Jump to content

Aulonacara Nyasse 3 αρσενικα με χρωμα!


ocean1

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια , εχω τωρα πια 4 aulonakara nyasse το αρχικο ζευγαρι και 2 αρσενικους απογονους που κρατησα και μεγαλωσα.

Το θεμα ειναι οτι τωρα πια και οι 2 γιοι και ο πατερας εχουν χρωμα blue electric και ρωταω αυτο ειναι συνηθες ?

Νομιζα πως μονο το κυριαρχο αρσενικο "φοραει" τα χρωματα του στις αυλονακαρες ...

Link to comment
Share on other sites

Αργά η γρήγορα τα χρώματα τους θα τα πάρουν .Όταν υπάρχει πίεση από τον κυρίαρχο μόνο ,μπορεί να καθυστερήσουν λίγο ,αλλά και  πάλι θα πάρουν τα χρώματα τους .Δεν ξέρω το ενυδρείο σου αλλά θα έχεις προβλήματα στο μέλλον με τις ανακατατάξεις που θα επιδιώξουν οι γιοι .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε για την απαντηση σου. Αυτη την στιγμη στο ενυδρειο μου επικρατει μια σχετικη ειρηνη μετα απο πολυ καιρο .

Οι μονες αψιμαχιες υπαρχουν αναμεσα στα αρσενικα Hongi που κραταω στο ενυδρειο αλλα δεν ειναι τιποτα το σοβαρο  και σε ενα labidochromi ceraleus που

εχει καποιο "θεμα" με τον γερικο συνοδοντι μου.

Link to comment
Share on other sites

Τα Hongi υβριδιζουν ευκολαμε τα  labidochromi ceraleus ,να τα προσέχεις .Οσο δεν αμφισβητούν τον πατέρα ,δεν υπάρχει πρόβλημα ,μετά αρχίζει το γλέντι .Ποσα λίτρα έχεις ?

Link to comment
Share on other sites

450 λιτρα ειναι το ενυδρειο μου , βγαλε καμια 50 λιτρα που σιγουρα ειναι οι πετρες οποτε 400 λιτρα νερο .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...