Jump to content

60λίτρα νέος χομπίστας


Recommended Posts

Πρόβλημα δεν θα προκαλέσει. Έχεις την δυνατότητα τα βάλεις κάποιο δυχτάκι ή τούλι στην είσοδο του φίλτρου ; 

Link to comment
Share on other sites

Ναι @dpap θα βάλω τούλι τότε! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόνο ρίχνε μια ματιά που και που να μην σου μπουκώσει. ;)

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. Σήμερα έβαλα 4 καθαρά guppy αυτή την φορά. Τα ψάρια προσαρμόστηκαν μια χαρά για την ώρα.

 

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι οτι ο αρσενικός τρέχει πίσω απο τα θηλυκά platy  όλη την ώρα με σκοπό την αναπαραγωγή απ ότι καταλαβαίνω. Τί πάει στραβά;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 11/12/2017 at 0:17 ΠΜ, το μέλος Siempre έγραψε:

Καλησπέρα και πάλι. Σήμερα έβαλα 4 καθαρά guppy αυτή την φορά. Τα ψάρια προσαρμόστηκαν μια χαρά για την ώρα.

 

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι οτι ο αρσενικός τρέχει πίσω απο τα θηλυκά platy  όλη την ώρα με σκοπό την αναπαραγωγή απ ότι καταλαβαίνω. Τί πάει στραβά;

 

Κανείς παιδιά; Συνεχίζω και βλέπω αυτό το φαινόμενο. Υπάρχει περίπτωση να υβριδίσουν;

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Siempre έγραψε:

 

Κανείς παιδιά; Συνεχίζω και βλέπω αυτό το φαινόμενο. Υπάρχει περίπτωση να υβριδίσουν;

Οχι,γκαπυ με πλατυ δεν υβριδιζουν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ @stav.

 

Πρόβλημα με τριχοειδή άλγη. Έχει δύο-τρείς μήνες που είχα γεμίσει στο ξύλο και σε δύο πέτρες. Αποφάσισα να μην ασχοληθώ και να αφήσω την άλγη να κάνει τον κύκλο της. Όντως πριν μια βδομάδα άρχισε να κοκκινίζει και να φεύγει(με την βοήθεια του χεριού μου) εύκολα απο το ξύλο και τις πέτρες. Πλέον όμως υπάρχει μεγάλη έξαρση στα φύλλα των φυτών,σε άλλα σημεία του ξύλου, πάνω στην είσοδο του φίλτρου κλπ.

 

Ποιά λύση μου προτείνεται; Την λύση με το οξυζενέ την αποκλείω καθώς τα σημεία είναι πολλά για να κάτσω να πετάω με την σύριγγα στο καθένα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...