Jump to content

διακοπες και ενυδρειο


Recommended Posts

αυριο φευγω διακοπες αλλα δεν ξερω τι θα κανω με το φως στο ενυδρειο... 
ειχα παρει ενα χρονοδιακοπτη αλλα μας αφισε χρονους και πειρα σημερα εναν αλλα δεν κλεινει το φως για καποιο λογο αλλα να ηταν μονο αυτο ειναι και ημερισιος οποτε δεν ξερω τι να κανω!!!
ο ανθροπως που θα ειναι σπιτι δεν ξερει απο ενυδρεια και δεν θα ειναι συνεχεια οποτε δεν ξερω και τι να κανω..... 
αν του πω να αναψει τα φωτα μετα την αλλη μερα θα μπορει να τα κλεισει.... και δεν νομιζω να γινεται να ειναι το φως ανοικτο ολοι μερα ουτε κλειστο για 7 μερες...... 
αν αφισω μονιμα ανοικτο ενα φως 5 watt led θα γινει κατι? 

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως να ρυθμισω τον χρονοδιακοπτη μπας και δουλεψει? δεν εχει οδηγιες και δεν εχω ξαναρυθμισει ποτε (τον παλιο ενας φιλος τον εβαλε)

Link to comment
Share on other sites

Βάλε μια φώτο να δούμε τον χρονοδιακόπτη, μία φωτό για κάθε πλευρά θέλουμε για να μπορέσουμε να βοηθήσουμε...

Link to comment
Share on other sites

Τα μαύρα δοντάκια πατιούντε?Πάνε πάνω ή κάτω με λίγη πίεση?, πρόσεχε μη τα σπάσεις τρελέ.. 

Link to comment
Share on other sites

μια κοντινή πλαινή που να δείχνει το πλάγιο του μαύρου κύκλου..,κοντινή ώστε αν έχει εγκοπές να φαίνονται..

Link to comment
Share on other sites

Στο μάυρο κύκλο κάπου στη μέση έχει εγκωπες, εκεί θα πρέπει να βάλεις το νύχι σου και να τραβήξεις το πάνω μισό προς τα πάνω με λίγη πίεση, μη φοβάσαι να βάλεις πίεση απλά όχι υπερβολική..Ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

Πατας προς τα κατω τα δοντακια και ρυθμιζεις τις ωρες που θες να ειναι αναμμενο το φως

Link to comment
Share on other sites

τζιφος μονο πρως τα εξω παει αλλα επανερχετε και ακομα και με δυναμη το μονο που καταφερα ειναι να σπασο λιγο το νυχι μου.......

Link to comment
Share on other sites

Σωστά και κουμπώνει το εξόγκωμα στο πάνω μέρος του μάυρου κύκλου στο κάτω κυκλικό άσπρο εξόγκωμα στη βάση..,απλά ο δικός μου ρυθμίζετα προς τα πάνω..

Link to comment
Share on other sites

Ναι!!!! παει πρως τα επανω!!!!! αλλα εχει 2 κοντα του και τα 2 ανεβαζω? 
ευχαριστω πολυ!!!!!! να ειστε καλα!!!!! :bigemo_harabe_net-117:

Link to comment
Share on other sites

τελικα ηταν το αντιθετο πρεπει να κατεβασω τα δοντακια εκει που θελω να αναβει και να τα ανεβασω εκει που δεν θελω.... θα το δω και αυριο το πρωι... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο παράξενος αυτός ο χρονοδιακόπτης. Στο δικό μου πατάω και κατεβάζω κάτω τα δοντάκια για τις ώρες που θέλω να είναι αναμμένο το φως. Στο δικό σου, απ' ότι κατάλαβα πρέπει να ανεβάσεις τα δοντάκια για τις ώρες που θέλεις να είναι σβηστό το φως. Αφού έβγαλες άκρη, καλά είναι. Καλές διακοπές!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ασχετο με το θεμα αλλα ποτε μην αναφερεις ποτε και για ποσο θα λειπεις απ το σπιτι στο διαδυκτιο.

Greetings from the dark side!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Sturm said:

Ασχετο με το θεμα αλλα ποτε μην αναφερεις ποτε και για ποσο θα λειπεις απ το σπιτι στο διαδυκτιο.

Greetings from the dark side!
 

+1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 8/7/2017 at 5:00 ΠΜ, το μέλος Sturm έγραψε:

Ασχετο με το θεμα αλλα ποτε μην αναφερεις ποτε και για ποσο θα λειπεις απ το σπιτι στο διαδυκτιο.

Greetings from the dark side!
 

Το ξερω αλλα οποιος θελει και αν θελει μπορει να βρει την ip σου και να κανει οτι θελει ομως υπαρχουν και ασφαλειες κτλ...
επεστρεψα και ολα καλα 
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...