Jump to content

ψημενα τζαμια


manos0000

Recommended Posts

Καλησπερα στην παρεα.θελω να κανω μια ερωτηση για τζαμια ενυδρειου.τι θα ηταν καλυτερο τα τζαμια να ειναι ψημενα;η μηπως οχι.εννοειται πως πρωτα θα τρυπηθουν και μετα θα ψηθουν.(παντως εχω δοκιμασει να σπασω τζαμι ψημενο και τα βρηκα σκουρα)

Έγινε επεξεργασία - manos0000
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος manos0000 έγραψε:

Καλησπερα στην παρεα.θελω να κανω μια ερωτηση για τζαμια ενυδρειου.τι θα ηταν καλυτερο τα τζαμια να ειναι ψημενα;η μηπως οχι.εννοειται πως πρωτα θα τρυπηθουν και μετα θα ψηθουν.(παντως εχω δοκιμασει να σπασω τζαμι ψημενο και τα βρηκα σκουρα)

Αψητο φιλε γιατί το αψητο έχει ελαστικότητα και αντίδραση κάτι που δεν έχει το ψημένο.Ειναι μασιφ που είναι επικίνδυνο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ωραια νικολα τοτε θα παραγγειλω αψητα.

Link to comment
Share on other sites

Το ψημένο γυαλί εάν σπάσει γίνεται σαν ρύζι ενώ το άψητο απλά ραγίζει και παραμένει στην θέση του, Άψητο όπως είπαν και προηγουμένος

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αναλογως τα λιτρα ,διαστασεις και παχος τζαμιου  μεχρι 300 λιτρα  αψητα

Μετα τα τρακοσια ψημενα και κοντρες για κατασκευες εφ ορου ζωης χωρι συνδρομο γερικης δεξαμενης.

Κολλας και το ξεχνας,θα το χαρουν τα εγγονια σου...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για της απαντησεις.μεχρι 300 λιτρα θα παω αρα αψητα.

Link to comment
Share on other sites

Μια που ανοιξαμε αυτο το θεμα!ξερει κανεις αν υπαρχουν διαφορες ποιοτητες στο γυαλι;εγω ξερω το extra clear στο οποιο δεν ξεχωρισα καποια διαφορα απο το κανονικο.

Link to comment
Share on other sites

Η διακυμανσεις του γιαλιου εξαρτουνται καθαροτητα ...

Ποσο δλδ ειναι μονο γιαλι..

Ακομα και τα στα απλα γιαλια υπαρχουν διαφορες ποιοτητες αναλογως με την ελαστικοτητα τους και την διαυγεια τους..

Μετα παμε στην κατηγορια των extra clear και καποια στιγμη ειχα ακουσει για extra extra clear...

Αλλα αυτα ολα ειναι "βαπτησια"  που κανουμε εμεις και οι τζαμαδες στο γιαλι!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ενα 300 λ με αψητο extra clear  8mm και κοντρες περιμετρικα της βασης δεν προκειται να σε αποσχολησει ποτε και για τπτ

Η ελαστικοτητα εξαρταται απο το ποσοστο καθαροτητος γυαλιου και συνθεσης αλλα εξαφανιζεται με τις κοντρες 

Η διαφορα στο απλο και εξτρα clear φαινεται καλυτερα οταν ειναι γεματο και με αναμμενο φωτιστικο καθως δεν κανει θολωματα και αντηλιες φωτισμου παντως μικρες διαφορες σχεδον αθεατες εκτος αν εχεις δυο διπλα το ενα στο αλλο 

Έγινε επεξεργασία - amazonios
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2017 at 8:05 ΜΜ, το μέλος manos0000 έγραψε:

....(παντως εχω δοκιμασει να σπασω τζαμι ψημενο και τα βρηκα σκουρα)

 

Χτυπα ενα ψημενο με ενα σφυρακι σε μια γωνια και ....

ετοιμασε την κατσαρολα ....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...