Jump to content

New home for discus


Δημητρης Τ

Recommended Posts

Σιγα σιγα συμπληρώνεται το παζλ κ πλησιαζει η ωρα τα δισκακια μου να μπουν στο καινουργιο τους σπιτι.

20170606_200328-614x819.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Η βαση ειναι απο το παλιο ενυδρειο,που το εχω απο το 91.νομιζω δεν βιαστηκα.ο κιλοδοκος θα ντυθει με μελαμινη,εκτος απο εκει που πατάει ολη η βαση που εβαλα κοντρα πλακε θαλάσσης.το ενυδρειο ειναι 2×60β ×65υ.20170610_115547.thumb.jpg.68da386cb9a9020933d2d11d12abb1c3.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Πρωτο γέμισμα οπως βλέπετε κ το σταματήσω στην μεση περίπου για 2ημερη δοκιμη.το μονο στεναχωρο μεχρι στιγμης ειναι οτι η ψυχολογία των δισκων μου ειναι στο" πάτωμα".

20170606_200405.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ωραιες διαστάσεις το ενυδρείο, αναμένουμε να ολοκληρωθεί

Link to comment
Share on other sites

Ναι νομιζω ειναι καλες,ευχαριστω φιλε.εσυ αν επιτρεπεται ποσο καιρο το ειχες για δοκιμη με νερο;;;;αν θυμαμαι καλα εχεις ενα 2.50.

Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια το πατομα θα αντεξει? γιατι εχω παρατιρισει πολλες φορες οτι το ξυλινο πατομα λιγιζει με βαρος... ας με διορθοσει κανενας αν κανω λαθος.... 

το ρωταω γιατι θελω να βαλω και εγω ενυδρειο (φυσικα ποιο μικρο) σε δοματιο με ξυλινο πατομα και φοβαμαι λιγο αυτο..... 

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος Mr.Angelos έγραψε:

εχω μια απορια το πατομα θα αντεξει? γιατι εχω παρατιρισει πολλες φορες οτι το ξυλινο πατομα λιγιζει με βαρος... ας με διορθοσει κανενας αν κανω λαθος.... 

το ρωταω γιατι θελω να βαλω και εγω ενυδρειο (φυσικα ποιο μικρο) σε δοματιο με ξυλινο πατομα και φοβαμαι λιγο αυτο..... 

Το προηγούμενο καθότανε σε τελάρο μελαμινης 16αρας στο προφιλ της δλδ, απο το 91 μεχρι περσι κ οταν το εβγαλα ουτε σημαδι δεν ειχε.παντως εφερα κ ενα πατωματζη για να το δει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος kadmos έγραψε:

@Δημητρης Τ καλογέμιστο και καλορίζικο!:thumbsu:

Ευχαριστώ φιλε.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Δημητρης Τ έγραψε:

Το προηγούμενο καθότανε σε τελάρο μελαμινης 16αρας στο προφιλ της δλδ, απο το 91 μεχρι περσι κ οταν το εβγαλα ουτε σημαδι δεν ειχε.παντως εφερα κ ενα πατωματζη για να το δει.

Α οκ εγω το ειχα απορια γιατι στο παλιο μου σπιτι εβαλα κενα επιπλο που ειχε βαρος (περιπου 160κιλα) και το πατομα βουλιαξε λιγο.... και γενικα το παρατιρω σε ξυλινα πατοματα.... 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!!! :thumbup:

Περιμένουμε νέες φώτο με την εξέλιξη...

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος stathis spithas έγραψε:

Καλη αρχη φιλαρακι!!

Ευχαριστώ σταθη μου.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι όταν βλέπω ενδιαφέρον μέγεθος ενυδρείου, για δίσκους... καλογέμιστο.- ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Νικόλα ελπιζω να το χαρουν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προχωρήσαμε λιγο τις 2 τελευταίες μερες .βαλαμε την περισσότερη αμμο(πολυ πλύσιμο)γεμισμα μεχρι πανω ,φτιαξιμο τα υδραυλικα κ ενα μικρο τεστ με το σαμπ,μέτριο αποτελεσμα μ πολυ θόρυβο, αλλα θα το βρω.η αφίσα που εφτιαξα μαπα ,θα ξηλωθεί κ θα την τυπωσω σ βινύλιο ισως τα χρωματα μου βγουν καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Τα ψαρια μπηκανε στο καινουργιο του σπιτι,περιεργες συμπεριφορές αλλα σ μια γωνια αλλα εξερευνούσαν κ αλλα μετα απο 30 λεπτα γεννούσαν:hehe

20170618_091119_HDR.jpg

20170618_091031.jpg

20170618_091013.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Δημητρης Τ έγραψε:

Ο κόκκινος ειναι ο αρχηγος.

20170618_090959.jpg

20170618_091102.jpg

20170618_090931.jpg

 

20170618_090935.jpg

20170617_200315.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο ενυδρείο, θα το χαρούν τα κουκλιά σου!

Να υποθέσω ότι θα προσθέσεις και άλλες ριζες;Πόσα ψάρια μπήκαν  -θα μπουν ακόμη; 

:)

Link to comment
Share on other sites

Τι να λέμε τώρα... ωραία  πισίνα και ωραία  ψάρια!!!!  Pool party θα κάνουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...