζουν και θα μπορουσαν να εχουν τον οποιοδηποτε λογο: απο το πιο απλο (το ξεχασαν? αν ημουν εγω ξερω οτι σιγουρα αυτος θα ηταν ο λογος) μεχρι το πιο συνθετο που δε μπορουμε να ξερουμε η να φανταστουμε. σε διοργανωσεις του φορουμ οπου υπαρχει συμμετοχη εχω δει ανθρωπους να καταβαλλουν μεγαλη προσπαθεια για να πανε ολα καλα. δεν ειμαι κ τακτικη ουτε ασχολουμαι τοσο ωστε να γνωριζω τι αλλο μπορει να θεωρεις ελαττωμα στο φορουμ αλλα εδω ειμαστε νομιζω καθημερινοι ανθρωποι που εχουμε ενα κοινο χομπι. απο εναν επαγγελματια θα περιμενα επαγγελματισμο, απο εναν πολιτικο θα περιμενα...εμ ψεματα βασικα.. αλλα αυτη ειναι η αποψη μου και η δικη σου σεβαστη επισης και γι'αυτο τις ανταλλασσουμε

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος niknik έγραψε:

Χρηστο καλημερα καλο θα ηταν πριν μιλαμε να εχουμε βουτηξει την γλωσσα στο μυαλο ,να εχου εξαντληση ολη την πληροφορηση για το θεμα που μας απασχολει και μετα να κοιταξουμε να σπειρουμε χολη και υπονοουμενα για το φορουμ,[ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΦΟΡΟΥΜ] και τους συντονιστες αυτου που αφιλοκερδος ,σπαταλοντας χρονο αφθονο απο την προσωπικη τους ζωη για την μεγαλαη τους ΑΓΑΠΗ.Φυσικα ειναι προσβλητικο και οχι μονο απο ανθρωπο που ειναι χρονια εδω.Την απαντηση την πειρες και ειναι λογο ελλειψης συμμετοχων.ΕΝΝΟΕΙΤΕ οτι δεν ειναι κακο να υπενθυμιζει ενα μελος κατι που αφορα το χομπι και το φορουμ Ειμαστε μια κοινοτητα που αποτελειτε απο μελοι που λατρεψαν λατρευουν το χομπι και προσπαθουν να το πανε ενα βημα παρακατω.Με χαλασε πολυ το σχολιο αλλα οτι και να γινει  το φορουμ θα παει το χομπι και αλλο μπροστα με οποιδηποτε εμποδιο βρεθει μπροστα του.

ποτέ δεν έγραψα κάτι σε αυτό το φόρουμ προτού το σκεφτώ, δεν αφήνω κανένα υπονοούμενο για το φόρουμ την άποψη μου την είπα ξεκάθαρα και χαρακτήρισα το φόρουμ σχιζοφρενή.

Όσο για διαγωνισμό περί μη συμμετοχής όπως αναφέρω ποιο πάνω αυτό ήταν το καλοκαίρι και όχι την τωρινή περίοδο.

Και αν σε χάλασε το σχόλιο μου χαίρομε και εύχομαι να πεισμώσεις και να πάτε το φόρουμ και συνάμα το χόμπι ακόμη ποιο μπροστά. μην θέλετε να σας λένε μόνο μπράβο και εύγε αλλά να δέχεστε και την αρνητική κριτική.

Link to comment
Share on other sites

Το φορουμ δεν το πανε μπροστα οι συντονιστες,αλλα τα μελη.

Οι συντονιστες απλα ειναι επιφορτισμενοι με την ευθυνη ευρυθμης λειτουργιας.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Χρήστος έγραψε:

ποτέ δεν έγραψα κάτι σε αυτό το φόρουμ προτού το σκεφτώ, δεν αφήνω κανένα υπονοούμενο για το φόρουμ την άποψη μου την είπα ξεκάθαρα και χαρακτήρισα το φόρουμ σχιζοφρενή.

Όσο για διαγωνισμό περί μη συμμετοχής όπως αναφέρω ποιο πάνω αυτό ήταν το καλοκαίρι και όχι την τωρινή περίοδο.

Και αν σε χάλασε το σχόλιο μου χαίρομε και εύχομαι να πεισμώσεις και να πάτε το φόρουμ και συνάμα το χόμπι ακόμη ποιο μπροστά. μην θέλετε να σας λένε μόνο μπράβο και εύγε αλλά να δέχεστε και την αρνητική κριτική.

Μιλας σε εναν ανθρωπο που ειναι οπαδος στο να ακουει το αρνητικο αλλα και οπαδος στο να λεγετε το μπραβο οπου ανηκει.Η ενυδρειακη κοινοτητα εινα ελευθερη και αν δεν σου αρεσει εδω πας και γραφεις αλλου ,απλα.,να εισαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν βαριεται Χρηστο μου.

Δεν υπαρχουν αρκετες συμμετοχες ωστε να γινει κατι ωραιο και να το χαρουμε ολοι.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...